DOSTĘPNOŚĆ PLUS DLA AOS
Zyskaj 100% dofinansowania na wdrażanie dostępności
Dotacje Dostępność Plus dla AOS (FERS.03.07)
Działanie FERS.03.07 Dostępność podmiotów leczniczych
W ramach ogólnego programu Ministerstwa Zdrowia „Dostępność Plus” istnieje możliwość sfinansowania inwestycji mających na celu zwiększenie dostępności dla Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS). Program ten obejmuje dofinansowanie wszelkich rozwiązań, które umożliwią placówkom medycznym spełnienie standardów dostępności, takich jak eliminacja barier architektonicznych, zakup specjalistycznego sprzętu czy wdrożenie systemów wspomagających osoby ze szczególnymi potrzebami.
Standardy dostępności dla AOS są obecnie w trakcie opracowywania, a po ich ogłoszeniu placówki będą mogły przeprowadzić audyt dostępności, który określi zakres niezbędnych zmian. Na tej podstawie będzie można złożyć wniosek o dofinansowanie na realizację niezbędnych inwestycji, aby dostosować placówki do nowych wymogów.
NASI WYBRANI KLIENCI




JAK WSPÓŁPRACA Z NAMI MOŻE POMÓC W ZDOBYCIU DOTACJI NA DOSTĘPNOŚĆ PLUS?
Od 16 lat skutecznie pomagamy przedsiębiorcom, instytucjom publicznym i ich pracownikom w realizacji nowych inwestycji, projektowaniu nowych produktów i usług oraz podnoszeniu kompetencji. Wspierając naszych klientów zawsze dbamy o efektywne wykorzystanie zewnętrznych źródeł finansowania – dotacji unijnych i innych programów pomocowych.
Pomożemy Państwu od pierwszego kroku… po ostatni, jaki wybierzecie i będzie wpisywał się w Państwa potrzeby.
DARMOWA KONSULTACJA
PISANIE WNIOSKU O DOFINANSOWANIE
OBSŁUGA PROJEKTU
DARMOWA KONSULTACJA
Zadaniem naszego zespołu jest zrozumienie Państwa potrzeb i sprawdzenie, czy ta potrzeba wpisuje się w aktualny konkurs i jest spójna z jego warunkami.
Posiadamy 16-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji, dlatego podczas rozmowy konsultacyjnej udzielamy szczerej informacji zwrotnej na temat szans zdobycia dofinansowania. Następnie proponujemy strategię osiągnięcia sukcesu – działania zmierzające do maksymalizacji szans i możliwości spełnienia kryteriów dodatkowych – wytyczne dla Klienta.
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani napisaniem wniosku, zapraszamy do kontaktu!
W SENSE funkcjonuje również Centrum Dostępności, które pomoże w zweryfikowaniu, czy Państwa placówka spełnia standardy dostępności i zaproponuje włączenie do projektu konkretnych działań w tym zakresie.
PISANIE WNIOSKU O DOFINANSOWANIE
Napiszemy dla Państwa wniosek o dofinansowanie od początku do końca lub skonsultujemy, wg Państwa potrzeb.
Wiemy, że w firmach często działają wspaniałe i skuteczne zespoły odpowiedzialne za pozyskiwanie funduszy europejskich. Będąc Partnerem dostosowujemy się do Państwa potrzeb.
- Jeśli jesteście Państwo zainteresowani napisaniem wniosku, zapraszamy do kontaktu.
- Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszą opieką w trakcie realizacji projektu, stałymi konsultacjami w zakresie zamówień lub rozliczaniem dotacji, zapraszamy do KROKU 3, w którym opowiadamy, jak możemy pomóc.
OBSŁUGA PROJEKTU
Zapewnimy bezpieczeństwo realizacji projektu. Opracujemy dla Państwa wzorcowe dokumenty projektowe. Przeprowadzimy zamówienia, a także rozliczymy otrzymaną dotację.
Powtarzamy naszym Klientom, że pozyskanie dotacji to pierwszy sukces. Drugi i nie mniej ważny to ich skuteczne rozliczenie. Pomagamy Państwu nie tylko w KROKU 1. i 2. Możemy być Państwa stałym Partnerem w realizacji projektu.
Na czym polega nasza pomoc?
KICK OFF to szkolenie, do udziału w którym zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w zarządzanie i obsługę projektu po stronie placówki.
Podczas warsztatu przybliżamy Państwu aktualne wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków, omawiamy wniosek o dofinansowanie, regulamin konkursu, a także wskaźniki do realizacji i wymogi w zakresie dokumentowania działań projektowych.
Jeśli będziecie Państwo gotowi do samodzielnej realizacji projektu, będziemy trzymać kciuki za sukces. Gdybyście jednak Państwo potrzebowali wsparcia możemy pomóc w obsłudze projektu.
Z doświadczenia wiemy, że nasza pomoc, rozliczana w opisany sposób jest najbardziej optymalna i zapewnia firmie bezpieczną realizację projektu
JAKIE KOSZTY MOŻESZ SFINANSOWAĆ W RAMACH DOTACJI DOSTĘPNOŚĆ PLUS DLA AOS?
-
Inwestycje zwiększające dostępność w obszarach:
• dostępności architektonicznej,
• dostępności informacyjno-komunikacyjnej,
• dostępności cyfrowej - Szkolenia personelu
- Cross-financing w ramach proejktu dotyczy wyłącznie infrastruktury (np. budowa, remont, montaż na stałe związanych elementów) i może wynosić maksymalnie 25% budżetu projektu. Środki trwałe, czyli elementy ruchome, nie są objęte tym limitem.


KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z DOTACJI?
- Publiczne i niepubliczne placówki medyczne,
- Podmioty udzielające świadczeń w obszarze AOS co najmniej od 3 lat,
- Podmioty działające w zakresie więcej niż 1 specjalizacji,
- Warunkiem przystąpienia do naboru jest wykonanie audytu dostępności placówki w oparciu o standardy dostępności dla AOS, które są w trakcie opracowywania i zostaną opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia.
KOMPLEKSOWE WSPARCIE NA KAŻDYM ETAPIE PROJEKTU - ZADBAJ O SWÓJ SUKCES Z SENSEM!
Decydując się na współpracę z nami, zyskujesz pewność, że Twój projekt będzie przygotowany kompleksowo i profesjonalnie. Dzięki współpracy z doświadczonymi partnerami oferujemy pełne wsparcie na każdym etapie procesu, co znacząco zwiększa szanse na sukces.
Co zyskujesz, wybierając nas?
- Audyt dostępności – dokładnie przeanalizujemy potrzeby Twojej placówki i wskażemy obszary wymagające dostosowania, korzystając z wiedzy naszych ekspertów.
- Profesjonalny wniosek – przygotujemy dokumentację, przeprowadzimy szczegółową analizę potencjału projektu oraz zoptymalizujemy budżet, aby zwiększyć Twoje szanse na dofinansowanie.
- Obsługę po otrzymaniu dotacji – zadbamy o prawidłową realizację projektu, zgodność z wymaganiami formalnymi oraz sprawne rozliczenie środków.
Z nami nie tylko zwiększasz szansę na pozyskanie dofinansowania, ale także minimalizujesz ryzyko błędów i oszczędzasz czas, skupiając się na rozwoju swojej działalności.
Postaw na sprawdzone rozwiązania i doświadczony zespół – z nami osiągniesz sukces!
DOSTĘPNOŚĆ PLUS DLA AOS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
Maksymalny poziom dofinansowania projektów w ramach konkursu
I / II kwartał 2025 r.
Termin naboru wniosków
388 MLN zł
Alokacja w konkursie
900 000 ,00 zł
Maksymalna wartość dofinansowania
150 000 ,00 zł
Minimalna wartość dofinansowania
NASZE SUKCESY
1 052 811 147, 95 zł
Wartość pozyskanych dotacji
278
Dofinansowanych projektów ze środków UE w latach 2015-2022
780
Klientów z całej Polski
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Jaki jest cel projektu?
Celem projektu jest poprawa dostępności placówek medycznych świadczących AOS dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz zwiększenie jakości udzielanych przez nie świadczeń. Istotą projektu są standardy dostępności (SD AOS), które wskazują kierunek, w którym powinieneś podążać, aby być bardziej dostępnym w obszarze architektonicznym, informacyjno-komunikacyjnym oraz cyfrowym.
Jaka jest grupa docelowa projektu?
Grupa docelowa projektu to:
- osoby poruszające się na wózkach, poruszające się o kulach, o ograniczonej możliwości poruszania się;
- osoby niewidome i słabowidzące;
- osoby głuche i słabo słyszące;
- osoby głuchoniewidome;
- osoby z niepełnosprawnością intelektualną i w kryzysie zdrowia psychicznego;
- osoby starsze i osłabione chorobami;
- kobiety w ciąży;
- osoby z małymi dziećmi, w tym z wózkami dziecięcymi;
- osoby mające trudności w komunikowaniu się z otoczeniem (także z rozumieniem języka pisanego albo mówionego);
- osoby o nietypowym wzroście (w tym również dzieci);
- osoby z ciężkim lub nieporęcznym bagażem, towarem;
- kadra zarządzająca szpitalami i placówkami AOS.
Czy audyt dostępności jest kosztem kwalifikowanym w projekcie?
Audyt dostępności, aby był kosztem kwalifikowanym musi być wykonany po ogłoszeniu naboru.
Jakie limity finansowe należy uwzględnić, planując wydatki w ramach projektu Dostępność Plus dla AOS?
- Planując swoje wydatki wnioskodawcy powinni uwzględniać, że Fundusze Europejskie dla Społeczeństwa zakładają tzw. cross-financing, który dotyczy jedynie infrastruktury, a więc budowa, remont, montaż elementów, które są z nieruchomością związane (np. klimatyzacja, pętle indukcyjne montowane na stałe a nie przenośne) – max. 25% budżetu projektu. Wszystko, co można z budynku wynieść to środki trwałe, które nie są finansowane w ramach cross-financingu, a więc nie są objęte tym limitem. Natomiast zdarza się, że w programach FERSowych są dwa limity - jeden na cross, a drugi na środki trwałe. Środki trwałe natomiast to co do zasady zakupy pow. 10 tys. zł, ale mogą być też niższe, jeśli księgowane są jako środek trwały. Oprogramowanie to wartość niematerialna i prawna, a więc nie wchodzi ani w limit cross ani środków trwałych
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Marta Stężycka
Sales Team Manager
SPRAWDŹ INNE MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA DOFINANSOWANIA
NCBR Ścieżka SMART – konsorcja 2025
NCBR Ścieżka SMART – konsorcja: 1,3 mld dla firm na projekty B+R przygotowane wspólnie z innym przedsiębiorstwem lub jednostką naukową!
2.25 FENG dotacja na promocję marki innowacyjnych MŚP – Go to Brand
Go to Brand: 'Promocja marki innowacyjnych MŚP’ – konkurs oferujący dotacje na udział polskich MŚP w imprezach targowych.
Rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia
Rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia D1.1.2 – zyskaj 100% dofinansowania na cyfryzację szpitala – dowiedz się więcej
NUTRITECH II – Dofinansowanie na innowacje żywieniowe NCBR
Zgłoś projekt do konkursu NUTRITECH II i zyskaj dofinansowanie na B+R w obszarze innowacji żywieniowych. Sprawdź szczegóły programu.
Dotacje na magazyny energii
Dotacje na magazyny energii – Zyskaj niezależność energetyczną i skorzystaj z dostępnych dotacji już dziś! Zapraszamy do kontaktu z nami!
Mezoinwestycje w MŚP
Mezoinwestycje w MŚP – dotacja na inwestycje dla Śląska. Skorzystaj z 85% dofinansowania dla mikro, małych i średnich firm na Śląsku. Sprawdź, kto może aplikować i jakie inwestycje można finansować.
Kredyt ekologiczny FENG
Zyskaj dotacje z zakresu wdrożenia działań wpływających na efektywność energetyczną oraz ekologię produkcji/procesu świadczenia usług.
Ścieżka SMART
Ścieżka SMART – Dotacje PARP i NCBR na innowacje 2025 rok ze środków UE z zakresu B+R, wdrożenia innowacji, rozwoju eksportu, OZE i cyfryzacji
Ścieżka SMART na rzecz dostępności
Ścieżka SMART dla projektów na rzecz dostępności, czyli zaspokajania potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Zyskaj 80% dofinansowania
1.1. Badania i innowacje w przedsiębiorstwach – pomorskie
Dotacje dla MŚP w Pomorskiem na innowacje i B+R – do 80% dofinansowania. Nabór wniosków do 9 maja 2025 r. Sprawdź szczegóły!
10.2 Wsparcie inwestycji MŚP z B+R – Wielkopolska wschodnia
10.2 Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw (MŚP) lub konsorcjów przedsiębiorstw z jednostkami badawczymi (gdzie liderem konsorcjum jest przedsiębiorstwo z Wielkopolski Wschodniej) – zyskaj nawet 70% dofinansowania na rozwój Twojej firmy!
1.5 FERS dotacje dla uczelni na rozwój kadr
Otrzymaj do 97% dofinansowania na rozwój kadr dydaktycznych w uczelniach w ramach konkursu 1.5 FERS. Zyskaj wsparcie na podnoszenie kompetencji nauczycieli, doktorantów oraz wprowadzanie nowoczesnych metod dydaktycznych. Nabór wniosków do 30 maja 2025 r.
10.2 Wsparcie inwestycji MŚP – Wielkopolska wschodnia
10.2 Wsparcie inwestycji MŚP – Wielkopolska wschodnia – zyskaj nawet 70% dofinansowania na rozwój Twojej firmy!
Infrastruktura ochrony zdrowia – POZ
Zyskaj dotacje na rozwój infrastruktury ochrony zdrowia dla POZ. Poziom dofinansowania w konkursie wynosi nawet do 100% kosztów inwestycji! Sprawdź szczegóły!
Dostępność Plus dla AOS
Dostępność Plus dla AOS – Działanie FERS.03.07 już w 2025 roku! Zyskaj 100% dofinansowania na wdrażanie dostępności – zgłoś się do nas!
Infrastruktura ochrony zdrowia – AOS
Zyskaj dotacje na rozwój infrastruktury ochrony zdrowia dla ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS). Poziom dofinansowania w konkursie wynosi nawet do 100% kosztów inwestycji! Sprawdź szczegóły!
Wsparcie infrastrukturalne Ośrodków Wysokospecjalistycznej Całodobowej Opieki Psychiatrycznej
Wsparcie infrastrukturalne Ośrodków Wysokospecjalistycznej Całodobowej Opieki Psychiatrycznej – III poziom referencyjny w opiece psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży – 100% dofinansowania!
KPO dla zdrowia
Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia czyli dotacje z KPO dla branży medycznej! Zgłoś się do nas i zwiększ swoje szanse!
1.3 Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP
Zgarnij dotację na rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym w Twojej Firmie! Nawet 100% dofinansowania na realizację projektu.
Dig.IT Transformacja Cyfrowa Polskich MŚP – Granty na cyfryzację!
Dig.IT. Zyskaj 50% dotacji dla firm na cyfryzację. Wsparcie MŚP na zakup i wdrożenie rozwiązań IT służących transformacji cyfrowej.