DOTACJE NA BADANIA I ROZWÓJ

Jak możemy pomóc?

CZYM JEST DZIAŁALNOŚĆ B+R?

Działalność badawczo-rozwojowa (w skrócie B+R) to twórcze, metodyczne i nieprzewidywalne prace mające na celu opracowanie nowych lub ulepszonych produktów i technologii. Działalność badawcza wiąże się z rozwiązaniem nieoczywistych problemów technologicznych i to jest podstawowy czynnik odróżniający działalność badawczą od działalności operacyjnej w produktach, liniach produkcyjnych i procesach wytwórczych.

  Polityka prywatności

  RODZAJE B+R

  Badania podstawowe (I TRL)

  to prace eksperymentalne lub teoretyczne, podejmowane przede wszystkim w celu zdobycia nowej wiedzy o podstawach zjawisk i obserwowalnych faktów, bez nastawienia na praktyczne zastosowania ani użytkowanie

  Badania przemysłowe (II-VI TRL)

  mają na celu rozszerzenie wiedzy zdobytej w badaniach podstawowych i zastosowania jej w nowych lub znacząco ulepszonych produktach czy też technologiach. Badania te są prowadzone od skali laboratoryjnej do zbliżonej do rzeczywistej (symulacja warunków rzeczywistych)

  Prace rozwojowe (VII-IX TRL)

  dotyczą wykorzystania aktualnej wiedzy (aktualnego stanu techniki) lub wiedzy zdobytej w badaniach przemysłowych do planowania produkcji oraz tworzenia i projektowania nowych, zmienionych lub ulepszonych produktów i technologii

  14

  DLA KOGO DOTACJE B+R?

  O dotacje na projekty B+R mogą ubiegać się zarówno przedsiębiorstwa z sektora MSP jak i duże firmy, w tym globalne koncerny. Celem programów finansujących działalność badawczą jest poprawa poziomu innowacyjności polskiej gospodarki, dzięki wykorzystaniu rezultatów badań i rozwoju.

  JAKIE KOSZTY MOŻESZ SFINANSOWAĆ?

  JAKI POZIOM DOFINANSOWANIA?

  W zależności od wielkości przedsiębiorstwa i rodzaju prac można otrzymać dofinansowanie do 90% kosztów projektu.

  MAKSYMALNE DOFINANSOWANIE

  Umów się na na bezpłatną konsultację już dziś!

  SPRAWDŹ INNE MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA DOFINANSOWANIA

  Obserwuj nas

  DOTACJE UNIJNE NA B+R TO NIE WSZYSTKO – PAMIĘTAJ O INNYCH INSTRUMENTACH FINANSOWYCH

  STREFA WIEDZY

  Newsletter

  Bądź na bieżąco z informacjami o szansach na dofinansowanie i nowych możliwościach rozwoju Twojej organizacji

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI