s2 

DOTACJE NA INNOWACJE – PROJEKTY BADAWCZO-ROZWOJOWE

CAMELEO jest producentem farb i tynków dekoracyjnych. Od 12 lat tworzy wysokiej jakości produkty dekoracji ściennych. Cieszą się one uznaniem nie tylko w kraju ale również poza granicami , w tym na dalekich rynkach azjatyckich.

 

Potrzeby

Firma Cameleo w sposób ciągły współpracuje w Partnerami z Chin. W związku z propozycją rozpoczęcia szerszej współpracy konieczny był jednak  rozwój oferty i wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych rozwiązań. Proces badań nad stworzeniem nowych produktów jest kosztochłonny, szczególnie dla małej firmy rodzinnej jaką jest Cameleo. Możliwość otrzymania grantu na prace badawczo-rozwojowe dała jej szansę na budowę przewagi konkurencyjnej i intensywny rozwój.

 

Cameleo s.c. Dotacja: powyżej 42.000 PLN.

 

Jak je spełniliśmy?

SENSE jako Beneficjent projektu SZTUKA WSPÓŁPRACY  odpowiadał za realizację 20 programów badawczo-rozwojowych w Wielkopolsce. Zaprosił do udziału w nich przedsiębiorstwa, wyłonione w konkursie na najciekawsze pomysły współpracy nauki i gospodarki oraz największy potencjał na wdrożenie wyników prac B+R. Cameleo jest jedną z firm, która otrzymała możliwość dofinansowania badań realizowanych przez przedstawicieli środowiska naukowego Wielkopolski. Badania o wartości 42.906 PLN prowadzili dr Robert Przekop i dr Grzegorz Hreczycho.


Robert Przekop, doktor nauk chemicznych UAM

badał możliwości otrzymania nowych materiałów powłokowych z użyciem surowców pochodzenia naturalnego.

– W wyniku prac badawczych uzyskane mogą być powłoki epoksydowe, poliestrowe do aplikacji na ścianach i podłogach – tłumaczy Robert Przekop. – W trakcie mojego stażu udało się wyselekcjonować nowy, atrakcyjny wypełniacz mineralny do żywic poliestrowych i epoksydowych nadający powłokom nowe cechy użytkowe – atrakcyjny kolor, zmniejszenie palności, podwyższenie twardości i odporności na ścieranie. Uzyskane cechy w połączeniu z niską ceną napełniacza stwarzają dużą szansę na komercjalizację wyników – dodaje.


dr Grzegorz Hreczycho

pracował natomiast nad modyfikacją wybranych krzemionek szeroką gamą związków krzemoorganicznych.

– Końcowym efektem projektu jest uzyskanie nowych materiałów powłokowych, dla układu żywica/napełniacz – mówi Grzegorz Hreczycho. – Udało się nam uzyskać szereg nowych, modyfikowanych krzemionek, które badane są pod kątem zastosowań jako wypełniacze w układach żywic chemoutwardzalnych. Wyniki są obiecujące, więc mam nadzieję, że uda na się wdrożyć nowe produkty – dodaje.

 

Ze współpracy z naukowcami zadowolony jest Mariusz Gradkowski, CEO w Cameleo.

– Projekty naszych stażystów są obecnie na etapie oceny zapotrzebowania rynkowego. Prowadzimy rozmowy z naszymi azjatyckimi partnerami. Nie ukrywam że niektóre pomysły stażystów wzbudzają duże zainteresowanie – mówi Mariusz Gradkowski.

Przedsiębiorca zapowiada dalszą kooperację z przedstawicielami świata nauki.

 

SENSE consulting


ul. św. Michała 43, 61-119 Poznań
tel. / fax: 61 843 26 11
biuro@senseconsulting.pl
NIP 778-14-56-826
REGON 300885673
KRS Nr 0000309859
Wysokość kapitału zakładowego: 66.000 zł


Biuro w Krakowie
ul. Cystersów 20A/19, 31-553 Kraków

Biuro w Katowicach
ul. Mickiewicza 15, p. 503, 40-951 Katowice

Polityka prywatności

Klauzula informacyjnaPOROZMAWIAJMY!
tel. 61 843 26 11DOŁĄCZ DO NAS!


Newsletter


Chcesz być na bieżąco, znać aktualne konkursy, a nie zaglądasz regularnie na naszą stronę? Zapisz się do newslettera SENSE – znajdziesz w nim zawsze porcję świeżych wiadomości!