Zyskaj nawet 100% dofinansowania
Dla kogo?
MŚP Z POLSKI WSCHODNIEJ
Start naboru wniosków
Etap I: 16.07.2024 r.
Etap II: II kwartał 2025 r.
Poziom dofinansowania
do 100%
110 MLN zł na rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym w Polsce Wschodniej!
DZIAŁANIE 1.3 FEPW - Gospodarka o obiegu zamkniętym
Inicjatywa „Gospodarka o Obiegu Zamkniętym w MŚP” (FEPW 1.3) oferuje wsparcie zarówno inwestycyjne, jak i konsultacyjne, mające na celu ułatwienie firmom przejścia na bardziej zrównoważone modele biznesowe zgodne z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. W ramach pierwszego etapu doradczego, przedsiębiorstwa będą miały możliwość uzyskania dofinansowania na pokrycie kosztów usług doradczych.
Wsparcie w konkursie ma charakter dwuetapowy i obejmuje:
- Etap I – Opracowanie modelu biznesowego GOZ-transformacji;
- Etap II – Wdrożenie modelu biznesowego GOZ-transformacji (nabór w II kwartale 2025 r).
JAK WSPÓŁPRACA Z NAMI MOŻE POMÓC W ZDOBYCIU DOFINANSOWANIA DLA PAŃSTWA FIRMY?
Od 15 lat skutecznie pomagamy przedsiębiorcom, instytucjom publicznym i ich pracownikom w realizacji nowych inwestycji, projektowaniu nowych produktów i usług oraz podnoszeniu kompetencji. Wspierając naszych klientów zawsze dbamy o efektywne wykorzystanie zewnętrznych źródeł finansowania – dotacji unijnych i innych programów pomocowych.
Pomożemy Państwu od pierwszego kroku… po ostatni, jaki wybierzecie i będzie wpisywał się Państwa potrzeby.
DARMOWA KONSULTACJA
PISANIE WNIOSKU O DOFINANSOWANIE
OPRACOWANIE MODELU BIZNESOWEGO GOZ-TRANSFORMACJI
OBSŁUGA PROJEKTU
DARMOWA KONSULTACJA
Zadaniem naszego zespołu jest zrozumienie Państwa potrzeb i sprawdzenie, czy ta potrzeba wpisuje się w aktualny konkurs i jest spójna z jego warunkami.
Posiadamy 15-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji, dlatego podczas rozmowy konsultacyjnej udzielamy szczerej informacji zwrotnej na temat szans zdobycia dofinansowania. Następnie proponujemy strategię osiągnięcia sukcesu – działania zmierzające do maksymalizacji szans i możliwości spełnienia kryteriów dodatkowych – wytyczne dla Klienta.
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani napisaniem wniosku, zapraszamy do kontaktu!
PISANIE WNIOSKU O DOFINANSOWANIE
Napiszemy dla Państwa wniosek o dofinansowanie od początku do końca lub skonsultujemy, wg Państwa potrzeb.
Wiemy, że w firmach często działają wspaniałe i skutecznie zespoły odpowiedzialne za pozyskiwanie funduszy europejskich. Będąc Partnerem dostosowujemy się do Państwa potrzeb.
- Jeśli jesteście Państwo zainteresowani napisaniem wniosku, zapraszamy do kontaktu.
- Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszą opieką w trakcie realizacji projektu, stałymi konsultacjami w zakresie zamówień lub rozliczaniu dotacji, zapraszamy do KROKU 3, w którym opowiadamy jak pomożemy pomóc.
OPRACOWANIE MODELU BIZNESOWEGO GOZ-TRANSFORMACJI
W ramach usług doradczych otrzymacie Państwo audyt przedsiębiorstwa i opracowanie modelu biznesowego transformacji przedsiębiorstwa w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego – zgodnie z obowiązującym wzorem wymaganym w konkursie.
OBSŁUGA PROJEKTU
Zapewnimy bezpieczeństwo realizacji projektu. Opracujemy dla Państwa wzorcowe dokumenty projektowe. Przeprowadzimy zamówienia, a także rozliczymy otrzymaną dotację.
Powtarzamy naszym Klientom, że pozyskanie dotacji to pierwszy sukces. Drugi i nie mniej ważny to ich skuteczne rozliczenie. Pomagamy Państwu nie tylko w KROKU 1. i 2. Możemy być Państwa stałym Partnerem w realizacji projektu.
Na czym polega nasza pomoc?
W CENIE pozyskiwania dofinansowania otrzymujecie Państwo KICK OFF. To dla nas szkolenie, do udziału w którym zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w zarządzanie i obsługę projektu po stronie firmy.
Podczas warsztatu przybliżamy Państwu aktualne wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków, omawiamy wniosek o dofinansowanie, regulamin konkursu, a także wskaźniki do realizacji i wymogi w zakresie dokumentowania działań projektowych.
Jeśli będziecie Państwo gotowi do samodzielnej realizacji projektu, będziemy trzymać kciuki za sukces. Gdybyście jednak Państwo potrzebowali wsparcia możemy pomóc w obsłudze projektu.
Z doświadczenia wiemy, że nasza pomoc, rozliczana w opisany sposób jest najoptymalniejsza i zapewnia firmie bezpieczną realizację projektu.
OPRACOWANIE MODELU BIZNESOWEGO GOZ-TRANSFORMACJI
W ramach pierwszego etapu doradczego, przedsiębiorstwa będą miały możliwość uzyskania dofinansowania na pokrycie kosztów usług doradczych zakupu usług doradczych, obejmujących opracowanie modelu biznesowego funkcjonowania przedsiębiorstwa w oparciu o założenia GOZ (model biznesowy GOZ-transformacji), którego elementami będą w szczególności:
Audyt przedsiębiorstwa i doradztwo wdrożeniowe, mające na celu ustalenie możliwych kierunków transformacji przedsiębiorstwa w nurcie GOZ oraz ustalenie możliwości współpracy z innymi przedsiębiorstwami w nurcie GOZ, w tym:
- tworzenie i udział w łańcuchach dostaw,
- wydłużanie życia produktu,
- ekoprojektowanie,
- przekształcenia produktu w usługę lub usługi,
- tworzenie platform współdzielenia,
- symbioza przemysłowa,
- odzysk i ponowne wykorzystanie szeroko rozumianych odpadów.
CO ZYSKUJESZ DZIĘKI DOTACJI NA OPRACOWANIE MODELU BIZNESOWEGO GOZ-TRANSFORMACJI?
Opracowanie nowego modelu biznesowego opartego na zasadach gospodarki o obiegu zamkniętym otwiera przed przedsiębiorstwami szereg korzyści, które nie tylko przyczynią się do zrównoważonego rozwoju firmy, ale również mogą przyczynić się do wzrostu konkurencyjności i rentowności przedsiębiorstwa. Możliwość opracowania nowego modelu przy wsparciu dotacji stanowi doskonałą okazję do rozpoczęcia procesu transformacji firmy w kierunku ekologicznych rozwiązań, wpływających korzystnie na konkurencyjność oraz adaptacyjność firmy do zmieniających się globalnych wyzwań związanych z coraz powszechniejszymi trendami ukierunkowanymi na ekologie oraz zrównoważony rozwój.
Rozwój zrównoważonego biznesu jest teraz na wyciągnięcie ręki dzięki nowemu modelowi biznesowemu opartemu na gospodarce o obiegu zamkniętym (GOZ). Pragniemy zachęcić Państwa do skorzystania z naszej wyjątkowej oferty, która pomoże Państwa firmie nie tylko osiągnąć nowe horyzonty biznesowe, ale także przyczynić się do budowania zrównoważonej przyszłości.
Unia Europejska intensywnie wspiera inicjatywy zrównoważonego rozwoju. Wdrażając model GOZ, otwierają się przed Państwem drzwi do finansowania, które jest teraz priorytetem na nowej perspektywie finansowej UE. To szansa na zabezpieczenie przyszłości Państwa firmy poprzez dostęp do środków, które pomogą w zainicjowaniu niezbędnych zmian.
Model GOZ minimalizuje ryzyko związane z globalnymi wyzwaniami, takimi jak niestabilność łańcuchów dostaw czy wahania cen surowców. Zwiększcie odporność swojego biznesu i budujcie przewagę konkurencyjną.
Dzięki modelowi GOZ, wydłużycie Państwo życie swoich produktów, optymalizujecie zarządzanie łańcuchem dostaw i cyklem życia produktu. To wszystko przekłada się na znaczne oszczędności i poprawę efektywności operacyjnej całego przedsiębiorstwa.
Stańcie się liderem zmian w swojej branży, budując wizerunek firmy, która dba o środowisko i przyszłe pokolenia. To inwestycja w reputację, która przyciągnie do Państwa lojalnych klientów i zaangażowanych pracowników.
JAKIE SĄ TYPY PROJEKTÓW W RAMACH DOTACJI NA GOZ?
W ramach I Etapu działania 1.3 FEPW możliwe jest sfinansowanie zakupu usług doradczych świadczonych przez doradców zewnętrznych, niezbędnych do opracowania modelu biznesowego GOZ- transformacji.
Dofinansowanie stanowi pomoc de minims.
Kosztem kwalifikowanym projektu w etapie I Działania jest koszt usług doradczych świadczonych przez doradców zewnętrznych, niezbędnych do opracowania modelu biznesowego GOZ-transformacji.
WDROŻENIE MODELU BIZNESOWEGO GOZ-TRANSFORMACJI
Wsparcie obejmie wdrożenie działań wynikających z opracowanego modelu biznesowego GOZ-transformacji w przedsiębiorstwie, w szczególności:
- zaprojektowanie i przeprowadzenie niezbędnych prac dostosowawczych;
- zakup lub zaprojektowanie nowych technologii;
- działania inwestycyjne, jak np. zakup bardziej przyjaznych dla środowiska maszyn;
- szkolenia, przekwalifikowanie pracowników w celu wdrożenia nowego modelu biznesowego.
KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z DOTACJI NA GOZ?
- Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa
- prowadzące działalność gospodarczą na terytorium makroregionu Polski Wschodniej, tj. województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko- mazurskiego lub mazowieckiego z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego (m. st. Warszawa oraz powiaty: grodziski, legionowski, miński, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński).
GOSPODARKA O OBIEGU ZAMKNIĘTYM W MŚP, ETAP I - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
Maksymalny poziom dofinansowania wartości projektu
16 lipca 2024 r.
Termin rozpoczęcia naboru wniosków
3 kwietnia 2025 r.
Termin zakończenia naboru wniosków
100 000,00 zł
Maksymalna wartość dofinansowania
NASZE SUKCESY
1 052 811 147, 95 zł
Wartość pozyskanych dotacji
278
Dofinansowanych projektów ze środków UE w latach 2015-2022
780
Klientów z całej Polski
GOSPODARKA O OBIEGU ZAMKNIĘTYM W MŚP, ETAP II - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
Maksymalny poziom dofinansowania wartości projektu
II kwartał 2025 r.
Termin rozpoczęcia naboru wniosków
I kwartał 2026 r.
Termin zakończenia naboru wniosków
3 500 000,00 zł
Maksymalna wartość dofinansowania
Nasi wybrani klienci
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Czym jest gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ)?
Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) w kontekście przedsiębiorstw to model biznesowy, który dąży do minimalizacji odpadów i maksymalizacji wykorzystania zasobów. Polega on na tworzeniu zamkniętych pętli życia produktów i usług, w których surowce są wykorzystywane efektywnie, a odpady stają się nowymi zasobami. Celem jest zredukowanie negatywnego wpływu działalności firm na środowisko, promowanie zrównoważonego rozwoju oraz osiągnięcie oszczędności poprzez efektywniejsze gospodarowanie zasobami.
Czy w konkursie mogą startować start-upy, firmy które dopiero co rozpoczęły prowadzenie działalności?
Podmiot ubiegający się o wsparcie finansowe w ramach Działania 1.3 FEPW powinien mieć za sobą zamknięty rok obrotowy trwający minimum 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku. Dla przedsiębiorców indywidualnych, którzy nie są zobowiązani do przestrzegania ustawy o rachunkowości, za rok obrotowy uznaje się rok podatkowy.
Należy również podkreślić, że Działanie 1.3 FEPW jest skierowane do firm na różnych etapach zaawansowania w obszarze Gospodarki O Obiegu Zamkniętym (GOZ), zarówno tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym tematem, jak i tych, które mają już w tym zakresie znaczne doświadczenie.
Jakie są kryteria oceny wniosków?
Kryteria naboru znajdują się pod podanym linkiem. Aby mieć szasnę otrzymania dotacji, projekt musi uzyskać minimum 10 na 15 punktów w I etapie, a w II etapie 15 na 22 punkty wymagane.
Czym jest model biznesowy GOZ-transformacji?
Model Biznesowy GOZ-Transformacji to strategia działania firmy oparta na zasadach gospodarki o obiegu zamkniętym. Jest to dokument strategiczny, który powstaje w wyniku realizacji projektu. Definiuje on kierunki działań firmy, bazując na wnioskach wynikających z audytu przedsiębiorstwa oraz przedstawia zalecenia dotyczące implementacji rozwiązań GOZ.
Na czym polega etapowy charakter konkursu?
Wsparcie w działaniu konkursie jest dwuetapowe i obejmuje:
- Etap I - Opracowanie Modelu biznesowego GOZ-transformacji;
- Etap II – Wdrożenie Modelu biznesowego GOZ-transformacji.
Etap I jest obowiązkowy aby aplikować do etapu II.
Nie istnieje wymóg formalny, aby składać wnioski o wsparcie finansowe w ramach II Etapu działania. Niemniej jednak, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) sugeruje podejście holistyczne do realizacji projektu. W pierwszej kolejności, firma zamierzająca przeprowadzić transformację zgodnie z zasadami GOZ, powinna zrealizować audyt swojego przedsiębiorstwa, uzyskać zalecenia dotyczące implementacji rozwiązań GOZ, a następnie skoncentrować się na praktycznym wdrożeniu tych rekomendacji.
WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Marta Stężycka
Kierownik zespołu sprzedaży
Julia Ratajewska
Starsza specjalistka ds. Relacji z klientem biznesowym i partnerami
SPRAWDŹ INNE MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA DOFINANSOWANIA
Dotacje z KPO dla Onkologii
Dotacje z KPO dla Onkologii – D.1.1.1 Zyskaj 100% dofinansowania Nabór wniosków 17 października – 2 grudnia 2024 – zgłoś się do nas!
Dotacje dla podmiotów publicznych z Wielkopolski
2.1 Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych – do 70% dofinansowania dla sektora publicznego z województwa wielkopolskiego- sprawdź szczegóły!
Kredyt ekologiczny FENG
Zyskaj dotacje z zakresu wdrożenia działań wpływających na efektywność energetyczną oraz ekologię produkcji/procesu świadczenia usług.
2.25 FENG dotacja na promocję marki innowacyjnych MŚP – Go to Brand
Go to Brand: 'Promocja marki innowacyjnych MŚP’ – konkurs oferujący dotacje na udział polskich MŚP w imprezach targowych.
Dostępność Plus dla AOS
Dostępność Plus dla AOS – Działanie FERS.03.07 już w 2025 roku! Zyskaj 100% dofinansowania na wdrażanie dostępności – zgłoś się do nas!
KPO dla zdrowia – Rozwój opieki długoterminowej D4.1.1
Wsparcie w zakresie rozwoju opieki długoterminowej lub geriatrycznej poprzez modernizacje infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym – D4.1.1 z KPO. Zgłoś się do nas i zwiększ swoje szanse!
A1.2.1. KPO Inwestycje w dywersyfikację działalności
Zdobądź do 90% dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy dla branży HoReCa, targowej, turystycznej oraz kulturalnej i sportowej. Zadbaj o rozwój firmy w obszarach związanych z produktami, usługami oraz kompetencjami kadry pracowników w celu dywersyfikacji działalności.
1.2 Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw i konsorcjów (woj. wielkopolskie)
Przedsiębiorco z Wielkopolski, zdobądź dotację dla firm na 1.2 wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw i konsorcjów
KPO dla zdrowia
Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia czyli dotacje z KPO dla branży medycznej! Zgłoś się do nas i zwiększ swoje szanse!
NCBR Ścieżka SMART – konsorcja 2025
NCBR Ścieżka SMART – konsorcja: 1,3 mld dla firm na projekty B+R przygotowane wspólnie z innym przedsiębiorstwem lub jednostką naukową!
Infrastruktura ochrony zdrowia – POZ
Zyskaj dotacje na rozwój infrastruktury ochrony zdrowia dla POZ. Poziom dofinansowania w konkursie wynosi nawet do 100% kosztów inwestycji! Sprawdź szczegóły!
Infrastruktura ochrony zdrowia – AOS
Zyskaj dotacje na rozwój infrastruktury ochrony zdrowia dla ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS). Poziom dofinansowania w konkursie wynosi nawet do 100% kosztów inwestycji! Sprawdź szczegóły!
Ścieżka SMART – 2024
Ścieżka SMART – Dotacje PARP i NCBR na innowacje 2024 rok ze środków UE z zakresu B+R, wdrożenia innowacji, rozwoju eksportu, OZE, cyfryzacja
A2.2.1 – KPO Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym związanych z GOZ
A2.2.1 Zdobądź dotację na Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym związanych z GOZ, Krajowy Plan Odbudowy
Dig.IT Transformacja Cyfrowa Polskich MŚP – Granty na cyfryzację!
Dig.IT. Zyskaj 50% dotacji dla firm na cyfryzację. Wsparcie MŚP na zakup i wdrożenie rozwiązań IT służących transformacji cyfrowej.
Wsparcie poprawy energetycznej przedsiębiorstwa i upowszechnienie GOZ
10.2 Wsparcie poprawy energetycznej firm i upowszechnienie GOZ – do 70% dofinansowania! Dla firm MŚP z WLKP Wschodniej
1.3 Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP
Zgarnij dotację na rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym w Twojej Firmie! Nawet 100% dofinansowania na realizację projektu.
Dotacje na wzornictwo dla MŚP – Polska Wschodnia
Dotacje dla Polski Wschodniej: 100 mln zł dla firm z sektora MŚP. Rozwijaj swoją firmę dzięki dotacji na wzornictwo dla MŚP
Dotacje na automatyzację i robotyzację dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej!
Dotacje dla Polski Wschodniej zyskaj nawet 85% dofinansowania projektów na automatyzację i robotyzację w Twojej Firmie!
3.1 FERS Uczelnie coraz bardziej dostępne
400 mln zł dotacji dla uczelni na zwiększenie dostępności- zyskaj 97% dofinansowania na zwiększenie dostępności uczelni.