Zapisy zostały zakończone z uwagi na osiągnięcie limitu uczestników.
Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?
Na szkoleniu dowiecie się:
- Jak przygotować się do wdrażania dostępności
- Zasady opracowania planu działania na rzecz poprawy zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
- Od czego zacząć? Priorytetyzacja działań wdrożeniowych.
- Z kim wdrażać? Mechanizmy nawiązania współpracy na rzecz wdrażania planu.
- Jak monitorować i koordynować wdrażanie planu działania?
Kim jest prowadzący?
Dariusz Gosk – Były Członek Zarządu i Dyrektor Agencji Zatrudnienia Fundacji Aktywizacja. Absolwent Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego (Andragogika) oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej (Doradztwo zawodowe z aktywizacją osób z niepełnosprawnością). Posiada 15-letnie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych zajmujących się aktywizacją osób z niepełnosprawnościami.
Prowadzi szkolenia z obszaru dostępności, projektowania uniwersalnego, niepełnosprawności dla różnych grup odbiorców – koordynatorów dostępności, pracowników administracji publicznej i samorządowej, organizacji pozarządowych oraz sektora biznesowego. Przeprowadza audyty dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej (ponad 150 audytów przeprowadzonych w ciągu ostatnich 2 lat). Jest kierownikiem zespołu audytowego w projekcie „Dostępność + dla zdrowia”. Prowadzi szkolenia z obszaru projektowania uniwersalnego w ramach projektu „Akademia Dostępności”, skierowane do architektów, inżynierów budownictwa, urbanistów Wykładowca uczelni wyższych (Uniwersytet Kaźmierza Wielkiego w Bydgoszczy).
Współpracuje z pracodawcami w zakresie realizacji projektów HR, adaptacji i przystosowywania miejsc pracy, zarządzania różnorodnością. Wspiera firmy i instytucje w zakresie przygotowania i przeprowadzenia audytów miejsc pracy i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Koordynował liczne projekty rekrutacyjne mające na celu wdrożenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w instytucjach publicznych i prywatnych.