DOTACJE NA CYFRYZACJĘ I PRZEMYSŁ 4.0
Nowe źródło finansowania dla firm produkcyjnych
Dla kogo?
DLA SEKTORA MŚP I DUŻYCH PRZEDSIEBIORSTW
Poziom dofinansowania
do 85%
DOTACJE NA PRZEMYSŁ 4.0
Dotacje na Cyfryzację i Przemysł 4.0 to nowe źródło finansowania inwestycji w przedsiębiorstwach. Ma ono na celu wsparcie mikro, małych, średnich i dużych firm produkcyjnych w działaniach związanych z transformacją w kierunku Przemysłu 4.0.
NASI PARTNERZY W OBSZARZE CYFRYZACJI I PRZEMYSŁU 4.0
SPRAWDŹ AKTUALNE MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA DOFINANSOWANIA NA PRZEMYSŁ 4.0 I CYFRYZACJĘ
Dig.IT Transformacja Cyfrowa Polskich MŚP – Granty na cyfryzację!
Dig.IT. Zyskaj 50% dotacji dla firm na cyfryzację. Wsparcie MŚP na zakup i wdrożenie rozwiązań IT służących transformacji cyfrowej.
Dotacje na automatyzację i robotyzację dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej!
Dotacje dla Polski Wschodniej zyskaj nawet 85% dofinansowania projektów na automatyzację i robotyzację w Twojej Firmie!
CO MOŻE BYĆ PRZEDMIOTEM DOFINANSOWANIA DLA PRZEMYSŁU 4.0
JAKIE TECHNOLOGIE MOGĄ BYĆ DOFINANSOWANE?
- Zautomatyzowane maszyny do produkcji
- Roboty przemysłowe
- Serwery i sprzęt komputerowy
- Oprogramowanie np. ERP
- Wdrożenie sztucznej inteligencji na produkcji
- Big Data oraz działania związane z analizą danych
- Przemysłowy Internet rzeczy
- Integracja technologii informatycznych i operacyjnych (IT/OT) i tworzenie systemów cyber-fizycznych (CPS)
- Cyberbezpieczeństwo
- Chmura obliczeniowa
- Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość
- Blockchain
- Druk addytywny (druk 3D)
DOTACJE NA PRZEMYSŁ 4.0 I CYFRYZACJĘ: NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Kto nie może skorzystać z dotacji Przemysł 4.0?
Dla kogo jest dofinansowanie z zakresu rozwiązań Przemysł 4.0? Dotacje nie dotyczą przede wszystkim mikroprzedsiębiorstw ani firm, które nie zajmują się wyznaczonymi technologiami. Wsparcie nie jest dostępne w przypadku prowadzenia działalności niezwiązanej z produkcją. Co więcej, dotacje nie jest oferowane dla podmiotów, które w żadnym z 3 lat poprzedzających wniosek nie uzyskały przychodu ze sprzedaży powyżej 2 mln zł.
Przemysł 4.0 – dotacje i sposoby ich pozyskania
Dotacje na Przemysł 4.0 obejmują konkretne działania na rynku – przed przystąpieniem do programu warto dokładnie zapoznać się z wytycznymi. Istotne jest to, że pozyskiwane środki są dofinansowane z Unii Europejskiej, przez co podlegają podobnym prawom i obowiązkom, na przykład w zakresie rozliczania projektów unijnych w określonym czasie. Aby otrzymać dofinansowanie na Przemysł 4.0, należy zgłosić się w odpowiednim momencie do właściwego urzędu.
Przed wysłaniem zgłoszenia warto przejrzeć wszelkie kryteria. Należy wypełnić m.in. wnioski oraz zakresy minimalne mapy drogowej (planu transformacji firmy). Następnie konieczne będzie czekanie na weryfikację ze strony urzędu. W razie jakichkolwiek niepewności warto poprosić o pomoc firmy zajmujące się dotacjami i dofinansowaniami ze strony Unii Europejskiej.
Dotacje Przemysł 4.0 są dla Ciebie niejasne? Zostaw to nam
Uzyskiwanie dotacji to wymagający proces – jeśli nie chcesz robić tego samodzielnie, postaw na wsparcie naszej firmy. Nasi doświadczeni pracownicy szybko ocenią, czy warto skorzystać z dofinansowania, czy dana dziedzina jest objęta zakresem dotacji oraz czy oferta dotacji jest opłacalna. Dzięki nam nie trzeba martwić się dokumentacją ani sprawami prawnymi.
Nasi klienci mogą polegać na wieloletnim doświadczeniu firmy, która stale zajmuje się różnymi rodzajami dotacji i dofinansowań. Jednym z naszych głównych zadań jest pomoc firmom, przedsiębiorstwom i instytucjom w sprawnym rozwoju. Dbamy o to, aby w takich sprawach każdy klient czuł się z nami bezpiecznie i swobodnie. Zlecając konkretne zadanie, w tym kompletną obsługę projektu, można liczyć na naszą kompleksową pomoc od początku do końca oraz wsparcie w każdej sytuacji, która może pojawić się w trakcie koordynacji projektu czy też jego rozliczania.
Jaką dotację Przemysł 4.0 można uzyskać?
Jakie dofinansowania można uzyskać dzięki ofercie wsparcia na Przemysł 4.0? Dotacje są bardzo różne – wiele zależy od tego, jak rozwija się firma i jakich sum potrzebuje. Co więcej, w trakcie roku można walczyć również o dodatkowe fundusze w ramach specjalnych konkursów. W pilotażowej wersji firmy mogły ubiegać się o 800 tys. zł. Nie można jednak starać się o dofinansowanie całego projektu – maksymalne wartości sięgają 85% całej inwestycji.
Czy są dostępne szkolenia z Przemysłu 4.0 i transformacji cyfrowej?
Jeśli interesują Cię wątki Przemysłu 4.0 oraz transformacji cyfrowej, zapraszamy do zapoznania się z naszą autorską Akademią Kompetencji Cyfrowych, na którą również można pozyskać dofinansowanie.
DOTACJE UNIJNE NA CYFRYZACJĘ I PRZEMYSŁ 4.0 TO NIE WSZYSTKO – PAMIĘTAJ O INNYCH INSTRUMENTACH FINANSOWYCH
STREFA WIEDZY
Recepta na dotacje – cykl spotkań dla branży medycznej
Zapraszamy przedstawicieli POZ, AOS i Szpitali na cykl spotkań "Recepta na dotacje" - 4 spotkania i
Dotacje dla HoReCa – PARP ogłosił II nabór
Już 18 lipca rusza drugi nabór wniosków dla branży HoReCa, turystyka, kultura i targowej na dywe
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Marta Stężycka
Kierownik zespołu sprzedaży
Julia Ratajewska
Starsza specjalistka ds. Relacji z klientem biznesowym i partnerami