DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA - DARMOWE SZKOLENIE ONLINE Z CERTYFIKATEM
Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?
Kolejnym punktem programu będzie audyt dostępności – czym jest i dlaczego jest tak ważny? Uczestnicy dowiedzą się, jak samodzielnie przeprowadzić audyt oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas jego wykonywania. Podczas warsztatu udostępnimy również praktyczne wskazówki, które pomogą w skutecznym przeprowadzeniu audytu.
Nasz warsztat zakończy się studium przypadków, w którym omówimy prawidłowe oraz błędne sposoby realizacji dostępności architektonicznej. Analiza konkretnych przypadków pomoże uczestnikom zrozumieć, jakie błędy są najczęściej popełniane oraz jak ich unikać w praktyce.
Cele szkolenia:
- Zrozumienie istoty dostępności architektonicznej
- Poznanie grup korzystających z dostępności
- Zrozumienie roli przepisów prawa w kontekście dostępności
- Nauka przeprowadzania samodzielnego audytu dostępności
- Analiza prawidłowych i błędnych sposobów realizacji dostępności
Dla kogo jest to szkolenie?
Dla architektów, projektantów, zarządców nieruchomości oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką dostępności architektonicznej.
Kim jest prowadząca?
dr Agnieszka Piórkowska – architektka z zamiłowania i z zawodu, praktyczka – od ponad 15 lat zaangażowana w projektowanie architektoniczne oraz projektowanie wnętrz, od 2013 roku właścicielka autorskiej pracowni projektowej.
Doktorka nauk technicznych w dziedzinie architektury i urbanistyki, skupiający się na tematyce dostępności architektonicznej, jak również zagadnieniach związanych z budynkami użyteczności publicznej – obiektami kultury, teatrami, a w szczególności teatrami tańca. Adiuntka na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej oraz Akademii Śląskiej, jako wykładowczyni akademicka skupiająca swoją uwagę na ergonomii oraz projektowaniu uniwersalnym.
Trenerka i specjalistka ds. projektowania uniwersalnego i dostosowania obiektów dla osób ze specjalnymi potrzebami. Audytorka w zakresie dostępności architektonicznej obiektów użyteczności publicznej. Zaangażowana w inicjatywy społeczne, popularyzację nauki, warsztaty projektowe, współtwórczyni Fundacji „Edukacja dla Dostępności – EdD”, członek Towarzystwa Urbanistów Polskich. Od 2015 roku szkoleniowczyni w tematyce projektowania i aranżacji wnętrz i ogrodów, a także komputerowego wspomagania projektowania.