Za nami III edycja Konferencji dla EDUKACJI w Poznaniu #MIKROINNOWACJE #MAKROEFEKTY – inspirujące, pełne wrażeń wydarzenie zwieńczające realizację dwóch projektów realizowanych w ramach inkubatora innowacji społecznych prowadzonego przez SENSE: POPOJUTRZE 2.0 – KSZTAŁCENIE i POPOJUTRZE_zawodowo, inkubujących i skalujących nowatorskie rozwiązania dla edukacji.
Na konferencji pojawiło się ponad 200 uczestników, wspaniałych gości z całej Polski, dla których zmiany w edukacji są równie ważne jak dla nas.
To była prawdziwa przyjemność Was poznać i ugościć. Wspaniali Goście, Prelegenci, Innowatorzy i reprezentanci szkół, instytucji publicznych oraz otoczenia biznesu.
Jesteśmy wdzięczni, że razem tworzymy społeczność LUDZI, KTÓRYM SIĘ CHCE działać na rzecz EDUKACJI!
Konferencję otworzyła Prezeska Zarządu SENSE – Monika Mardas-Brzezińska, a następnie na scenę został zaproszony zespół innowatorów ImproŚwięta, który zrobił wspaniałą rozgrzewkę i poderwał całą sale przekazując uczestnikom i uczestniczkom energię na cały dzień.
Wśród prelegentów można było spotkać Dawida Łasińskiego – Pana Belfra – nauczyciela „z internetów”, który opowiadał o tym jak włączyć ciekawość, która napędza do działania. Następnie wystąpiła Zyta Czechowska, Właścicielka i Dyrektorka Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli specjalni.pl z prelekcją: „Kreujemy szkołę naszych potrzeb”. Na koniec pierwszej części konferencji wystąpił dr Marcin Bielicki, Menedżer Innowacji w SENSE oraz Eksper w POPOJUTRZE z tematem „Szkoła przyszłości – mindset czy realny projekt”.
Po krótkiej przerwie, goście mieli możliwość wyboru jednego z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy blok został poświęcony innowacjom w edukacji, a drugi innowacjom w szkołach branżowych.
Podczas konferencji odbyły się dwa fantastyczne panele dyskusyjne.
„Wsparcie innowacji dla edukacji branżowej” – panel poprowadziła Monika Mardas-Brzezińska, Prezeska SENSE, a jej gośćmi byli: Wiesław Banaś – Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Poznania, nauczyciel dyplomowany, wykładowca, Marta Mielcarek-Kazimierska – Nauczycielka przedmiotów zawodowych, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. J. J. Śniadeckich w Poznaniu, Tomasz Mackiewicz – Kierownik Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii, dr Maciej Szafrański, Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Jakości, Akcelerator Wiedzy Technicznej®, Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej.
Druga debata „Rok 2030 – Polacy kochają edukację, co zrobiliśmy, że tak się stało?” odbyła się na zakończenie wydarzenia i poprowadził ją Grzegorz Kwiatkowski z Laboratorium Design Thinking, wykładowca i innowator. Jego gośćmi byli: Paulina Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Tomasz Poprawski – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Poznania, Zyta Czechowska – właścicielka i dyrektorka NODN, Dawid Łasiński – Pan Belfer – nauczyciel „z internetów”, Sławomir Szymczak – Instytut Badań Edukacyjnych, Wojciech Zaraś – CCT Poland, Google for Education. Zostaliśmy przez rozmówców przeniesieni w czasie, którzy pokazali nam drogę ku lepszej edukacji oraz że to nie może się naprawdę w niedługim czasie wydarzyć, jeśli wspólnie będziemy działać na rzecz zmian.
Było to wydarzenie, podczas którego nikt nie czuł nudy. Różnorodność tematów i mówienie o sprawach ważnych, w atmosferze pełnej wdzięczności i radości sprawiło, że całe wydarzenie było wspaniałe i wniosło dużo dobrego.
Udało nam się stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń, poznania nowych osób, nawiązania relacji długofalowych między szkołami, innowatorami, edukatorami, instytucjami publicznymi oraz z otoczenia biznesu.
Całość wydarzenia została zwieńczona wieczornym bankietem. To właśnie tutaj było miejsce na podziękowała wszystkim partnerom i patronom za wspólne działanie, zostały wręczone certyfikaty „Szkoła mistrzów innowacji” – tytuł nadany szkołom branżowym, wdrażającym w roku szkolnym 2022/2023 innowacje w ramach projektu POPOJUTRZE_ZAWODOWO oraz wyróżnienia i statuetki dla Innowatorów i Innowatorek III i IV naboru projektu POPOJUTRZE 2.0.
Przez cały wieczór towarzyszyła nam muzyka na żywo, a po części oficjalnej zaprosiliśmy gości do wspólnej zabawy muzycznej. Była to doskonała przestrzeń do networkingu.
Cały dzień był prawdziwym świętem edukacji, które pozostanie w naszych głowach i sercach na długo! Jednocześnie daje nam refleksje i nadzieję, że możemy zmieniać edukację w Polsce i dążyć do tego, aby była ona w przyszłości wzorem. Pokazała, że jest wielu ludzi, którym się chce, że powstaje wspaniała przestrzeń do łączenia tych ludzi ze sobą w jedną społeczność, która rośnie w siłę!
Całe wydarzenie było objęte Patronatem honorowym Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz Instytutu Badań Edukacyjnych.
Całość nie byłaby też możliwa bez Partnerów, a byli nimi: Lab150, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Fundacja Make SENSE, Akcelerator Wiedzy Technicznej / Politechnika Poznańska, Google for Education i CCT Poland, Little Chef, Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii.
Niebawem opublikujemy również materiały wideo z Konferencji.
Raz jeszcze – DZIĘKUJEMY!
NAJNOWSZE WPISY
Recepta na dotacje – cykl spotkań dla branży medycznej
Biznesowy networking i KFS – buduj swój rynek sprzedaży z dofinansowaniem
Dotacje na magazyny energii
Krajowy Plan Odbudowy a kardiologia
Newsletter
Bądź na bieżąco z informacjami o szansach na dofinansowanie i nowych możliwościach rozwoju Twojej organizacji