POLSKA WSCHODNIA: DOTACJE NA WZORNICTWO DLA MŚP

Zdobądź nawet 3 mln zł na rozwój swojej firmy!

DLA KOGO DOTACJE NA WZORNICTWO?


DLA SEKTORA MŚP 

NABÓR WNIOSKÓW


09.05 – 29.08.2023 R.

POZIOM DOFINANSOWANIA

DO 85%

Przedsiębiorco z Polski Wschodniej, rozwijaj swoją firmę z 3 mln zł dotacji na wzornictwo!

Działanie 1.4 Wzornictwo w MŚP – dotacje dla Polski Wschodniej

Jednym z pierwszych naborów ogłoszonych w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej (będącego częścią nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027) jest konkurs w ramach Działania 1.4 Wzornictwo w MŚP. W ramach naboru, możliwe jest pozyskanie środków na realizacje projektów obejmujących wykorzystanie procesów wzorniczych w celu lepszego dostosowania firm do potrzeb, wymagań i oczekiwań klientów oraz zwiększenia atrakcyjności oferowanych przez nie produktów i usług, co w efekcie przyczyni się do poprawienia ich pozycji rynkowej.

Bezzwrotne dotacje na wzornictwo przeznaczone będą dla firm z sektora MŚP dla firm z wschodnich województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego (m. st. Warszawa oraz powiaty: grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski – zachodni i wołomiński).

mapa Polski z wyróżnieniem Polski Wschodniej

  Polityka prywatności

  CO ZYSKUJESZ DZIĘKI DOTACJI NA WZORNICTWO DLA FIRM Z POLSKI WSCHODNIEJ?

  CO WIEMY O DOTACJACH NA WZORNICTWO?

  ikona lupy nad dokumentami

  JAKIE KOSZTY MOŻESZ SFINANSOWAĆ W RAMACH DOTACJI NA WZORNICTWO?

  Umów się na na bezpłatną konsultację już dziś!

  DOTACJE NA WZORNICTWO DLA FIRM MŚP Z POLSKI WSCHODNIEJ

  Maksymalny poziom dofinansowania
  projektów w ramach konkursu

  9 maja 2023r.

  Termin rozpoczęcia naboru wniosków

  29 sierpnia 2023r.

  Termin zakończenia naboru wniosków

  NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  Czym jest wzornictwo?

  Wzornictwo to obszar działania firm, która koncentruje się na opracowywaniu i tworzeniu wizualnych, funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań dla produktów, przedmiotów, czy usług. Wzornictwo łączy w sobie kreatywność, innowacyjność oraz funkcjonalność, aby zaprojektować produkty, które są atrakcyjne dla użytkowników, a jednocześnie spełniają ich potrzeby i wymagania. Wzornictwo obejmuje różne dziedziny, takie jak projektowanie przemysłowe, graficzne czy użytkowe. Wzornictwo ma na celu ulepszanie jakości życia poprzez projektowanie produktów, które są funkcjonalne, estetyczne i konkurencyjne cenowo.

  Jaka jest maksymalna kwota dotacji na wzornictwo dla Polski Wschodniej, na którą można aplikować?

  W ramach jednego projektu można otrzymać maksymalnie 3 000 000,00 zł dotacji.

  Czym jest strategia wzornicza i audyt wzorniczy?

  Strategia wzornicza to opracowany przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie, dokument zawierający wnioski z przeprowadzonego audytu wzorniczego oraz rekomendacje odnośnie dalszych działań związanych ze stosowaniem wzornictwa w firmie.  Audyt wzorniczy to przeprowadzony przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie dokument w postaci analizy działalności przedsiębiorcy pod względem potencjału i potrzeb wzorniczych.

  Czy jest jakiś wzór na bazie którego należy sporządzić strategię wzorniczą?

  Tak, w ramach dokumentacji konkursowej udostępniono wytyczne na podstawie których należy sporządzić wskazany dokument. W ramach oferty SENSE zajmujmy się również opracowaniem strategii wzorniczej.

  Jakie dokumenty należy dołączyć do aplikacji o dotację na wzornictwo?

  Kluczowy załącznik do wniosku to „Strategia wzornicza” bez której nie ma możliwości ubiegania się o wsparcie. Strategia opracowywana jest razem z wnioskiem o dotacje i stanowi jego integralną cześć.

  Co to jest dotacja warunkowa?

  Dotacja warunkowa charakteryzuje się tym, że jej zwrot jest uzależniony od spełnienia określonych warunków. Zasady zwrotu – częściowego lub pełnego są określone w dokumentacji aplikacyjnej naboru.

  Czym jest ekoprojektowanie?

  Ekoprojektowanie to proces, któremu podlegają zarówno kształty, jak i funkcje tak, żeby finalnie minimalizować zapotrzebowanie na różnego rodzaju surowce (w tym energię czy wodę). Lepsze projektowanie produktów ma obniżyć zapotrzebowanie na energię i surowce, jak również uczynić je trwalszymi i łatwiej poddającymi się recyklingowi - oddziaływać na wydłużanie cyklu życia produktów, tj. uwzględniać możliwość m.in. naprawy, wymiany części, ponownego uzupełnienia/napełnienia danego elementu oraz trwałość i możliwość współdzielenia.

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Marta Stężycka

  Kierownik zespołu sprzedaży

  T: +48 533 518 552

  Matylda Sochacka-Kozielczyk

  Specjalistka ds. relacji z Klientem Biznesowym

  T: +48 533 574 387

  Newsletter

  Bądź na bieżąco z informacjami o szansach na dofinansowanie i nowych możliwościach rozwoju Twojej organizacji

  SPRAWDŹ INNE MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA DOFINANSOWANIA