Przewiń do zawartości

Unia Europejska

SENSE consulting
Dotacje | Szkolenia | Innowacje
SENSE consulting
  • USŁUGI
    • DOTACJE
    • SZKOLENIA
    • INNOWACJE
    • ESG – CENTRUM ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
    • DEI – DIVERSITY, EQUITY, INCLUSION
    • CENTRUM DOSTĘPNOŚCI
  • BRANŻE
    • PRZEMYSŁ
    • EDUKACJA
    • INSTYTUCJE PUBLICZNE
    • ZDROWIE
  • STREFA WIEDZY
    • BLOG
    • NEWS
    • WYDARZENIA, WEBINARY, EVENTY
    • WIDEO
  • INICJATYWY
    • MODEL RÓWNOŚCI
    • TRENDBOOK DIVERSITY & INCLUSION
    • WSPÓŁPRACA NA RZECZ DOSTĘPNOŚCI
    • TYDZIEŃ TOLERANCJI DLA TWOJEJ FIRMY
    • RÓŻNE DROGI DO RÓWNOŚCI
    • I-DEAA ACADEMY. DYREKTYWA EAA W PRAKTYCE
    • GREENowacje
    • WŁĄCZ POPOJUTRZE! GENERATOR POMYSŁÓW DLA DOSTĘPNEJ EDUKACJI
    • POPOJUTRZE 3.0
    • POPOJUTRZE 2.0
  • MY, SENSE
    • KIM JESTEŚMY
    • DOSTĘPNOŚĆ
    • LUDZIE W SENSE
    • CERTYFIKATY I UPRAWNIENIA
    • CSR
    • KARIERA
  • FUNDACJA MAKE SENSE
  • KONTAKT
BEZPŁATNA KONSULTACJA
Szukaj:
  • USŁUGI
    • DOTACJE
    • SZKOLENIA
    • INNOWACJE
    • ESG – CENTRUM ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
    • DEI – DIVERSITY, EQUITY, INCLUSION
    • CENTRUM DOSTĘPNOŚCI
  • BRANŻE
    • PRZEMYSŁ
    • EDUKACJA
    • INSTYTUCJE PUBLICZNE
    • ZDROWIE
  • STREFA WIEDZY
    • BLOG
    • NEWS
    • WYDARZENIA, WEBINARY, EVENTY
    • WIDEO
  • INICJATYWY
    • MODEL RÓWNOŚCI
    • TRENDBOOK DIVERSITY & INCLUSION
    • WSPÓŁPRACA NA RZECZ DOSTĘPNOŚCI
    • TYDZIEŃ TOLERANCJI DLA TWOJEJ FIRMY
    • RÓŻNE DROGI DO RÓWNOŚCI
    • I-DEAA ACADEMY. DYREKTYWA EAA W PRAKTYCE
    • GREENowacje
    • WŁĄCZ POPOJUTRZE! GENERATOR POMYSŁÓW DLA DOSTĘPNEJ EDUKACJI
    • POPOJUTRZE 3.0
    • POPOJUTRZE 2.0
  • MY, SENSE
    • KIM JESTEŚMY
    • DOSTĘPNOŚĆ
    • LUDZIE W SENSE
    • CERTYFIKATY I UPRAWNIENIA
    • CSR
    • KARIERA
  • FUNDACJA MAKE SENSE
  • KONTAKT
Jesteś tutaj:
  1. Strona główna
  2. Zakończone konkursy
  3. 1.2 Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw…

1.2 Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw i konsorcjów

Zdobądź do 80% dofinansowania na innowacje w firmach z woj. wielkopolskiego

Dla kogo?

PRZEDSIĘBIORSTWA I KONSORCJA Z WOJ. WIELKOPOLSKIEGO

Nabór wniosków

09.09.2024 r. - 08.11.2024 r.

Poziom dofinansowania

do 70%

Zapytaj o szczegóły

Kontakt

1.2 Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw i konsorcjów (woj. wielkopolskie)

Dotacje na innowacje dla firm z woj. wielkopolskiego: instrument oferujący kompleksowe wsparcie działalności B+R

Przedsiębiorco z Wielkopolski, ten konkurs jest przeznaczony dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), dużych przedsiębiorstw oraz konsorcjów naukowo-przemysłowych, które prowadzą swoją działalność na terenie województwa wielkopolskiego.

Wsparcie dla dużych firm możliwe jest wyłącznie w przypadku współpracy z MŚP ( kiedy realizacja inwestycji B+R oparta jest ściśle na uzasadnionej planem biznesowym współpracy z firmami MŚP).

1.2 Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw i konsorcjów przedsiębiorstw z organizacjami badawczymi, w tym w zakresie infrastruktury B+R udzielane będzie w formie dotacji bezzwrotnej. Jedynie w module wdrożeniowym (inwestycyjnym) dofinansowanie będzie występowało w formie dotacji warunkowej (tj. częściowo zwrotnej).

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Nasi wybrani klienci

logo pe ce es es agaplast solaris i wolkswagen

JAK WSPÓŁPRACA Z NAMI MOŻE POMÓC W ZDOBYCIU TEJ DOTACJI DLA FIRM Z WIELKOPOLSKI?

Od 15 lat skutecznie pomagamy przedsiębiorcom, instytucjom publicznym i ich pracownikom w realizacji nowych inwestycji, projektowaniu nowych produktów i usług oraz podnoszeniu kompetencji. Wspierając naszych klientów zawsze dbamy o efektywne wykorzystanie zewnętrznych źródeł finansowania – dotacji unijnych i innych programów pomocowych.

Pomożemy Państwu od pierwszego kroku… po ostatni, jaki wybierzecie i będzie wpisywał się Państwa potrzeby.

KROK 1
DARMOWA KONSULTACJA
KROK 2
PISANIE WNIOSKU O DOFINANSOWANIE
KROK 3
OBSŁUGA PROJEKTU
KROK 1
DARMOWA KONSULTACJA

Zadaniem naszego zespołu jest zrozumienie Państwa potrzeb i sprawdzenie, czy ta potrzeba wpisuje się w aktualny konkurs i jest spójna z jego warunkami.

Posiadamy 15-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji, dlatego podczas rozmowy konsultacyjnej udzielamy szczerej informacji zwrotnej na temat szans zdobycia dofinansowania. Następnie proponujemy strategię osiągnięcia sukcesu – działania zmierzające do maksymalizacji szans i możliwości spełnienia kryteriów dodatkowych – wytyczne dla Klienta.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani napisaniem wniosku, zapraszamy do kontaktu!

KROK 2
PISANIE WNIOSKU O DOFINANSOWANIE

Napiszemy dla Państwa wniosek o dofinansowanie od początku do końca lub skonsultujemy, wg Państwa potrzeb.

Wiemy, że w firmach często działają wspaniałe i skutecznie zespoły odpowiedzialne za pozyskiwanie funduszy europejskich. Będąc Partnerem dostosowujemy się do Państwa potrzeb.

  • Jeśli jesteście Państwo zainteresowani napisaniem wniosku, zapraszamy do kontaktu.
  • Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszą opieką w trakcie realizacji projektu, stałymi konsultacjami w zakresie zamówień lub rozliczaniu dotacji, zapraszamy do KROKU 3, w którym opowiadamy jak pomożemy pomóc.
KROK 3
OBSŁUGA PROJEKTU

Zapewnimy bezpieczeństwo realizacji projektu. Opracujemy dla Państwa wzorcowe dokumenty projektowe. Przeprowadzimy zamówienia, a także rozliczymy otrzymaną dotację.

Powtarzamy naszym Klientom, że pozyskanie dotacji to pierwszy sukces. Drugi i nie mniej ważny to ich skuteczne rozliczenie. Pomagamy Państwu nie tylko w KROKU 1. i 2. Możemy być Państwa stałym Partnerem w realizacji projektu.

Na czym polega nasza pomoc?

W CENIE pozyskiwania dofinansowania otrzymujecie Państwo KICK OFF. To dla nas szkolenie, do udziału w którym zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w zarządzanie i obsługę projektu po stronie firmy.

Podczas warsztatu przybliżamy Państwu aktualne wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków, omawiamy wniosek o dofinansowanie, regulamin konkursu, a także wskaźniki do realizacji i wymogi w zakresie dokumentowania działań projektowych.

Jeśli będziecie Państwo gotowi do samodzielnej realizacji projektu, będziemy trzymać kciuki za sukces. Gdybyście jednak Państwo potrzebowali wsparcia możemy pomóc w obsłudze projektu.

Z doświadczenia wiemy, że nasza pomoc, rozliczana w opisany sposób jest najoptymalniejsza i zapewnia firmie bezpieczną realizację projektu.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

1.2 WSPARCIE DZIAŁALNOŚCI B+R PRZEDSIĘBIORCÓW I KONSORCJÓW Z WIELKOPOLSKI - CO WIEMY?

  • W ramach tego naboru przewidziano wsparcie finansowe dla projektów modułowych, które będą dopasowane do wymagań biznesowych. Należy zaznaczyć, że obowiązkowym elementem każdego projektu musi być jeden z modułów: badania i rozwój (B+R) lub infrastruktura B+R.
  • Istnieje również możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie dodatkowych modułów, takich jak: wdrożenie wyników badań i rozwoju (inwestycje), cyfryzacja (na przykład zakup i implementacja oprogramowania), zielone technologie (na przykład przejście na model gospodarki o obiegu zamkniętym, co oznacza redukcję zużycia surowców pierwotnych i zmniejszenie ilości odpadów), internacjonalizacja (na przykład promowanie wyników badań i rozwoju na rynkach zagranicznych), rozwój kompetencji (podnoszenie umiejętności związanych z badaniami i rozwojem wśród pracowników i kadry zarządzającej). Dodatkowo, w ramach projektów B+R można wdrażać automatyzację i robotyzację jako wsparcie.
  • Poziom dofinansowania dla modułu badawczo-rozwojowego może sięgać do 70% dla badań przemysłowych i do 60% dla prac rozwojowych. W przypadku modułu wdrożeniowego, maksymalna intensywność wsparcia może wynosić 45% netto kosztów inwestycji.
  • Dotacja skierowana jest do przedsiębiorców z sektora MŚP oraz dużych firm prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa wielkopolskiego
  • Projekt musi być zgodny z inteligentnymi specjalizacjami na poziomie regionalnym i/lub podregionalnym, jak określono w Regionalnej Strategii Innowacji na 2030 rok (RIS 2030), obejmującymi: Biosurowce i żywność dla świadomych konsumentów; Wnętrza przyszłości; Przemysł przyszłości; Zaawansowane procesy logistyczne; Rozwój oparty na technologiach informacyjno-komunikacyjnych (ICT); Nowoczesne technologie w medycynie.
znaczek przypominający gwiazdę cztery przecinające się linie

Umów się na na bezpłatną konsultację już dziś!

UMAWIAM SIĘ

1.2 WSPARCIE DZIAŁALNOŚCI B+R PRZEDSIĘBIORCÓW I KONSORCJÓW Z WIELKOPOLSKI - WAŻNE INFORMACJE

Max. poziom dofinansowania wartości projektu

9 WRZEŚNIA 2024 r.

Termin rozpoczęcia naboru wniosków

8 LISTOPADA 2024 r.

Termin zakończenia naboru wniosków

NASZE SUKCESY

1 052 811 147, 95 zł

Wartość pozyskanych dotacji

278

Dofinansowanych projektów ze środków UE w latach 2015-2022

780

Klientów z całej Polski

Obserwuj nas

Linkedin Facebook Instagram Youtube

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Kobieta w okularach i miętowej marynarce, z krótkimi ciemnymi włosami, pozuje do zdjęcia z uśmiechem.

Marta Stężycka

/ Head of Sales. EU Funds & Consulting /

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ Z MARTĄ

dr Adam Weinert

/ New Business Manager. R&D Expert /

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ Z ADAMEM

Newsletter

Bądź na bieżąco z informacjami o szansach na dofinansowanie i nowych możliwościach rozwoju Twojej organizacji

    Polityka prywatności

    SPRAWDŹ INNE MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA DOFINANSOWANIA

    kula ziemska na klawiaturze laptopa w tle serwery

    STEP 2025 – Dotacje na strategiczne technologie dla Europy (NCBR & PARP)

    Nabór STEP 2025 już ruszył! Dotacje na technologie strategiczne UE: biotechnologia, cyfrowe i cleantech. Ścieżka A i B. Sprawdź warunki i terminy.

    mężczyzna z cyfrowym globusem na ręku

    Ścieżka SMART

    Ścieżka SMART – Dotacje PARP i NCBR na innowacje 2025 rok ze środków UE z zakresu B+R, wdrożenia innowacji, rozwoju eksportu, OZE i cyfryzacji

    NCBR Ścieżka SMART dla konsorcjów 4 osoby przy stoliku dwie z nich podają sobie dłonie

    NCBR Ścieżka SMART – konsorcja 2025

    NCBR Ścieżka SMART – konsorcja: 1,3 mld dla firm na projekty B+R przygotowane wspólnie z innym przedsiębiorstwem lub jednostką naukową!

    15 lutego 2024
    Udostępnij ten wpis
    Share on FacebookShare on Facebook Share on LinkedInShare on LinkedIn

    Nawigacja wpisów

    PoprzedniePoprzedni wpis:Umowa na 3 edycję POPOJUTRZE została podpisana!NastępneNastępny wpis:Jakie dotacje na innowacje w 2024 roku?

    Powiązane wpisy

    mężczyzna pokazuje coś na ekranie komputera obok siedzi kobieta
    Dotacje B+R dla firm – Zachodniopomorskie FEPZ 01.01
    17 lipca 2025
    serce i słuchawki lekarza na jasnym tle
    KPO Kardiologia 2025
    2 lipca 2025
    linia produkcyjna
    NUTRITECH II – Dofinansowanie na innowacje żywieniowe NCBR
    11 kwietnia 2025
    • +48 533 616 967
    • zapytania@senseconsulting.pl

    Dotacje

    • Dotacje na B+R
    • Dotacje na inwestycje
    • Dotacje na cyfryzację
    • Dotacje na internacjonalizację
    • Dotacje na szkolenia
    • Dotacje dla zdrowia
    • Aktualne konkursy dotacyjne
    • Jak wygląda proces pozyskiwania dotacji?
    • Jak wygląda obsługa projektu unijnego?
    • Dotacje na B+R
    • Dotacje na inwestycje
    • Dotacje na cyfryzację
    • Dotacje na internacjonalizację
    • Dotacje na szkolenia
    • Dotacje dla zdrowia
    • Aktualne konkursy dotacyjne
    • Jak wygląda proces pozyskiwania dotacji?
    • Jak wygląda obsługa projektu unijnego?

    Szkolenia

    • Szkolenia menedżerskie
    • Szkolenia sprzedażowe
    • Szkolenia marketingowe
    • Szkolenia z kompetencji osobistych
    • Szkolenia z kompetencji cyfrowych
    • Centrum Dostępności
    • Centrum Zrównoważonego Rozwoju
    • Akademia Megatrendów
    • Krajowy Fundusz Szkoleniowy
    • Akademia HR
    • Szkolenia menedżerskie
    • Szkolenia sprzedażowe
    • Szkolenia marketingowe
    • Szkolenia z kompetencji osobistych
    • Szkolenia z kompetencji cyfrowych
    • Centrum Dostępności
    • Centrum Zrównoważonego Rozwoju
    • Akademia Megatrendów
    • Krajowy Fundusz Szkoleniowy
    • Akademia HR

    Innowacje

    • Design Sprint
    • Preinkubacja innowacji
    • Inkubacja innowacji
    • Akceleracja innowacji
    • Projektowanie produktów i usług
    • Tworzenie kultury innowacji
    • Warsztaty z kreatywności
    • Design Sprint
    • Preinkubacja innowacji
    • Inkubacja innowacji
    • Akceleracja innowacji
    • Projektowanie produktów i usług
    • Tworzenie kultury innowacji
    • Warsztaty z kreatywności

    Informacje

    • Fundacja
    • Deklaracja Dostępności
    • Aktualności
    • Fundacja
    • Deklaracja Dostępności
    • Aktualności

    Grupa SENSE

    ul. Podgórze 11/27
    61-749 Poznań

    tel.: +48 533 616 967 zapytania@senseconsulting.pl
    © 2025 Grupa SENSE
    • Polityka prywatności
    • Obowiązek informacyjny

    © 2025 Grupa SENSE. Wszystkie prawa zastrzeżone.

    • Polityka prywatności
    • Obowiązek informacyjny

    Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jakich plików cookie używamy lub wyłączyć je w .

    logo sens dotacje szkolenia innowacje
    Powered by  Zgodności ciasteczek z RODO
    Ustawienia prywatności

    Ta strona korzysta z plików cookie, abyśmy mogli zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię po powrocie do naszej witryny i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszej polityce prywatności".

    Niezbędne pliki cookies

    Ściśle niezbędne pliki cookie powinny być włączone przez cały czas, abyśmy mogli zapisać Twoje preferencje dotyczące ustawień plików cookie.

    Statystyki

    Ta witryna korzysta z Google Analytics do zbierania anonimowych informacji, takich jak liczba odwiedzających witrynę i najpopularniejsze strony.

    Utrzymanie tego pliku cookie włączonego pomaga nam ulepszyć naszą witrynę.