Spotkanie Rady Innowacji Społecznych dla Edukacji i Ambasadorów POPOJUTRZE
NEWS | 14 stycznia 2025 r.
Jak połączyć biznes, edukację i instytucje publiczne, żeby otrzymać impakt społeczny? Na przykład poprzez inspirujące spotkania, jak to, które odbyło się w czwartek, 10.01.2025, w poznańskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Spotkali się tam członkowie Rady Innowacji Społecznych dla Edukacji (RISE) oraz Ambasadorki i Ambasadorzy POPOJUTRZE, by porozmawiać o tym, jak razem działać na rzecz lepszej edukacji w Polsce.
Przyszłość edukacji i wspólne wyzwania
Obrady Rady Innowacji Społecznych dla Edukacji (RISE) oraz Ambasadorów i Ambasadorek programu POPOJUTRZE to prawdziwa burza mózgów! Rozmawialiśmy o wyzwaniach, jakie czekają edukację w 2025 roku, projektowaniu innowacji społecznych i konkretnych planach działania na przyszłość.
Spotkanie było pełne energii, pomysłów i inspiracji. Budowanie sieci, dzielenie się doświadczeniami i wspólna praca nad lepszą edukacją to dla uczestników i uczestniczek wydarzenia nie tylko misja, ale i ogromna przyjemność.
W spotkaniu wzięły udział m.in. Ksenia Herbst-Buchwald, która gościła nas w ODN w Poznaniu, oraz takie osobowości jak prof. dr hab. Marzena Buchnat z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Kamila Dobek z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Małgorzata Lelińska z Konfederacji Lewiatan czy Henryka Korytowska reprezentująca Związek Miast Polskich.
Ambasadorzy z misją
Wśród Ambasadorów i Ambasadorek programu POPOJUTRZE również panowała niesamowita energia. Jak podsumowała jedna z uczestniczek:
„Podładowałam edukacyjne bateryjki! Współpraca z dobrymi ludźmi wokół sprawia, że naprawdę wiele jest możliwe”.
W gronie zaangażowanych znaleźli się m.in. Zyta Czechowska, Ewa Radanowicz, Agnieszka Jankowiak-Maik, Jakub Tylman czy Izabela Cytlak. Dzielili się doświadczeniami i pomysłami na to, jak wspólnie budować innowacje edukacyjne, które mają realny wpływ na rozwój kształcenia
w Polsce.
Co dalej?
Na spotkaniu nie tylko planowaliśmy przyszłość, ale także celebrowaliśmy dotychczasowe osiągnięcia. Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich oraz pracy Rady Innowacji Społecznych program POPOJUTRZE jest w stanie wspierać tworzenie nowych rozwiązań, które odpowiadają na realne wyzwania edukacyjne.
I to nie koniec! Już wkrótce ruszy kolejny nabór w ramach POPOJUTRZE, gdzie innowatorzy będą mogli ubiegać się o grant w wysokości 100 000 zł na realizację swoich projektów.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w Poznaniu, wspierając nas swoją energią, pomysłami i chęcią działania w tak ważnych obszarach jak rozwój edukacji w Polsce, edukacja włączająca czy inkubowanie innowacji w obszarze kształcenia. Razem naprawdę możemy zmieniać edukację na lepsze! W końcu RISE oznacza „wzrastać” i „rozwijać się” – to nie może być przypadek