Dr hab. Arkadiusz Kawa, dyrektor Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Techonologicznego oraz Monika Mardas-Brzezińska, prezes SENSE consulting podpisali w poniedziałek 21 listopada list intencyjny, rozpoczynający współpracę między podmiotami. Wydarzenie to jest owocem rozmów prowadzonych przez ostatnie kilka miesięcy, wynikających z chęci uzupełnienia luki we współpracy na linii biznes – nauka – dotacje unijne.
B+R bliżej biznesu
Jak zauważył Piotr Nędzewicz, kierownik działu komercjalizacji poznańskiego instytutu, mamy wspólnego klienta, jakim jest przedsiębiorca borykający się z problemami w osiąganiu przewagi konkurencyjnej, z nowymi technologiami, z tworzeniem wspólnych projektów B+R. – Współpraca między SENSE, a instytutem będzie wyjściem naprzeciw tym trudnościom. SENSE będzie odpowiedzialne za wsparcie merytoryczne w przeprowadzaniu organizacji procesu badawczo-rozwojowego. Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny zapewni dostęp do kompetencji i zasobów naukowych, które mogą być włączone w taki proces – dodaje Nędzewicz.
Monika Mardas-Brzezińska z kolei nie kryje radości z podpisania listu. – Mamy nadzieję, że dla wielu naszych klientów będzie to szansa na nowe opcje w dofinansowaniach i realizowaniu projektów badawczo-rozwojowych – zauważa.
Sieć Badawcza Łukasiewicz - unikatowy projekt o ogromnym potencjale komercyjnym
Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny to multidyscyplinarna jednostka naukowo-badawcza o międzynarodowej skali działania, działająca od 1 stycznia 2022 roku i jest drugim największym Instytutem Łukasiewicza w Polsce. Łukasiewicz — Poznański Instytut Technologiczny łączy wszystkie obszary, które do tej pory reprezentowane były przez indywidualne instytuty- Łukasiewicz- Instytut Logistyki i Magazynowania, Łukasiewicz – Instytut Technologii Drewna, Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych, Łukasiewicz – Instytut Obróbki Plastycznej oraz Łukasiewicz – Instytut Pojazdów Szynowych „TABOR”. Centra badawcze nowego instytutu prowadzą prace w obszarach technologii drewna, obróbki plastycznej, pojazdów szynowych, technologii rolniczej i spożywczej, logistyki oraz technologii informacyjnych.
Połączenie dotychczasowych pięciu instytutów wchodzących w skład Łukasiewicza w jeden, zwiększa potencjał badawczy i komercjalizacyjny oraz pozwala skuteczniej konkurować o klientów i międzynarodowe projekty B+R.
Dotacje na B+R - zdobędziemy je dla Ciebie!
O dotacje na projekty B+R mogą ubiegać się zarówno przedsiębiorstwa z sektora MSP jak i duże firmy, w tym globalne koncerny. Celem programów finansujących działalność badawczą jest poprawa poziomu innowacyjności polskiej gospodarki, dzięki wykorzystaniu rezultatów badań i rozwoju.
Potrzebujesz szkoleń dla swoich pracowników, ale macie ograniczony budżet szkoleniowy w firmie? Słyszałeś, że na rynku są dofinansowania do szkoleń, ale nie wiesz jak ich szukać? Odstraszają Cię zawiłe procedury aplikacyjne i rozliczeniowe? My sobie z tym poradzimy. Z nami wszystko jest łatwiejsze!
NAJNOWSZE WPISY
Voucher szkoleniowy na 2024 rok!
Cyfryzacja i digitalizacja łańcuchów dostaw
Kurs Design Thinking dla nauczycieli akademickiej
Newsletter
Bądź na bieżąco z informacjami o szansach na dofinansowanie i nowych możliwościach rozwoju Twojej organizacji