A2.2.1. Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym związanych z GOZ

Zdobądź do 85% dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy

A2.2.1. Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych

Dotacje z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na zwiększenie efektywności energetycznej

Już w II kwartale 2024 roku, planowane jest ogłoszenie nowego naboru dla przedsiębiorców, dedykowanego na wsparcie projektów obejmujących wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym tych związanych z GOZ.

Celem konkursu będzie wsparcie projektów ukierunkowanych na zmniejszenie ilości odpadów, ponowne ich wykorzystanie lub recykling oraz zwiększenie efektywności energetycznej. Dzięki nadchodzącemu konkursowi, który oferuje dotacje na inwestycje związane z wdrażaniem technologii środowiskowych, firmy mają niepowtarzalną okazję do przekształcenia swoich działalności w kierunku bardziej ekologicznym.

Inwestycje zrealizowane dzięki dotacji nie tylko mogą się przyczynić do walki ze zmianami klimatycznymi, ale również mogą być kluczowe w dostosowaniu się przedsiębiorstw do przyszłych regulacji środowiskowych, które będą coraz bardziej rygorystyczne w kontekście ograniczenia wpływu prowadzonej działalności na środowisko.

Nasi wybrani klienci

JAK WSPÓŁPRACA Z NAMI MOŻE POMÓC W ZDOBYCIU DOTACJI Z KRAJOWEGO PLANU ODBUDOWY (KPO)?

Od 15 lat skutecznie pomagamy przedsiębiorcom, instytucjom publicznym i ich pracownikom w realizacji nowych inwestycji, projektowaniu nowych produktów i usług oraz podnoszeniu kompetencji. Wspierając naszych klientów zawsze dbamy o efektywne wykorzystanie zewnętrznych źródeł finansowania – dotacji unijnych i innych programów pomocowych.

Pomożemy Państwu od pierwszego kroku… po ostatni, jaki wybierzecie i będzie wpisywał się Państwa potrzeby.

JAKIE OBSZARY BĘDĄ WSPIERANE W RAMACH DOTACJI NA INWESTYCJĘ WE WDRAŻANIE TECHNOLOGII I INNOWACJI ŚRODOWISKOWYCH?

Firmy będą mogły zoptymalizować wykorzystanie zasobów, co powinno się przełożyć się na redukcję kosztów i minimalizację odpadowości prowadzonej działalności.

Środki z dotacji pozwolą m.in. na wdrożenie strategii ponownego wykorzystania zasobów i recyklingu.

Wsparcie przedsiębiorstwa odbędzie się poprzez redukcje zużycia energii jak również wdrożenie rozwiązań sprzyjających  zwiększeniu niezależności energetycznej.

Inwestycje te nie tylko mogą się przyczynić do walki ze zmianami klimatycznymi, ale również mogą być kluczowe w dostosowaniu się przedsiębiorstw do przyszłych regulacji środowiskowych, które będą coraz bardziej rygorystyczne w kontekście ograniczenia wpływu prowadzonej działalności na środowisko.

JAKIE KOSZTY MOŻESZ SFINANSOWAĆ W RAMACH INWESTYCJI WE WDRAŻANIE TECHNOLOGII I INNOWACJI ŚRODOWISKOWYCH

CO ZYSKUJESZ DZIĘKI INWESTYCJOM WE WDRAŻANIE TECHNOLOGII I INNOWACJI ŚRODOWISKOWYCH, W TYM ZWIĄZANYCH Z GOZ?

Poprawa zarządzania surowcami i bardziej wydajna gospodarka materiałowa przełoży się na obniżenie kosztów operacyjnych oraz zwiększenie wydajności produkcji.

Zmniejszenie ilości odpadów i ich ponowne wykorzystanie lub recykling może prowadzić do oszczędności w zakresie utylizacji oraz możliwości czerpania zysków z odzyskanych materiałów dzięki optymalizacji w tym zakresie.

Inwestycje w zwiększenie efektywności energetycznej mogą znacznie obniżyć rachunki za energię, co będzie miało bezpośredni wpływ na finanse firmy co jest niezwykle istotne w kontekście trendów związanych z coraz to wyższymi kosztami zakupu energii elektrycznej.

Redukcja emisji gazów cieplarnianych jest nie tylko krokiem w stronę ochrony środowiska, ale również wzmocni reputację firmy jako podmiotu, dla którego kwestie środowiskowe stanowią istotny element prowadzonej działalności gospodarczej.

Zaangażowanie w działania proekologiczne pozwoli zbudować/umocnić pozytywny wizerunek firmy w oczach klientów, co może się przełożyć się na zwiększone zainteresowanie i lojalność klientów dla których kwestie środowiskowe stanowią ważny element w procesie wyboru firmy dostarczając określone produkty czy też usługi.

Firmy, które będą wdrażać innowacyjne technologie środowiskowe, poprawią swoje zdolności w zakresie poprawy konkurencyjności, wyróżniając się na tle innych przedsiębiorstw w swojej branży.

Przestrzeganie przepisów środowiskowych i przewidywanie przyszłych zmian legislacyjnych może uchronić przedsiębiorstwo przed potencjalnymi karami i ograniczeniami w wynikającymi z coraz to bardziej restrykcyjnych wymagań związanych z kwestiami środowiskowymi.

Umów się na na bezpłatną konsultację już dziś!

A2.2.1. INWESTYCJE WE WDRAŻANIE TECHNOLOGII I INNOWACJI ŚRODOWISKOWYCH, W TYM ZWIĄZANYCH Z GOZ - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Poziom dofinansowania wartości projektu

II KWARTAŁ 2024 r.

Termin rozpoczęcia naboru wniosków

3 500 000,00 zł

Maksymalna wysokość dotacji

NASZE SUKCESY

1 052 811 147, 95 zł

Wartość pozyskanych dotacji

278

Dofinansowanych projektów ze środków UE w latach 2015-2022

780

Klientów z całej Polski

WYPEŁNIJ FORMULARZ KONTAKTOWY

  Podaj swoje dane


  *Oświadczam, że zapoznałam/łem się z Polityką Prywatności SENSE consulting sp. z o.o. i ją akceptuję.

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Marta Stężycka

  Kierownik zespołu sprzedaży

  T: +48 533 518 552

  Matylda Sochacka-Kozielczyk

  Starsza specjalistka ds. relacji z klientem biznesowym

  T: +48 533 574 387

  Julia Ratajewska

  Starsza specjalistka ds. Relacji z klientem biznesowym i partnerami

  T: +48 533 360 947

  SPRAWDŹ INNE MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA DOFINANSOWANIA