Buduj z nami proces B+R

Wspieramy organizacje na każdym etapie procesu badawczo-rozwojowego – od idei i sprawdzenia potencjału Twoich pomysłów, przez prototypowanie i testy, aż po komercjalizację i skalowanie produktu lub usługi.

Skutecznie pomagamy w zdobywaniu finansowania na projekt B+R – ale to dopiero początek. Naszą wartością jest praktyczne wsparcie w projektowaniu, prowadzeniu i zarządzaniu innowacjami. Działamy szybko, myślimy strategicznie. Jesteśmy Twoim partnerem w projektach B+R!

Wspólnie tworzymy i wdrażamy innowacje, które mają sens – technologicznie, rynkowo i społecznie.

Czym jest działalność B+R?

Wierzymy, że dobry proces B+R zaczyna się od odwagi zadawania pytań i krytycznej analizy.

Działalność badawczo-rozwojowa (B+R) to twórczy, metodyczny i nieprzewidywalny proces, którego celem jest tworzenie nowych lub ulepszonych produktów i technologii. Tym, co go wyróżnia, jest rozwiązywanie nieoczywistych problemów technologicznych – takich, których nie da się „załatwić” rutyną operacyjną.

A my możemy pomóc Ci ten proces zaprojektować, poprowadzić i doprowadzić do realnego wdrożenia.

Szukasz partnera do rozwoju innowacji? Porozmawiajmy.

Dlaczego MY?

ikonka plus

Myślimy procesowo

Projektujemy proces B+R z myślą o przyszłych etapach rozwoju.
ikonka plus

Oceniamy realny potencjał

Mówimy wprost: gdzie masz szanse, a gdzie nie warto inwestować.
ikonka plus

Zwinne zarządzanie projektem

Autorskie, oparte o doświadczenie podejście, dzięki któremu efektywnie realizujesz projekt.
ikonka plus

Korygujemy kierunek

Jeśli jest możliwe dajemy “drugą szansę” projektom, których z jakiś przyczyn nie udało się zrealizować.
ikonka plus

Szybki kontakt, konkretne odpowiedzi

Cenimy Twój czas i jasno komunikujemy się na każdym etapie.
ikonka plus

Interdyscypinarny zespół

W naszym zespole stawiamy na holistyczne podejście i różne perspektywy.

Oni już nam zaufali i wiedzą, że ta współpraca ma SENSE

logo zeelandia
logo solar
logo Volkswagen
logo zylia
logo UAM
logo solaris
Logo one day more
logo akademia teatralna warszawa
logo polmed
logo primavika
logo york

Dofinansowania - Aktualne nabory na B+R

Szkolenia z innowacji dla Twojego zespołu

Pomagamy organizacjom uruchomić potencjał innowacyjności – niezależnie od tego, czy dopiero zaczynają, czy chcą wejść na wyższy poziom.

Jak to robimy?
Od warsztatów pobudzających kreatywność i myślenie krytyczne, przez facylitację procesów i doradztwo strategiczne, aż po projektowanie kompleksowych programów (pre)inkubacji korporacyjnej i inspirujące wystąpienia.

Jesteśmy Twoim 112 do spraw przyszłości, innowacji i odwagi myślenia inaczej.

grupa osób siedzi przy stole pracując warszatatowo i właśnie wymienia się kartkami

Zainspiruj się

Porozmawiaj z ekspertem B+R

dr Adam Weinert

/ New Business Manager. R&D Expert /

Tworzymy ekosystem innowacji

1 628 253 942.06 zł

POZYSKANYCH DOTACJI

150

STWORZONYCH INNOWACJI I PROJEKTÓW B+R

ZESPÓŁ EKSPERCKI

Doświadczeni eksperci dotacyjni, praktycy realizujący projekty badawczo-rozwojowe, projektanci innowacji oraz kadra naukowa.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Dotacje na badania i rozwój – kto może z nich skorzystać?

O dotacje na projekty B+R mogą ubiegać się zarówno przedsiębiorstwa z sektora MSP jak i duże firmy, w tym globalne koncerny. Celem programów finansujących działalność badawczą jest poprawa poziomu innowacyjności polskiej gospodarki, dzięki wykorzystaniu rezultatów badań i rozwoju.

W kontekście tego typu dotacji warto zaznaczyć, że może z nich korzystać wiele firm o różnym profilu. Pod uwagę brane są zarówno małe średnie przedsiębiorstwa, jak i organizacje o większym zasięgu. Potrzebny będzie jedynie plan, który dotyczy opracowywania nowych technologii bądź ulepszania obecnych na rynku produktów i usług.

Jak pozyskać dotacje unijne na badania i rozwój?

Dotacje na badania i rozwój to jedne z wielu kategorii środków, które można otrzymać z Unii Europejskiej – proces jest bardzo podobny jak w przypadku innych dofinansowań. Co istotne, dotacje unijne na badania i rozwój wymagają wypełnienia konkretnych zgłoszeń i przygotowania dokumentacji, a także wysłania wszystkiego na czas do odpowiedniego urzędu. Warto mieć na uwadze konkretne terminy zgłoszeń, które zmieniają się w zależności od różnych czynników. W zgłoszeniu muszą znaleźć się nie tylko dane o firmie i jej sposobie funkcjonowania, lecz także informacje o tym, na co dokładnie mają być przekazane dotacje unijne na badania i rozwój.

Kluczową kwestią będzie dokładne opisanie produktu czy też technologii, którą chce się rozwijać. Należy zawrzeć jak najwięcej informacji o danym pomyśle czy sposobie działania, potrzebnych nakładach finansowych oraz precyzyjnym planie działania, który obejmuje wszelkie koszty, pomoc z zewnątrz oraz terminy wykonywania prac.

Dlaczego dotacje unijne na badania i rozwój są tak ważne?

Dotacje na badania i rozwój są kluczowym elementem wsparcia finansowego dla różnych firm. Przede wszystkim dotyczą one wielu branż, dzięki czemu dają niezwykle szerokie możliwości działania. Po dotacje unijne na badania i rozwój mogą zgłosić się praktycznie wszystkie firmy i przedsiębiorstwa opierające swoją działalność badawczą na zadaniach, których wykonywanie ma na celu poprawę poziomu innowacyjności polskiej gospodarki. Oznacza to, że dotacje na badania i rozwój dotyczą m.in. badań przemysłowych, prac demonstracyjnych i rozwojowych, tworzenia prototypów, walidacji produktów, uruchomienia produkcji czy też pierwszego wdrożenia. Są to kluczowe czynniki dla aktualnego i przyszłego rozwoju ekonomii, przez co zdecydowanie warto zainteresować się dofinansowaniami z tego zakresu. Dotacje mogą pokryć nawet 90% potrzebnych środków – dokładna wartość zależy od wielkości przedsiębiorstwa i rodzaju prac.

Jak możemy Ci pomóc uzyskać dotacje unijne na badania i rozwój?

Nasza firma już od 2008 roku zajmuje się oferowaniem pomocy klientom w różnych sprawach, również w kwestiach związanych z dofinansowaniami unijnymi. Zatrudniamy specjalistów, którzy doskonale znają się na koordynacji projektów od samych podstaw, aż do końca. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń – zapewniamy wsparcie zarówno w pojedynczych sprawach, jak i w prowadzeniu całych projektów.

Jakie formy zatrudnienia są dopuszczalne dla personelu zaangażowanego w projekty B+R?

Personel B+R może być zatrudniony na podstawie różnych form umów, takich jak umowa o pracę, umowa zlecenie czy umowa o dzieło. Ważne jest, aby forma zatrudnienia była adekwatna do zakresu obowiązków oraz zgodna z przepisami prawa pracy.

Czy osoba zatrudniona na uczelni może pełnić funkcję kierownika projektu B+R w firmie?

Osoba zatrudniona na uczelni może pełnić funkcję kierownika projektu B+R w firmie, o ile nie zachodzi konflikt interesów i jest to zgodne z przepisami dotyczącymi zatrudnienia oraz zasadami etyki zawodowej.