Konferencja: Equ(al)ity matters. Różne drogi do równości w praktyce
O WYDARZENIU
Rozmawiając z naszymi osobami klienckim nad tematami związanymi z DEI i różnorodnością uświadomiliśmy sobie, że jednym z głównych wyzwań, jakie w dalszym ciągu przed nami stoją jest równość płci. Jako autorzy_ki pierwszego w Polsce Trendbooka poświęconego DEI widzimy, jak ważne jest aktualizowanie i weryfikowanie wiedzy w tym temacie.
Dlatego…Chcielibyśmy zaprosić Was zatem, do spędzenia z nami dnia, jakiego w Poznaniu jeszcze nie było.
Dzień w całości poświęcony realnej równości kobiet i mężczyzn i w biznesie, w kontekście równości praw, szans oraz możliwości. Skupimy się na kobietach, jednak w dyskusji nie zapomnimy o jakże ważnym głosie i perspektywie mężczyzn.
Jako autorzy_ki pierwszego w Polsce Trendbooka poświęconego DEI widzimy, jak ważne jest aktualizowanie i weryfikowanie wiedzy w tym temacie.
START WYDARZENIA
Co zyskasz spędzając z nami ten dzień:
- zdobędziesz wiedzę z zakresu aktualnych i nadchodzących regulacji prawnych
- poznasz modele, strategie, polityki, procedury dotyczące tematu równości m.in. płac
- zainspirujesz się różnymi drogi do równości w rozmowach międzysektorowych
- nauczysz się tego, jak robią to inni_e
- doświadczysz różnych głosów damskich i męskich z perspektywy wyzwań, roli, ale również wspierania kobiet przez mężczyzn i mężczyzn przez kobiety
DLA KOGO?
- Dla przedsiębiorców_czyń i kadry zarządzającej, którzy chcą dowiedzieć się, jakie wartości niesie za sobą wdrożenie strategii DEI i równości w organizacji
- Dla osób eksperckich, które w organizacjach zajmują się DEI
- Dla specjalistek_ów HR oraz P&C
- Dla tych, którz_e widzą, że w ich biznesie jest przestrzeń na zmianę w tym temacie, ale nie wiedzą jak zacząć!
Program Konferencji "Equ(al)ity matters. Różne drogi do równości w praktyce".
Uczestnicy:
- Monika Mardas-Brzezińska - Prezeska SENSE
- Michał Spiczak-Brzeziński - Dyrektor Działu Dotacji Unijnych w SENSE
- Anna Meduna, MIELE Polska
Prelegenci_tki konferencji „Equ(al)ity matters. Różne drogi do równości w praktyce”.
Innowatorka. Działaczka społeczna. Edukatorka i pasjonatka zmian. Kobieta w biegu i wielu zadań, skoncentrowana na przyszłości, analizie trendów, badaniu potrzeb i projektowania rozwiązań, które na nie odpowiadają. Uważna mama, przechodząca z dziećmi przez szczeble edukacji i ich etapy rozwoju. POPOJUTRZE to jej dziecko, drugie po SENSE, z równą miłością traktowane, a równocześnie z większą swobodą i dojrzałością. Cichy doradca i mentor.
Od 17 lat biznesowo związana z sektorem rozwojowym. 3 lata budowała zespół wsparcia start upów w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym FUAM, a od 14 lat zarządza SENSE, firmą, która w swojej specjalizacji stała się liderem na rynku ogólnopolskim. Absolwentka studiów interdyscyplinarnych z wyróżnieniem, a także Akademii Psychologii Przywództwa Jacka Sanatorskiego oraz Szkoły Coachingu Akademii SET.
Wykładowczyni akademicka i konsultantka w zakresie projektowania uniwersalnego, prostego języka, zarządzania projektami i inkluzywnego zarządzania. Autorka publikacji na temat inkluzji społecznej osób z niepełnosprawnościami. Członkini Krajowej Rady Konsultacyjnej przy Pełnomocniku Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami (2017-2021).
Moderatorka i facylitatorka, projektantka komunikacji. Buduje pomosty między strategią HR, a strategią firmy. Od kilkunastu lat współpracuje z największymi pracodawcami, m.in–Volkswagen Poznań, IKEA, Biedronka. Łączy Human- centered design, z projektowaniem uniwersalnym i wrażliwością na osoby o szczególnych potrzebach. Twórczyni raportów, i licznychpublikacji, m.in. Raport REwork o naszych relacjach z pracą, Redaktorka Design Manifesto, Współautorka książki o EB.
Przedsiębiorca, menedżer i doradca SENSE consulting sp. z o.o. Ekspert ds. funduszy europejskich oraz innych zewnętrznych źródeł finansowania.
Doświadczenie zdobywał w działach sprzedaży i marketingu dużych korporacji, a przez ostatnie 15 lat współtworzy spółkę będącą liderem wśród polskich firm z branży doradczej. Pozyskał dotacje dla projektów o wartości przekraczającej miliard złotych.
Swoje doświadczenie wykorzystuje do wsparcia firm w procesach rozwojowych, inwestycyjnych, badawczo-rozwojowych oraz budowaniu modeli biznesowych. Pracuje z przedsiębiorstwami z sektora MŚP, funduszami inwestycyjnymi, w szczególności działających na etapie seed i wczesnego skalowania biznesu, a także z instytucjami publicznymi. Zwolennik myślenia projektowego w podejmowaniu wszelkich działań rozwojowych u swoich klientów.
Dołącz do programu i uzyskaj bezpłatne wsparcie tego oraz pozostałych doradców! Dowiedz się jak zwiększyć konkurencyjność Twojej firmy, projektując z myślą o wszystkich użytkownikach.
Wraz z grupą zaangażowanych członkiń, działa na rzecz edukacji i wzmocnienia kobiet oraz osób z doświadczeniem kobiecym. Stowarzyszenie zainicjowała z potrzeby serca, widząc jak bardzo kobietom potrzebne jest wsparcie i miejsce do dzielenia trosk, w którym czują się bezpiecznie. Jest też założycielką klubu Schron, miejsca imprez, wydarzeń kulturalnych i inicjatyw społecznych, które nie boi się angażować w sprawy ważne. Poznanianka roku 2023, liderka równości wielkopolski 2023 według Forbes Women i British Embassy.