Dostępność - to ma SENS!
Mądre rozmowy z ekspertami od dostępności.
CYKL WEBINARÓW O DOSTĘPNOŚCI!
Dostępność – to ma SENS! to cykl spotkań praktykami i przedstawicielami organizacji wdrażającymi dostępność w różnych obszarach działalności. Od miejsca zamieszkania mieszkania, przez urzędy, szkoły na każdym etapie edukacji, kulturę i sztukę, turystykę, medycynę, po aktywność w społeczności lokalnej – dostępność jest warunkiem niezależności i prawem każdego człowieka. O tym, jak ją wdrażać dobrze, na serio, bez ściemy, nie tylko dla raportu – rozmawiać będziemy z naszymi gośćmi.
Dostępny samorząd – to ma SENS!
6 kwietnia zapraszamy na spotkanie wokół dostępności w samorządach i ich jednostkach organizacyjnych – na poziomie gmin i powiatów. Na początek dostępność w większych aglomeracjach i nasi wyjątkowi goście – Katarzyna Tręda-Pisera z Urzędu Miasta Łodzi i Sławosz Marcisz z Urzędu Miasta Katowice. Podczas rozmowy będziemy odpowiadać na pytania:
- Dostępność – jak ją mądrze wdrażać w JST?
- Jak włączać ludzi do tej zmiany?
- Jakie szanse stwarza dostępność dla JST?
- Jakie obawy, wątpliwości mają JST we wdrażaniu dostępności?
- Co może pomóc przekonać inne JST, że dostępność ma SENS?
Kim jest prowadząca?
dr Natalia Marciniak-Madejska – Współpracuje z osobami z niepełnosprawnością intelektualną od 20 lat. Społecznie jest prezeską Stowarzyszenia „Wiara i Światło” i Fundacji Dobrodzieje. Zawodowo jest dyrektorką Centrum Dostępności i Działu Rozwoju w SENSE consulting, wiceprzewodniczącą Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, członkinią Krajowej Rady Konsultacyjnej przy Pełnomocniku Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami w kadencji 2017-2021. Doktoryzowała się w obszarze rozwiązań inkluzywnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jest badaczką społeczną i twórczynią innowacyjnych rozwiązań uwzględniających zasady dostępnej informacji, których odbiorcami niejednokrotnie były osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
Kim są goście?
Katarzyna Tręda-Pisera – Rzecznik Osób z Niepełnosprawnościami i Koordynator Dostępności. Kierownik Oddziału ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych, Departamencie Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi. Doświadczenie zdobyła jako nauczyciel zawodu w Łódzkiej Szkole dla Niewidomych. Jest doradcą zawodowym w Fundacji TUS Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMŁ, kierunku prawo (mgr prawa) oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania oświatą, tyflopedagogiki i doradztwa zawodowego. Interesuje się szeroko pojętą inkluzją i dostępnością osób ze szczególnymi potrzebami, oraz rynkiem pracy osób z niepełnosprawnościami.
Sławosz Marcisz – Absolwent informatyki na Politechniki Śląskiej. Praktyk i trener dostępności cyfrowej. Specjalizuje się w zakresie dostępności stron www, dostępności formularzy i dostępności dokumentów. Szkoli koordynatorów ds. dostępności, przedstawicieli instytucji publicznych i biznesu. Wykładowca akademicki z obszarów IT oraz coachingu. Kierownik projektów oraz zespołów roboczych, prowadzonych zgodnie z Agile oraz PRINCE2. Ukończył wiele szkoleń z zakresu m. in. IT, dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, zarządzania czy komunikacji. Akredytowany ekspert Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Wiele lat pełnił funkcję administratora systemów oraz analityka IT m. in. dla takich firm, jak Orange czy GETIN Leasing SA. Obecnie związany z Wydziałem Informatyki Urzędu Miasta Katowice, w którym jest m. in. członkiem zespołu do spraw dostępności cyfrowej.
Wypełnij formularz i zarezerwuj miejsce dla siebie!