POPOJUTRZE 2.0

Jedyny taki inkubator w Polsce

POPOJUTRZE 2.0

JEDYNY TAKI INKUBATOR W POLSCE

INKUBATOR INNOWACJI POPOJUTRZE

SENSE, w 2017 roku powołało do życia Centrum Inkubowania Innowacji Społecznych POPOJUTRZE, który koncentruje się na poszukiwaniu i rozwijaniu nowych rozwiązań w obszarze EDUKACJI.

Jest jedyną inicjatywą o tym charakterze w Polsce i od 2020 roku działa przy wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

W ramach POPOJUTRZE 2.0. tworzymy innowacje, zmieniające polską edukację. Wspólnie z edukatorami z całego kraju wprowadzamy mikro zmiany w obszarze kształcenia – zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Finalnie w wyniku naszej pracy do 31 grudnia 2023 roku powstało 69 innowacji. 

Różnorodność innowacji jest ogromna – na stronie projektu znajdziesz materiały wspierające kształcenie dzieci, młodzieży i dorosłych w wielu obszarach tematycznych:od przedmiotów humanistycznych po ścisłe, od kompetencji społecznych po programowanie, a także innowacje poświęcone potrzebom specjalnym, zaangażowaniu, relacjom, z zakresu STEAM oraz fake news. Czytelne instrukcje pokazują jak korzystać z tych unikatowych rozwiązań krok po kroku. Co ważne – innowacje są bezpłatne. Wszystko to, by małymi krokami zwiększać efektywność nauczania w całej Polsce.

Proces wsparcia innowacji w projekcie opieramy o DESIGN THINKING – sprawdzoną na świecie metodę tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników i odbiorców. To oznacza, że na wejściu do projektu nie oczekujemy od Ciebie gotowego rozwiązania. Przychodzisz do nas z pomysłem, który wspólnie rozwijamy, prototypujemy, testujemy i budujemy rozwiązanie.

CEL REALIZACJI PROJEKTU

CELEM GŁÓWNYM projektu pn. „POPOJUTRZE 2.0 – KSZTAŁCENIE” było wsparcie procesu inkubacji 72 innowacji społecznych z całego kraju pozwalających na szybsze, tańsze oraz bardziej wydajne rozwiązywanie problemów w obszarze kształcenia, spośród których 15 zostało przetestowanych i skierowanych do wdrażania oraz popularyzacji na szerszą skalę w okresie od 1.04.2020 do 31.12.2023.

Wartość projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020: 7 646 282,36 zł, w tym dofinansowanie ze środków europejskich w kwocie 7 209 679,64 zł, w tym dofinansowanie ze środków dotacji celowej w kwocie 436 602, 72 zł.

POPOJUTRZE TO:

Jedyny inkubator w Polsce wybrany wybrany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej do wspierania Innowacji Społecznych w obszarze „KSZTAŁCENIE”.

POZNAJ POPOJUTRZE 2.0

NASI PARTNERZY

DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ O INKUBATORZE