DOTACJE NA BADANIA I ROZWÓJ

Jak możemy pomóc?

CZYM JEST DZIAŁALNOŚĆ B+R?

Działalność badawczo-rozwojowa (w skrócie B+R) to twórcze, metodyczne i nieprzewidywalne prace mające na celu opracowanie nowych lub ulepszonych produktów i technologii. Działalność badawcza wiąże się z rozwiązaniem nieoczywistych problemów technologicznych i to jest podstawowy czynnik odróżniający działalność badawczą od działalności operacyjnej w produktach, liniach produkcyjnych i procesach wytwórczych.

SPRAWDŹ AKTUALNE MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA DOFINANSOWANIA

RODZAJE B+R

to prace eksperymentalne lub teoretyczne, podejmowane przede wszystkim w celu zdobycia nowej wiedzy o podstawach zjawisk i obserwowalnych faktów, bez nastawienia na praktyczne zastosowania ani użytkowanie

mają na celu rozszerzenie wiedzy zdobytej w badaniach podstawowych i zastosowania jej w nowych lub znacząco ulepszonych produktach czy też technologiach. Badania te są prowadzone od skali laboratoryjnej do zbliżonej do rzeczywistej (symulacja warunków rzeczywistych)

dotyczą wykorzystania aktualnej wiedzy (aktualnego stanu techniki) lub wiedzy zdobytej w badaniach przemysłowych do planowania produkcji oraz tworzenia i projektowania nowych, zmienionych lub ulepszonych produktów i technologii

DLA KOGO DOTACJE B+R?

O dotacje na projekty B+R mogą ubiegać się zarówno przedsiębiorstwa z sektora MSP jak i duże firmy, w tym globalne koncerny. Celem programów finansujących działalność badawczą jest poprawa poziomu innowacyjności polskiej gospodarki, dzięki wykorzystaniu rezultatów badań i rozwoju.

JAKIE KOSZTY MOŻESZ SFINANSOWAĆ Z DOTACJI B+R?

JAKI JEST POZIOM DOFINANSOWANIA DLA B+R?

W zależności od wielkości przedsiębiorstwa i rodzaju prac można otrzymać dofinansowanie do 80% kosztów projektu.

MAKSYMALNE DOFINANSOWANIE

Umów się na na bezpłatną konsultację już dziś!

DOTACJE NA B+R: NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Dotacje na badania i rozwój – kto może z nich skorzystać?

W kontekście tego typu dotacji warto zaznaczyć, że może z nich korzystać wiele firm o różnym profilu. Pod uwagę brane są zarówno małe średnie przedsiębiorstwa, jak i organizacje o większym zasięgu. Potrzebny będzie jedynie plan, który dotyczy opracowywania nowych technologii bądź ulepszania obecnych na rynku produktów i usług.

Jak pozyskać dotacje unijne na badania i rozwój?

Dotacje na badania i rozwój to jedne z wielu kategorii środków, które można otrzymać z Unii Europejskiej – proces jest bardzo podobny jak w przypadku innych dofinansowań. Co istotne, dotacje unijne na badania i rozwój wymagają wypełnienia konkretnych zgłoszeń i przygotowania dokumentacji, a także wysłania wszystkiego na czas do odpowiedniego urzędu. Warto mieć na uwadze konkretne terminy zgłoszeń, które zmieniają się w zależności od różnych czynników. W zgłoszeniu muszą znaleźć się nie tylko dane o firmie i jej sposobie funkcjonowania, lecz także informacje o tym, na co dokładnie mają być przekazane dotacje unijne na badania i rozwój.

Kluczową kwestią będzie dokładne opisanie produktu czy też technologii, którą chce się rozwijać. Należy zawrzeć jak najwięcej informacji o danym pomyśle czy sposobie działania, potrzebnych nakładach finansowych oraz precyzyjnym planie działania, który obejmuje wszelkie koszty, pomoc z zewnątrz oraz terminy wykonywania prac.

Dlaczego dotacje unijne na badania i rozwój są tak ważne?

Dotacje na badania i rozwój są kluczowym elementem wsparcia finansowego dla różnych firm. Przede wszystkim dotyczą one wielu branż, dzięki czemu dają niezwykle szerokie możliwości działania. Po dotacje unijne na badania i rozwój mogą zgłosić się praktycznie wszystkie firmy i przedsiębiorstwa opierające swoją działalność badawczą na zadaniach, których wykonywanie ma na celu poprawę poziomu innowacyjności polskiej gospodarki. Oznacza to, że dotacje na badania i rozwój dotyczą m.in. badań przemysłowych, prac demonstracyjnych i rozwojowych, tworzenia prototypów, walidacji produktów, uruchomienia produkcji czy też pierwszego wdrożenia. Są to kluczowe czynniki dla aktualnego i przyszłego rozwoju ekonomii, przez co zdecydowanie warto zainteresować się dofinansowaniami z tego zakresu. Dotacje mogą pokryć nawet 90% potrzebnych środków – dokładna wartość zależy od wielkości przedsiębiorstwa i rodzaju prac.

Jak możemy Ci pomóc uzyskać dotacje unijne na badania i rozwój?

Nasza firma już od 2008 roku zajmuje się oferowaniem pomocy klientom w różnych sprawach, również w kwestiach związanych z dofinansowaniami unijnymi. Zatrudniamy specjalistów, którzy doskonale znają się na koordynacji projektów od samych podstaw, aż do końca. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń – zapewniamy wsparcie zarówno w pojedynczych sprawach, jak i w prowadzeniu całych projektów.

Obserwuj nas

DOTACJE UNIJNE NA B+R TO NIE WSZYSTKO – PAMIĘTAJ O INNYCH INSTRUMENTACH FINANSOWYCH

STREFA WIEDZY

WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY

  Podaj swoje dane


  *Oświadczam, że zapoznałam/łem się z Polityką Prywatności SENSE consulting sp. z o.o. i ją akceptuję.

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Matylda Sochacka-Kozielczyk

  Starsza specjalistka ds. relacji z klientem biznesowym

  T: +48 533 574 387

  Julia Ratajewska

  Starsza specjalistka ds. Relacji z klientem biznesowym i partnerami

  T: +48 533 360 947