DOTACJE NA PRZEMYSŁ 4.0

Nowe źródło finansowania dla firm produkcyjnych

DOTACJE NA PRZEMYSŁ 4.0

Dotacje na Przemysł 4.0 to nowe źródło finansowania inwestycji w przedsiębiorstwach. Ma ono na celu wsparcie małych i średnich firm produkcyjnych w działaniach związanych z transformacją w kierunku Przemysłu 4.0.

  Polityka prywatności *Pola obowiązkowe

   

  JAKIE TECHNOLOGIE MOGĄ BYĆ DOFINANSOWANE?

  KTO MOŻE OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE DLA PRZEMYSŁU 4.0

  Małe lub średnie firmy (z wykluczeniem mikro), które:

  W pilotażowej wersji konkursu firmy mogły ubiegać się o 800 tys. dotacji i realizować projekty z dofinansowaniem na poziomie 85%.

  Jeśli poszukujesz dotacji – SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  SPRAWDŹ INNE MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA DOFINANSOWANIA

  Umów się na na bezpłatną konsultację już dziś!

  DOTACJE UNIJNE NA PRZEMYSŁ 4.0 TO NIE WSZYSTKO – PAMIĘTAJ O INNYCH INSTRUMENTACH FINANSOWYCH

  STREFA WIEDZY

  Jeśli interesują Cię wątki Przemysłu 4.0 oraz transformacji cyfrowej,
  zapoznaj się z naszą autorską Akademią Kompetencji Cyfrowych i pozyskaj na nią dofinansowanie!

  Kto nie może skorzystać z dotacji Przemysł 4.0?

  Dla kogo jest dofinansowanie z zakresu rozwiązań Przemysł 4.0? Dotacje nie dotyczą przede wszystkim mikroprzedsiębiorstw ani firm, które nie zajmują się wyznaczonymi technologiami. Wsparcie nie jest dostępne w przypadku prowadzenia działalności niezwiązanej z produkcją. Co więcej, dotacje nie jest oferowane dla podmiotów, które w żadnym z 3 lat poprzedzających wniosek nie uzyskały przychodu ze sprzedaży powyżej 2 mln zł.

  Przemysł 4.0 – dotacje i sposoby ich pozyskania

  Dotacje na Przemysł 4.0 obejmują konkretne działania na rynku – przed przystąpieniem do programu warto dokładnie zapoznać się z wytycznymi. Istotne jest to, że pozyskiwane środki są dofinansowane z Unii Europejskiej, przez co podlegają podobnym prawom i obowiązkom, na przykład w zakresie rozliczania projektów unijnych w określonym czasie. Aby otrzymać dofinansowanie na Przemysł 4.0, należy zgłosić się w odpowiednim momencie do właściwego urzędu.

  Przed wysłaniem zgłoszenia warto przejrzeć wszelkie kryteria. Należy wypełnić m.in. wnioski oraz zakresy minimalne mapy drogowej (planu transformacji firmy). Następnie konieczne będzie czekanie na weryfikację ze strony urzędu. W razie jakichkolwiek niepewności warto poprosić o pomoc firmy zajmujące się dotacjami i dofinansowaniami ze strony Unii Europejskiej.

  Dotacje Przemysł 4.0 są dla Ciebie niejasne? Zostaw to nam

  Uzyskiwanie dotacji to wymagający proces – jeśli nie chcesz robić tego samodzielnie, postaw na wsparcie naszej firmy. Nasi doświadczeni pracownicy szybko ocenią, czy warto skorzystać z dofinansowania, czy dana dziedzina jest objęta zakresem dotacji oraz czy oferta dotacji jest opłacalna. Dzięki nam nie trzeba martwić się dokumentacją ani sprawami prawnymi.

  Nasi klienci mogą polegać na wieloletnim doświadczeniu firmy, która stale zajmuje się różnymi rodzajami dotacji i dofinansowań. Jednym z naszych głównych zadań jest pomoc firmom, przedsiębiorstwom i instytucjom w sprawnym rozwoju. Dbamy o to, aby w takich sprawach każdy klient czuł się z nami bezpiecznie i swobodnie. Zlecając konkretne zadanie, w tym kompletną obsługę projektu, można liczyć na naszą kompleksową pomoc od początku do końca oraz wsparcie w każdej sytuacji, która może pojawić się w trakcie koordynacji projektu czy też jego rozliczania.

  Jaką dotację Przemysł 4.0 można uzyskać?

  Jakie dofinansowania można uzyskać dzięki ofercie wsparcia na Przemysł 4.0? Dotacje są bardzo różne – wiele zależy od tego, jak rozwija się firma i jakich sum potrzebuje. Co więcej, w trakcie roku można walczyć również o dodatkowe fundusze w ramach specjalnych konkursów. W pilotażowej wersji firmy mogły ubiegać się o 800 tys. zł. Nie można jednak starać się o dofinansowanie całego projektu – maksymalne wartości sięgają 85% całej inwestycji.

  Obserwuj nas

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Matylda Sochacka-Kozielczyk

  Starsza specjalistka ds. relacji z klientem biznesowym

  T: +48 533 574 387

  Julia Ratajewska

  Starsza specjalistka ds. Relacji z klientem biznesowym i partnerami

  T: +48 533 360 947

  Newsletter

  Bądź na bieżąco z informacjami o szansach na dofinansowanie i nowych możliwościach rozwoju Twojej organizacji