“Przyszłość edukacji należy do wyobraźni”. Popojutrze na konferencji Lepsza Edukacja!
NEWS | 04 marca 2024 r.
Popojutrze podczas konferencji Lepsza Edukacja!
Tegoroczne hasło konferencji Lepsza Edukacja brzmiało “Przyszłość edukacji należy do wyobraźni”!
Cieszymy się, że SENSE mogło wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu i spotkać tak wiele osób, które tak jak my uważają, że JUTRO jest DZIŚ i intensywnie działają na rzecz lepszej edukacji.
Za nami dwa intensywne dni, pierwszego dnia przy stoisku #POPOJUTRZE opowiadaliśmy o innowacjach opracowanych w edycji 2 naszego autorskiego programu, a także o tym jak dołączyć do grona Innowatorów_ek i opracować unikatowe rozwiązanie dla edukacji. Drugiego dnia przy naszym stoliku podczas sesji word cafe opowiadaliśmy szczegółowo o procesie wsparcia innowacji.
Bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję dołączyć do wymiany wiedzy, doświadczeń i pomysłów związanych ze współczesną edukacją.
Oto kilka spostrzeżeń, którymi chcielibyśmy się podzielić.
- SZTUCZNA INTELIGENCJA
AI wchodzi nie tylko do naszych domów, ale również do szkół i przedszkoli. Ważne więc jest edukowanie zarówno siebie, jak i naszych uczniów i uczennic w tym temacie. Badania, jakie przytoczył Prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski jednoznacznie pokazują, jak dużo jest do zrobienia, również na poziomie mentalnym samych edukatorów_ek. Również prof. CDV, dr hab. Marek Zieliński poruszył temat tego, jak można zacząć traktować AI, jako partnera, a nie tylko zagrożenie.
- ZADAWANIE PYTAŃ I KRYTYCZNE MYŚLENIE
Prof. dr hab. Maciej M. Sysło poruszył niezwykle istotne tematy, jak tworzyć przestrzenie sprzyjające współtworzeniu oraz o tym, jak uczenie zadawania pytań i dbanie i uczenie tego podczas zajęć może wpływać na rozwój uczniów i studentów.
- EDUKACJA KLIMATYCZNA I DESIGN THINKING
Agata Juzyk i dr Małgorzata Snarska-Nieznańska z Fundacji Forum Inicjatyw Społecznych CODE FOR GREEN zaprezentowały model praktycznej edukacji klimatycznej w polskich szkołach. Prelekcja pełna była namacalnych przykładów pokazujących jak rozwiązywać problemy środowiskowe za pomocą technologii i programowania, angażować się w wyzwania projektowe i pracować z dziećmi stosując elementy metod kreatywnego rozwiązywania problemów (design thinking).
- INNOWACJE SPOŁECZNE DLA EDUKACJI
Temat, którym się zajmujemy w #POPOJUTRZE w dalszym ciągu dla wielu osób jest nowością. Cieszymy się jednak, że tak wiele razy podczas tej konferencji usłyszeliśmy “to niemożliwe, że są tak fajne rozwiązania, z których mogę korzystać za darmo!”. Podczas word cafe przy naszym stoliku dyskutowaliśmy z kolei o tym, jak wspieramy tych, którzy przychodzą do nas ze swoim rozwiązaniem dla edukacji i jak wygląda proces od pomysłu w głowie, po jego opracowanie, sprawdzenie, czy działa i jak można z nim docierać na szeroką skalę.
Z czym wracamy?
Z mnóstwem inspirujących rozmów i ciekawych spostrzeżeń na temat edukacji.
To, co niewątpliwie łączy odwiedzających to pasja do uczenia (się).
Dariusz Andrzejewski – Dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni, gratulujemy pomysłu i realizacji wydarzenia!
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
NAJNOWSZE WPISY
Recepta na dotacje – cykl spotkań dla branży medycznej
FEW.5.3 Infrastruktura ochrony zdrowia
Newsletter
Bądź na bieżąco z informacjami o szansach na dofinansowanie i nowych możliwościach rozwoju Twojej organizacji