Dostępność w biznesie - to ma sens!
Rozmowa o projektowaniu uniwersalnym produktów i usług z przedstawicielami topowych polskich marek.
DOSTĘPNOŚĆ - TO MA SENS! CYKL WEBINARÓW O DOSTĘPNOŚCI!
Dostępność – to ma SENS! to cykl spotkań praktykami i przedstawicielami organizacji wdrażającymi dostępność w różnych obszarach działalności. Od miejsca zamieszkania mieszkania, przez urzędy, szkoły na każdym etapie edukacji, kulturę i sztukę, turystykę, medycynę, po aktywność w społeczności lokalnej – dostępność jest warunkiem niezależności i prawem każdego człowieka. O tym, jak ją wdrażać dobrze, na serio, bez ściemy, nie tylko dla raportu – rozmawiać będziemy z naszymi gośćmi.
Dostępność w projektowaniu produktów i usług
3 sierpnia zapraszamy na spotkanie wokół dostępności w biznesie, podczas którego będziemy odpowiadać na pytania:
- Dostępność w projektowaniu – od czego zacząć?
- Jakie korzyści widzi biznes we wdrażaniu dostępnych produktów i usług?
- Kiedy i od czego zaczęło się poszerzanie odbiorców projektów naszych rozmówców o osoby o szczególnych potrzebach?
- Jakie obawy, wątpliwości mają przedsiębiorcy we wdrażaniu dostępności?
- Co może pomóc przedsiębiorcom przekonać się, że dostępność ma SENS?
Kim jest prowadząca?
dr Natalia Marciniak-Madejska – współpracuje z osobami z niepełnosprawnością intelektualną od 20 lat. Społecznie jest prezeską Stowarzyszenia „Wiara i Światło” i Fundacji Dobrodzieje. Zawodowo jest dyrektorką Centrum Dostępności i Działu Rozwoju w SENSE consulting, wiceprzewodniczącą Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, członkinią Krajowej Rady Konsultacyjnej przy Pełnomocniku Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami w kadencji 2017-2021. Doktoryzowała się w obszarze rozwiązań inkluzywnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jest badaczką społeczną i twórczynią innowacyjnych rozwiązań uwzględniających zasady dostępnej informacji, których odbiorcami niejednokrotnie były osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
Kim są goście?
Agata Broda – Kierowniczka Programu rozwojowego dla firm Dostępny Design, realizowanego przez Concordia Design Poznań na zlecenie DGA S.A. Magister międzynarodowych stosunków gospodarczych, specjalizacji biznes międzynarodowy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Specjalizuje się również w planowaniu projektów inwestycyjnych i R&D finansowanych ze środków unijnych, m.in. dla branży meblarskiej, opakowaniowej, medycznej, robotycznej, dotyczących opracowywania i wdrażania nowych technologii, w tym również z uwzględnieniem aspektów dostępności, równości szans i niedyskryminacji użytkowników. Prywatnie zgłębia tajniki projektowania dobrego User Experience.
Olgierd Jaskulski – Jako projektant marki VOX odpowiada za projekty w segmencie drzwi oraz mebli. Uczestniczy w procesach projektowych działu rozwoju, rozwijając szerokie spektrum produktów firmy. Zdobywa doświadczenie pracując metodyką, w której nacisk kładzie się na pracę zespołową. Inspiruje go rzemiosło, fascynują procesy produkcyjne. W pracy projektowej łączy podejście humanistyczne z wiedzą o technologii. Projekty zaczyna od analizy wiedzy o człowieku, badania jego potrzeb oraz stylu życia. Liczy się dla niego dbałość o detale, jakość oraz funkcjonalność. Absolwent School of Form, katedry wzornictwa Uniwersytetu SWPS, na specjalizacji Industrial Design.