Procedury w zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami
Darmowe szkolenie z certyfikatem
Jak budować standardy jakości i procedury związane z dostępnością? Zapraszamy na darmowe szkolenie z certyfikatem, którego celem jest podniesienie kompetencji z zakresu przygotowania procedur w procesie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Obecnie tworzenie procedur w instytucjach jest tematem bardzo pilnym i popularnym. Procedury stanowią podstawę standaryzacji jakości obsługi klienta, pełnią funkcję informacyjną i budują poczucie bezpieczeństwa. Dzięki procedurom nasz klient ma takie samo doświadczenie w obsłudze, niezależnie od tego który pracownik go obsługuje. Pracownicy zaś zyskują podpowiedź jak zachować się w sytuacjach trudnych lub niestandardowych.
Udział w szkoleniu zapewnia rozwój wiedzy i umiejętności praktycznego wdrażania dostępności poprzez tworzenie procedur w poszczególnych obszarach zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Ramowy program szkolenia:
- Procedury/instrukcje/regulaminy w poszczególnych obszarach zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami – analiza przykładów.
- Praktyczne omówienie przykładowych procedur:
- Procedura obsługi osób ze szczególnymi potrzebami.
- Procedura wejścia do budynku z psem asystującym.
- Procedura ewakuacji osób ze szczególnymi potrzebami.
- Procedura dostępnego procesu zatrudnienia osób ze szczególnymi potrzebami.
- Procedura obsługi wniosków o zapewnienie dostępności architektonicznych i informacyjno-komunikacyjnych oraz żądań o zapewnienie dostępności cyfrowej.
- Dostęp alternatywny.
Kim jest prowadząca?
Agata Spała-Zakrzewska – Specjalizuje się w dwóch obszarach: wsparciu firm i instytucji w zatrudnianiu pracowników z niepełnosprawnością oraz wdrażaniu dostępnych usług w instytucjach publicznych i niepublicznych. Prowadzi szkolenia dla pracowników administracji publicznej w zakresie wiedzy o potrzebach i barierach w dostępnie do usług publicznych dla osób z niepełnosprawnością, szkolenia z obsługi klienta z niepełnosprawnością, doradza w zakresie prawidłowego realizowania dostępnych usług dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawnościami – dostępnej przestrzeni, wdrażania rozwiązań wspierających dostępność informacyjno-komunikacyjną, cyfrową.
Kompleksowo wspiera firmy w zatrudnieniu pracowników z niepełnosprawnościami. Projektuje autorskie programy prowadzenia procesu zatrudnienia osób niepełnosprawnych dla firm, rekrutacji pracowników z niepełnosprawnością, aspektów prawnych związanych z zatrudnieniem pracowników niepełnosprawnych, budowania zespołów różnorodnych i zarządzania nimi. Pomaga firmom skutecznie obniżać wpłaty do PFRON (tzw. optymalizacja kosztów PFRON) poprzez innowacyjne programy projektowane indywidualnie dla każdej firmy. Prowadzi indywidualne doradztwo w zakresie przystosowania firmy i stanowisk pracy dla osób z różnymi niepełnosprawnościami oraz szkolenia z obsługi niepełnosprawnego klienta. Przeprowadza audyty dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej.