NUTRITECH II – Dofinansowanie na innowacje żywieniowe NCBR
Zgłoś projekt do konkursu NUTRITECH II i zyskaj dofinansowanie na B+R w obszarze innowacji żywieniowych. Sprawdź szczegóły programu.
Unia Europejska
Wspieramy organizacje na każdym etapie procesu badawczo-rozwojowego – od idei i sprawdzenia potencjału Twoich pomysłów, przez prototypowanie i testy, aż po komercjalizację i skalowanie produktu lub usługi.
Skutecznie pomagamy w zdobywaniu finansowania na projekt B+R – ale to dopiero początek. Naszą wartością jest praktyczne wsparcie w projektowaniu, prowadzeniu i zarządzaniu innowacjami. Działamy szybko, myślimy strategicznie. Jesteśmy Twoim partnerem w projektach B+R!
Wspólnie tworzymy i wdrażamy innowacje, które mają sens – technologicznie, rynkowo i społecznie.
Działalność badawczo-rozwojowa (B+R) to twórczy, metodyczny i nieprzewidywalny proces, którego celem jest tworzenie nowych lub ulepszonych produktów i technologii. Tym, co go wyróżnia, jest rozwiązywanie nieoczywistych problemów technologicznych – takich, których nie da się „załatwić” rutyną operacyjną.
A my możemy pomóc Ci ten proces zaprojektować, poprowadzić i doprowadzić do realnego wdrożenia.
Szukasz partnera do rozwoju innowacji? Porozmawiajmy.
Zgłoś projekt do konkursu NUTRITECH II i zyskaj dofinansowanie na B+R w obszarze innowacji żywieniowych. Sprawdź szczegóły programu.
NCBR Ścieżka SMART – konsorcja: 1,3 mld dla firm na projekty B+R przygotowane wspólnie z innym przedsiębiorstwem lub jednostką naukową!
Ścieżka SMART – Dotacje PARP i NCBR na innowacje 2025 rok ze środków UE z zakresu B+R, wdrożenia innowacji, rozwoju eksportu, OZE i cyfryzacji
Ścieżka SMART dla projektów na rzecz dostępności, czyli zaspokajania potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Zyskaj 80% dofinansowania
Dotacje dla MŚP w Pomorskiem na innowacje i B+R – do 80% dofinansowania. Nabór wniosków do 9 maja 2025 r. Sprawdź szczegóły!
10.2 Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw (MŚP) lub konsorcjów przedsiębiorstw z jednostkami badawczymi (gdzie liderem konsorcjum jest przedsiębiorstwo z Wielkopolski Wschodniej) – zyskaj nawet 70% dofinansowania na rozwój Twojej firmy!
10.2 Wsparcie inwestycji MŚP – Wielkopolska wschodnia – zyskaj nawet 70% dofinansowania na rozwój Twojej firmy!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Jak to robimy?
Od warsztatów pobudzających kreatywność i myślenie krytyczne, przez facylitację procesów i doradztwo strategiczne, aż po projektowanie kompleksowych programów (pre)inkubacji korporacyjnej i inspirujące wystąpienia.
Jesteśmy Twoim 112 do spraw przyszłości, innowacji i odwagi myślenia inaczej.
W świecie dotacji na B+R, pojęcie „innowacja w skali kraju” to jedno z kluczowych kryteriów oceny projektów w ramach konkursów SMART – czytaj więcej na naszym blogu
Ścieżka SMART 2024: Wprowadzone w tym roku zmiany mają na celu usprawnienie i zwiększenie efektywności oceny projektów.
Jak przygotować się i o co warto zadbać, aby zapewnić równy dostęp do zamówienia – na przykładzie zakupu maszyny
O dotacje na projekty B+R mogą ubiegać się zarówno przedsiębiorstwa z sektora MSP jak i duże firmy, w tym globalne koncerny. Celem programów finansujących działalność badawczą jest poprawa poziomu innowacyjności polskiej gospodarki, dzięki wykorzystaniu rezultatów badań i rozwoju.
W kontekście tego typu dotacji warto zaznaczyć, że może z nich korzystać wiele firm o różnym profilu. Pod uwagę brane są zarówno małe średnie przedsiębiorstwa, jak i organizacje o większym zasięgu. Potrzebny będzie jedynie plan, który dotyczy opracowywania nowych technologii bądź ulepszania obecnych na rynku produktów i usług.
Dotacje na badania i rozwój to jedne z wielu kategorii środków, które można otrzymać z Unii Europejskiej – proces jest bardzo podobny jak w przypadku innych dofinansowań. Co istotne, dotacje unijne na badania i rozwój wymagają wypełnienia konkretnych zgłoszeń i przygotowania dokumentacji, a także wysłania wszystkiego na czas do odpowiedniego urzędu. Warto mieć na uwadze konkretne terminy zgłoszeń, które zmieniają się w zależności od różnych czynników. W zgłoszeniu muszą znaleźć się nie tylko dane o firmie i jej sposobie funkcjonowania, lecz także informacje o tym, na co dokładnie mają być przekazane dotacje unijne na badania i rozwój.
Kluczową kwestią będzie dokładne opisanie produktu czy też technologii, którą chce się rozwijać. Należy zawrzeć jak najwięcej informacji o danym pomyśle czy sposobie działania, potrzebnych nakładach finansowych oraz precyzyjnym planie działania, który obejmuje wszelkie koszty, pomoc z zewnątrz oraz terminy wykonywania prac.
Dotacje na badania i rozwój są kluczowym elementem wsparcia finansowego dla różnych firm. Przede wszystkim dotyczą one wielu branż, dzięki czemu dają niezwykle szerokie możliwości działania. Po dotacje unijne na badania i rozwój mogą zgłosić się praktycznie wszystkie firmy i przedsiębiorstwa opierające swoją działalność badawczą na zadaniach, których wykonywanie ma na celu poprawę poziomu innowacyjności polskiej gospodarki. Oznacza to, że dotacje na badania i rozwój dotyczą m.in. badań przemysłowych, prac demonstracyjnych i rozwojowych, tworzenia prototypów, walidacji produktów, uruchomienia produkcji czy też pierwszego wdrożenia. Są to kluczowe czynniki dla aktualnego i przyszłego rozwoju ekonomii, przez co zdecydowanie warto zainteresować się dofinansowaniami z tego zakresu. Dotacje mogą pokryć nawet 90% potrzebnych środków – dokładna wartość zależy od wielkości przedsiębiorstwa i rodzaju prac.
Nasza firma już od 2008 roku zajmuje się oferowaniem pomocy klientom w różnych sprawach, również w kwestiach związanych z dofinansowaniami unijnymi. Zatrudniamy specjalistów, którzy doskonale znają się na koordynacji projektów od samych podstaw, aż do końca. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń – zapewniamy wsparcie zarówno w pojedynczych sprawach, jak i w prowadzeniu całych projektów.
Personel B+R może być zatrudniony na podstawie różnych form umów, takich jak umowa o pracę, umowa zlecenie czy umowa o dzieło. Ważne jest, aby forma zatrudnienia była adekwatna do zakresu obowiązków oraz zgodna z przepisami prawa pracy.
Osoba zatrudniona na uczelni może pełnić funkcję kierownika projektu B+R w firmie, o ile nie zachodzi konflikt interesów i jest to zgodne z przepisami dotyczącymi zatrudnienia oraz zasadami etyki zawodowej.