Szukasz pracy? Zgłoś się do nas!
SZUKASZ PRACY? ZGŁOŚ SIĘ DO NAS
AKTYWIZACJA SPOŁECZNO-ZAWODOWA W SENSE
Głównymi obszarami działania SENSE są pozyskiwanie dotacji, rozwój kompetencji a także wdrażanie dostępnych rozwiązań w organizacjach.
Ważne jednak, że od ponad 7 lat, angażujemy się także w działania prospołeczne, których celem jest aktywizacja zawodowa oraz społeczno-zawodowa osób wchodzących na rynek pracy. Nasi eksperci mają wszystkie zasoby by pomóc osobom poszukującym zatrudnienia w analizie ich potencjału, określeniu ścieżek rozwoju zawodowego oraz skutecznym pozyskaniu zatrudnienia. Projekty aktywizujące są synergią naszych kompetencji:
Wciągu ostatnich 6 lat zrealizowaliśmy aż 16 projektów pozyskując środki z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa, pomogliśmy dotąd w rozwoju zawodowym blisko 2000 osób zamieszkującym województwa: wielkopolskie, małopolskie, dolnośląskie, śląskie i lubuskie. Już ponad 1000 osób z naszym wsparciem podjęło wymarzoną pracę. Zaufały nam osoby w różnym wieku, z różnorodnym bagażem doświadczeń.
16 projektów to 16 naszych rozmaitych i bardzo cennych doświadczeń. Z sukcesem aktywizowaliśmy zarówno młodzież, stawiającą pierwsze kroki zawodowe, jak i osoby dojrzałe, z odwagą zmieniające kierunek swojej ścieżki zawodowej. Nasze projekty to tysiące godzin doradzania i wspierania Uczestników w tym bardzo ważnym procesie poznawania siebie i odkrywania potencjału zawodowego.
Stawiamy na profesjonalne szkolenia i nabywanie nowych kwalifikacji, na budowanie nowych doświadczeń zawodowych, czemu zawsze towarzyszy wzmacnianie motywacji i wiary w sukces.
O PROJEKCIE Z@LOGUJ SIĘ DO RYNKU PRACY
Przyszedł czas na projekt Z@LOGUJ SIĘ DO RYNKU PRACY, który także realizujemy dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego, tym razem w ramach programu POWER, Osi Priorytetowej I. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania: 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy – projekty konkursowe.
Do udziału zapraszamy 130 osób z województwa wielkopolskiego i tu zrealizujemy nasz projekt.
Będzie to działanie oparte na wielomiesięcznych doświadczeniach i obserwacji zmieniającej się rzeczywistości w obliczu pandemii COVID-19, która znacząco wpłynęła na rynek pracy. Zamierzamy koncentrować się na promowaniu nowych postaw i rozwoju umiejętności przyszłych pracowników potrzebnych w sytuacji dynamicznych zmian.
To już ostatnia taka inicjatywa w rozdaniu funduszy europejskich w ramach perspektywy 2014-2020. Można powiedzieć, iż będzie to kropka nad i tego rozdania.
Serdecznie Was zapraszamy do zapoznania się naszą propozycją.
CEL GŁÓWNY PROJEKTU – CO CHCEMY OSIĄGNĄĆ?
CELEM GŁÓWNYM projektu jest zwiększenie w okresie 1 stycznia 2022 r. – 30 czerwca 2023 r., możliwości zatrudnienia i jego utrzymania w wyniku aktywizacji zawodowej 78 kobiet i 52 mężczyzn w wieku 18 – 29 lat, zamieszkujących województwo wielkopolskie, w tym osób: z niepełnosprawnością, o niskich kwalifikacjach, długotrwale bezrobotnych (z wyłączeniem osób należących do grupy docelowej określonej dla trybu konkursowego w poddziałaniu 1.3.1 POWER), należących do grup: biernych zawodowo i bezrobotnych, nieuczestniczących w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET).
Pośród tej grupy, minimum 104 osoby utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r. w wyniku pandemii COVID-19.
GRUPA DOCELOWA – DO KOGO KIERUJEMY NASZ PROJEKT?
Do Z@LOGOWANIA SIĘ DO RYNKU PRACY w naszym projekcie zapraszamy Cię jeśli:
Należysz do kategorii NEET, co oznacza że
- nie masz pracy
- nie uczysz się
- nie bierzesz aktualnie udziału w żadnym szkoleniu
Jesteś osobą bierną zawodowo lub bezrobotną,
ale niezarejestrowaną w urzędzie pracy
Utraciłeś pracę w efekcie działania pandemii COVID-19
co oznacza, że rozwiązano lub nie przedłużono Twojej umowy w okresie działania pandemii, tj. po 1 marca 2020 r.
ILE OSÓB MOŻE SKORZYSTAĆ ZE WSPARCIA?
Łączna liczba miejsc w projekcie
W tym miejsca dla kobiet
W tym miejsca dla mężczyzn
PLANOWANE W PROJEKCIE DZIAŁANIA
W ramach projektu przewidujemy następujące wsparcie Uczestników:
- Opracowanie Indywidualnego Planu Działania (IPD), w tym m.in.: diagnozy doświadczenia i identyfikacji potrzeb (predyspozycje, zdolności, preferencje, ale i ograniczenia związane z niepełnosprawnościami, motywacja), diagnozy: potrzeb szkoleniowych, kompetencji miękkich oraz potrzeb w zakresie poradnictwa zawodowego, psychologicznego, czy też nabywania doświadczeń zawodowych
- Kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy
- Szkolenia zawodowe – realizowane przez instytucje wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami i potencjałem każdego z Uczestników projektu, ale także rynku pracy, zakończone egzaminem i wydaniem certyfikatu
- Opcjonalnie staże zawodowe – realizowane wyłącznie przez Uczestników, u których zostanie zdiagnozowana taka potrzeba
NAJWAŻNIEJSZE WSKAŹNIKI REZULTATU – CO BĘDZIE NASZYM SUKCESEM?
Nasz projekt uznamy za zrealizowany z sukcesem i założeniami, jeśli:
- min. 98 osób uzyska kwalifikacje zawodowe po opuszczeniu programu
- przynajmniej 44% uczestników projektu pochodzących z grupy osób w najtrudniejszej sytuacji (w tym imigranci, reemigranci, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niskimi kwalifikacjami (do poziomu ISCED 3) znajdzie pracę po opuszczeniu projektu
- przynajmniej 59,5% uczestników projektu nie kwalifikujących się do ww. grup znajdzie pracę
ZGŁOŚ SIĘ DO NAS I Z@LOGUJ DO RYNKU PRACY!
Pamiętaj, że celem zgłoszenia się do projektu musisz przedłożyć także:
- zaświadczenie z ZUS, potwierdzające brak zgłoszenia do rejestru z tytułu jakiegokolwiek zatrudnienia
- dokument potwierdzający utratę pracy w wyniku COVID-19, np. umowa o pracę/świadectwo pracy (jeśli dotyczy)
AKTUALNOŚCI I HARMONOGRAM WSPARCIA
Tutaj odnajdziecie bieżące informacje, co aktualnie dzieje się w projekcie.
WARTOŚĆ PROJEKTU
BIURO PROJEKTU
Jesteśmy w samym sercu Poznania, a dokładniej przy ul. Podgórze 11 lok. 31, 61-749 Poznań, dostępnie w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.
KONTAKT DO NAS: