DOTACJE NA INWESTYCJE

najpopularniejsze źródło dofinansowania

DOTACJE NA INWESTYCJE

Dotacje na inwestycje cieszą się największym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Mogą być przeznaczone m.in. na zakup nowych urządzeń produkcyjnych i technologii, budowę powierzchni produkcyjnej, współpracę z jednostkami badawczo-naukowymi, wdrażanie wyników badań do gospodarki, a także na udział w targach lub misjach gospodarczych. Inwestycje związane z wykorzystaniem dotacji winny przyczynić się do tworzenia nowych miejsc pracy, wdrożenia nowych produktów lub usług oraz wzmocnienia polskiej gospodarki.

  Polityka prywatności *Pola obowiązkowe

   

  DLA KOGO DOTACJE NA INWESTYCJE?

  O dotacje na inwestycje mogą ubiegać się wszystkie podmioty, przy czym istotne są założenia konkretnego konkursu. Inne wymogi stawia się dużym przedsiębiorstwom – tu przykładowo inwestycja może być częścią dużego projektu badawczo-rozwojowego, inne instytucjom publicznym, a jeszcze inne małym i średnim przedsiębiorstwom. Opisz nam swoje potrzeby, a my sprawdzimy możliwości ich dofinansowania.

  JAKIE KOSZTY MOŻESZ SFINANSOWAĆ Z DOTACJI DLA INWESTYCJI?

  JAKI POZIOM DOFINANSOWANIA?

  Poziom dofinansowania w projektach inwestycyjnych zależy od podmiotu aplikującego, a w przypadku przedsiębiorstw może być także związany z mapą pomocy publicznej. Tu znów zachęcamy do opisania potrzeb, sprawdzimy możliwości i przedstawimy informacje na temat warunków aplikowania.

  Umów się na na bezpłatną konsultację już dziś!

  SPRAWDŹ INNE MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA DOFINANSOWANIA

  Obserwuj nas

  DOTACJE NA INWESTYCJE TO NIE WSZYSTKO – PAMIĘTAJ O INNYCH INSTRUMENTACH FINANSOWYCH

  STREFA WIEDZY

  Czym są dotacje na inwestycje?

  Dotacje unijne na inwestycje to specjalne środki od Unii Europejskiej, które można przeznaczyć na zakup urządzeń, budowę powierzchni produkcyjnych i prowadzenie badań. Mogą je otrzymać małe i średnie przedsiębiorstwa, firmy zajmujące się przemysłem, instytucje działające w sektorze zdrowia i edukacji, a nawet instytucje publiczne. Ze względu na fakt, że pozyskane środki można przeznaczyć na różne wydatki związane z rozwojem organizacji, dotacje unijne na inwestycje cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki nim można skutecznie wzmocnić polską gospodarkę, a także wdrożyć na rynek nowe produkty czy też zapewnić dodatkowe miejsca pracy.

  Dotacje na inwestycje nie mają ściśle ustalonego zakresu kwot możliwych do pozyskania na dane działanie. Wiele zależy od podmiotu aplikującego oraz sposobu działania przedsiębiorstwa czy też jego wielkości. Oczekiwana kwota powinna być wyliczona samodzielnie z uwzględnieniem konkretnych wytycznych – takimi operacjami często zajmują się specjalne firmy świadczące pomoc w tym zakresie.

  Jak działają dotacje unijne na inwestycje i co pokrywają?

  Dotacje unijne na inwestycje mogą być przeznaczone na różnego rodzaju wydatki. Pod uwagę bierze się głównie roboty budowlane, środki trwałe, wartości niematerialne i prawne oraz wyposażenie. Oznacza to, że dzięki dofinansowaniom można pokryć koszty wielu różnych inwestycji. Warto wziąć pod uwagę m.in. możliwość zakupu nowych urządzeń, wdrażanie wyników różnorodnych badań do gospodarki czy też budowę powierzchni produkcyjnych. Dotacje na inwestycje mogą objąć nawet udziały w misjach gospodarczych czy różnego rodzaju targach. Kluczową kwestią jest fakt, by dofinansowanie ułatwiało zmianę i rozwój. Pozyskane środki można wykorzystać na wiele elementów, które pozwalają udoskonalić, ulepszyć czy usprawnić działanie firmy. Może to dotyczyć na przykład hal produkcyjnych, sposobu wytwarzania towarów, oferowania usług, a także finansowania różnego rodzaju szkoleń wspierających sprawne działanie organizacji.

  Jak możemy Ci pomóc uzyskać dotacje unijne na inwestycje?

  Nasza firma pomaga wielu klientom, którzy chcą skorzystać z dofinansowań unijnych różnego typu. Dotacje na inwestycje to jeden z najczęściej wykorzystywanych rodzajów dodatkowych środków – wynika to głównie z ich szerokiego zastosowania w wielu dziedzinach gospodarki. Zapewniamy usprawnienie i ułatwienie przejścia przez cały proces zdobywania dofinansowania oraz stałą kontrolę sytuacji już w trakcie obowiązywania umowy dotyczącej dotacji na inwestycje czy też dofinansowania innego typu. Oferujemy pilnowanie dokumentacji, tworzenie rozliczeń projektów unijnych oraz profesjonalne doradztwo w każdej kwestii, która dotyczy dotacji z Unii Europejskiej.

  Newsletter

  Bądź na bieżąco z informacjami o szansach na dofinansowanie i nowych możliwościach rozwoju Twojej organizacji

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Julia Ratajewska

  Starsza specjalistka ds. Relacji z klientem biznesowym i partnerami

  T: +48 533 360 947