Zajmujesz się placówką medyczną, która potrzebuje zastrzyku gotówki, ale masz ograniczony budżet? Rozwiązaniem na ten problem są dotacje unijne dla szpitali – warto dowiedzieć się, jak z nich skorzystać i postawić na profesjonalne wsparcie. Zajmujemy się wszelkimi procedurami aplikacyjnymi, dokumentacjami, a także rozliczeniami, by zapewnić możliwość sprawnego wykorzystania dodatkowych środków. Z nami cały proces jest łatwiejszy, a placówki medyczne klientów mogą skutecznie pozyskać pieniądze na rozwój, rozbudowę czy modernizację.
Nie tylko szpitale – kto może skorzystać z dotacji?
Mimo że dotacje dla szpitali kojarzą się przede wszystkim właśnie z tego typu placówkami, należy zaznaczyć, że o dofinansowanie tego typu mogą starać się również inne podmioty. Ze środków mogą skorzystać również m.in. placówki prowadzące pilotaż centrów zdrowia psychicznego. Co więcej, mogą one być spożytkowane nie tylko na rozwój danych ośrodków, lecz także na zwiększenie miejsc pracy, inwestycje w sale dla pacjentów, zakup sprzętów czy rozwój systemów ochrony i cyberbezpieczeństwa.
Z dotacji dla szpitali mogą skorzystać jednostki, które w dniu składania wniosku o dofinansowanie mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia w ramach Systemu Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia Świadczeń Opieki Zdrowotnej. To niezwykle istotna kwestia – dokument ten poświadcza medyczną działalność jednostki, co uprawnia ją do uzyskania dofinansowania.
Co finansują dotacje unijne dla szpitali?
Dotacje unijne dla szpitali zajmują się szeroko pojętym rozwojem. Mogą one dotyczyć budowy całego ośrodka, jego części, rozbudowy czy też modernizacji lub adaptacji. Można je podzielić na trzy grupy, które obejmują architektoniczną, cyfrową i informacyjno-komunikacyjną działalność szpitali oraz jednostek medycznych. Dzięki nim można nie tylko zadbać o rozwój budynku czy jego unowocześnienie, lecz także zainwestować w reklamę, zarządzanie i rozwój kadry, jak również zakup niezbędnych sprzętów. Oprócz urządzeń medycznych warto wziąć pod uwagę m.in. pojazdy służące do transportu chorych. Dotacje unijne dla szpitali pozwalają zatem na rozwój szpitali i jednostek medycznych w szerokim zakresie, dzięki czemu umożliwiają usprawnienie działalności całej branży zdrowia na terenie Polski.
Jakie koszty można sfinansować?
Dotacje unijne dla szpitali są w stanie finansować nie tylko modernizację lub adaptację architektoniczną, lecz także rozwój technologiczny. Oznacza to nie tylko rozbudowę sprzętu i zakup lepszych urządzeń. Dzięki dofinansowaniu można zainwestować na przykład w stronę internetową czy różnorodne szkolenia dotyczące rozwoju kadry. Dodatkowo dotacje dla szpitali mogą obejmować zakup odzieży medycznej, np. kombinezonów, maseczek, gogli ochronnych czy rękawiczek.
Jaki poziom dofinansowania można uzyskać?
Wartość dotacji jest zależna od różnych czynników. Aby precyzyjnie wyliczyć wysokość wsparcia, warto skorzystać z usług firmy, która zajmuje się dofinansowaniami unijnymi. Obowiązują jednak określone zakresy – dla przykładu w przypadku unijnych grantów Dostępność+ wartość wynosi pomiędzy 500 tys. a 2 mln zł, jednak przy innych dotacjach zakres może wyglądać zupełnie inaczej. Warto zatem skonsultować się ze specjalistami, aby dowiedzieć się, ile dokładnie można zyskać dzięki danej dotacji. Nasza firma zatrudnia jedynie wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy oferują kompleksowe wsparcie w sprawie wszelkiego rodzaju dofinansowań unijnych dostępnych w naszym kraju.
NAJNOWSZE WPISY
Voucher szkoleniowy na 2024 rok!
Cyfryzacja i digitalizacja łańcuchów dostaw
Kurs Design Thinking dla nauczycieli akademickiej
Newsletter
Bądź na bieżąco z informacjami o szansach na dofinansowanie i nowych możliwościach rozwoju Twojej organizacji