1.11 Rozwój MŚP w obszarze cyfryzacji i Przemysłu 4.0
Zdobądź do 80% dofinansowania na robotyzację i cyfryzację małopolskich firm
Dla kogo?
DLA SEKTORA MŚP
Z WOJ. MAŁOPOLSKIEGO
Nabór wniosków
29.12.2023 r. - 04.04.2024 r.
Poziom dofinansowania
do 80%
1.11 Rozwój MŚP w obszarze cyfryzacji i Przemysłu 4.0
Granty na cyfryzację: dotacje na projekty służące automatyzacji/transformacji cyfrowej przedsiębiorstw z woj. małopolskiego.
Przedsiębiorco, aby ubiegać się o wsparcie finansowe z konkursu 1.11 Rozwój MŚP obszarze cyfryzacji i Przemysłu 4.0, konieczne będzie dostarczenie szczegółowego planu transformacji cyfrowej. Taki plan musi być opracowany przez firmę lub specjalistę z odpowiednim doświadczeniem w doradztwie w zakresie transformacji cyfrowej, np. zespół ekspertów SENSE. Plan ten powinien zawierać kompleksową analizę cyfrowej dojrzałości firmy, w tym audyt technologiczny, ocenę potencjału w zakresie cyfryzacji oraz rekomendacje dotyczące możliwych do zastosowania rozwiązań cyfrowych, prowadzących do adaptacji standardów Przemysłu 4.0.
Dotacja na cyfryzację i Przemysł 4.0 będzie przeznaczona mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa małopolskiego, w wysokości na poziomie do 80% z pomocy publicznej.
Minimalna wartość dotacji w ramach konkursu 1.11 Rozwój MŚP w obszarze cyfryzacji i Przemysłu 4.0 to 200 tys. zł, a maksymalna wartość projektu to 3 mln zł.
Nasi wybrani klienci
JAK WSPÓŁPRACA Z NAMI MOŻE POMÓC W ZDOBYCIU TEGO GRANTU NA CYFRYZACJĘ?
Od 15 lat skutecznie pomagamy przedsiębiorcom, instytucjom publicznym i ich pracownikom w realizacji nowych inwestycji, projektowaniu nowych produktów i usług oraz podnoszeniu kompetencji. Wspierając naszych klientów zawsze dbamy o efektywne wykorzystanie zewnętrznych źródeł finansowania – dotacji unijnych i innych programów pomocowych.
Pomożemy Państwu od pierwszego kroku… po ostatni, jaki wybierzecie i będzie wpisywał się Państwa potrzeby.
DARMOWA KONSULTACJA
PISANIE WNIOSKU O DOFINANSOWANIE
OBSŁUGA PROJEKTU
DARMOWA KONSULTACJA
Zadaniem naszego zespołu jest zrozumienie Państwa potrzeb i sprawdzenie, czy ta potrzeba wpisuje się w aktualny konkurs i jest spójna z jego warunkami.
Posiadamy 15-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji, dlatego podczas rozmowy konsultacyjnej udzielamy szczerej informacji zwrotnej na temat szans zdobycia dofinansowania. Następnie proponujemy strategię osiągnięcia sukcesu – działania zmierzające do maksymalizacji szans i możliwości spełnienia kryteriów dodatkowych – wytyczne dla Klienta.
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani napisaniem wniosku, zapraszamy do kontaktu!
PISANIE WNIOSKU O DOFINANSOWANIE
Napiszemy dla Państwa wniosek o dofinansowanie od początku do końca lub skonsultujemy, wg Państwa potrzeb.
Wiemy, że w firmach często działają wspaniałe i skutecznie zespoły odpowiedzialne za pozyskiwanie funduszy europejskich. Będąc Partnerem dostosowujemy się do Państwa potrzeb.
- Jeśli jesteście Państwo zainteresowani napisaniem wniosku, zapraszamy do kontaktu.
- Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszą opieką w trakcie realizacji projektu, stałymi konsultacjami w zakresie zamówień lub rozliczaniu dotacji, zapraszamy do KROKU 3, w którym opowiadamy jak pomożemy pomóc.
OBSŁUGA PROJEKTU
Zapewnimy bezpieczeństwo realizacji projektu. Opracujemy dla Państwa wzorcowe dokumenty projektowe. Przeprowadzimy zamówienia, a także rozliczymy otrzymaną dotację.
Powtarzamy naszym Klientom, że pozyskanie dotacji to pierwszy sukces. Drugi i nie mniej ważny to ich skuteczne rozliczenie. Pomagamy Państwu nie tylko w KROKU 1. i 2. Możemy być Państwa stałym Partnerem w realizacji projektu.
Na czym polega nasza pomoc?
W CENIE pozyskiwania dofinansowania otrzymujecie Państwo KICK OFF. To dla nas szkolenie, do udziału w którym zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w zarządzanie i obsługę projektu po stronie firmy.
Podczas warsztatu przybliżamy Państwu aktualne wytyczne w zakresie kwalifikowania wydatków, omawiamy wniosek o dofinansowanie, regulamin konkursu, a także wskaźniki do realizacji i wymogi w zakresie dokumentowania działań projektowych.
Jeśli będziecie Państwo gotowi do samodzielnej realizacji projektu, będziemy trzymać kciuki za sukces. Gdybyście jednak Państwo potrzebowali wsparcia możemy pomóc w obsłudze projektu.
Z doświadczenia wiemy, że nasza pomoc, rozliczana w opisany sposób jest najoptymalniejsza i zapewnia firmie bezpieczną realizację projektu.
1.11 ROZWÓJ MŚP W OBSZARZE CYFRYZACJI I PRZEMYSŁU 4.0 - CO WIEMY?
- Dotacja na cyfryzację ma na celu wspieranie inicjatyw związanych z transformacją cyfrową i Przemysłem 4.0, obejmujących zakres produkcji, oferowanych usług, procesów operacyjnych oraz modeli biznesowych. Ponadto, obejmie także działania mające na celu wzmocnienie poziomu cyberbezpieczeństwa.
- Wsparcie jest przeznaczone na wdrożenie w przedsiębiorstwie specjalistycznych rozwiązań cyfrowych/ Przemysłu 4.0, obarczonych wysokim poziomem ryzyka i trudnością w ustanowieniu zabezpieczenia pod ewentualny kredyt bankowy.
- Z możliwości uzyskania wsparcia wykluczone będą natomiast rozwiązania o mniej specjalistycznym charakterze (np. zakup oprogramowania biurowego, księgowego, systemy operacyjne komputerów osobistych, powszechnie znane i dostępne oprogramowanie, stosowane przez firmy o różnym profilu działalności).
- Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców z sektora MŚP prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa małopolskiego, którzy samodzielnie wybierają wykonawcę/dostawcę usług/technologii.
1.11 ROZWÓJ MŚP W OBSZARZE CYFRYZACJI I PRZEMYSŁU 4.0 - JAKIE KOSZTY MOGĘ SFINANSOWAĆ?
- Zakup usług doradczych na potrzeby opracowania i wdrożenia planu transformacji cyfrowej/ w kierunku Przemysłu 4.0.
- Zakup nowych środków trwałych, w tym maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego, wspierających rozwój działalności gospodarczej w kierunku cyfryzacji i Przemysłu 4.0.
- Zakup oprogramowania (Big Data, M2M, sztuczna inteligencja, IoT), wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej w celu wprowadzenia rozwiązania cyfrowego/technologicznego do działalności przedsiębiorstwa.
- Roboty budowlane, o ile są bezpośrednio związane z instalacją maszyn i urządzeń.
- Jako komponent uzupełniający projektu: usługi szkoleniowe dotyczące podnoszenia kompetencji i umiejętności przedsiębiorstw niezbędnych w procesach transformacji (cross-financing).
JAKIE SĄ KLUCZOWE KRYTERIA WYBORU PROJEKTÓW W KONKURSIE 1.11 ROZWÓJ MŚP W OBSZARZE CYFRYZACJI I PRZEMYSŁU 4.0?
W ramach kryterium ocenie podlega, czy wdrażane działania mają istotne znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa i czy zostaną osiągnięte korzyści dla przedsiębiorstwa dzięki wdrożeniu działań opisanych w projekcie.
Projekt musi być uzasadniony planami rozwojowymi przedsiębiorstwa, zwiększać jego konkurencyjność, usprawnić, prowadzić do wyższej efektywności wewnątrz organizacji lub we współpracy z dostawcami/klientami, stworzyć możliwość poszerzenia rynków zbytu lub dodatkowej oferty.
W kryterium weryfikowane jest, czy w wyniku realizacji projektu wprowadzony zostanie na rynek nowy lub ulepszony produkt albo nowy lub ulepszony proces, przy czym ów nowy lub ulepszony produkt lub proces jest nowy przynajmniej w skali regionu.
W ramach oceny kryterium badane jest czy projekt polega na wprowadzeniu (wdrożeniu) przez przedsiębiorstwo innowacji procesowej (nowego lub znacząco ulepszonego procesu w przedsiębiorstwie) poprzez wykorzystanie technologii cyfrowych/ z zakresu Przemysłu 4.0. Dodatkowo premiowane będą projekty, w których oprócz ww. innowacji procesowej, zostanie wprowadzona innowacja produktowa.
W ramach kryterium ocenie podlega, czy działalność wnioskodawcy będąca przedmiotem projektu wpisuje się w zakres regionalnych inteligentnych specjalizacji, określonych w dokumencie przyjętym uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego, zawierającym uszczegółowienie domen wskazanych w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Małopolskiego, w wersji aktualnej na dzień ogłoszenia naboru.
Ocenie podlegać będzie wpływ projektu na Obszar Strategicznej Interwencji (OSI) wskazany w krajowych i regionalnych dokumentach strategicznych Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego (KSRR) oraz Strategii Rozwoju Województwa Małopolska 2030” (SRWM) tj. gminy zmarginalizowane.
Projekty realizowane w ramach tego celu tematycznego powinny w jak największym stopniu przyczyniać się do rozwoju gospodarczego obszaru objętego programem, np. poprzez zwiększanie bazy podatkowej.
1.11 ROZWÓJ MŚP W OBSZARZE CYFRYZACJI I PRZEMYSŁU 4.0 - WAŻNE INFORMACJE
Poziom dofinansowania wartości projektu
29 GRUDNIA 2023 r.
Termin rozpoczęcia naboru wniosków
4 KWIETNIA 2024 r.
Termin zakończenia naboru wniosków
200 000,00 zł
Minimalna wysokość dotacji
NASZE SUKCESY
1 052 811 147, 95 zł
Wartość pozyskanych dotacji
278
Dofinansowanych projektów ze środków UE w latach 2015-2022
780
Klientów z całej Polski
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Marta Stężycka
Kierownik zespołu sprzedaży
Julia Ratajewska
Starsza specjalistka ds. Relacji z klientem biznesowym i partnerami
Czym jest transformacja cyfrowa/Przemysłu 4.0?
Poprzez transformację cyfrową/Przemysłu 4.0 należy rozumieć proces adaptacji przez przedsiębiorstwa szerokiego katalogu cyfrowych rozwiązań w zakresie produkcji przemysłowej, świadczenia usług i modeli biznesowych, w tym wykorzystujących rozwiązania z obszaru big data, sztucznej inteligencji, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, automatyki i robotyki, druku addytywnego, technologii teleinformatycznych oraz komunikacji pomiędzy maszynami oraz człowiekiem a maszynami, z uwzględnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa tych rozwiązań, do projektowania, zarządzania, monitorowania lub optymalizowania procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie lub związanych z nimi procesów logistycznych.
Warunkiem tej transformacji jest wykorzystanie rozwiązań cyfrowych oraz zasobów danych w celu coraz większego usieciowienia wewnętrznej struktury, zmiany relacji z klientami, dostawcami i podwykonawcami, zmiany modelu biznesowego, zwiększenia produktywności przedsiębiorstwa, obniżenia kosztów funkcjonowania oraz ulepszenia produktu/usługi.
Jakie projekty będą premiowane w konkursie 1.11 Rozwój MŚP w obszarze cyfryzacji i Przemysłu 4.0?
Premiowane będą projekty wpisujące się w obszary regionalnych inteligentnych specjalizacji (nauki o życiu; energia zrównoważona; technologie informacyjne i komunikacyjne; chemia; produkcja metali i wyrobów metalowych; elektrotechnika i przemysł maszynowy; przemysły kreatywne i czasu wolnego) jak również z obszarów zmarginalizowanych oraz zagrożonych trwałą marginalizacją (62 gminy wskazane w 45 SRWM).
Newsletter
Bądź na bieżąco z informacjami o szansach na dofinansowanie i nowych możliwościach rozwoju Twojej organizacji
SPRAWDŹ INNE MOŻLIWOŚCI POZYSKANIA DOFINANSOWANIA
KPO dla zdrowia – Rozwój opieki długoterminowej D4.1.1
Wsparcie w zakresie rozwoju opieki długoterminowej lub geriatrycznej poprzez modernizacje infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym – D4.1.1 z KPO. Zgłoś się do nas i zwiększ swoje szanse!
2.25 FENG dotacja na promocję marki innowacyjnych MŚP – Go to Brand
Go to Brand: 'Promocja marki innowacyjnych MŚP’ – konkurs oferujący dotacje na udział polskich MŚP w imprezach targowych.
A1.2.1. KPO Inwestycje w dywersyfikację działalności
Zdobądź do 90% dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy dla branży HoReCa, targowej, turystycznej oraz kulturalnej i sportowej. Zadbaj o rozwój firmy w obszarach związanych z produktami, usługami oraz kompetencjami kadry pracowników w celu dywersyfikacji działalności.
1.2 Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw i konsorcjów (woj. wielkopolskie)
Przedsiębiorco z Wielkopolski, zdobądź dotację dla firm na 1.2 wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw i konsorcjów
Kredyt ekologiczny FENG
Zyskaj dotacje z zakresu wdrożenia działań wpływających na efektywność energetyczną oraz ekologię produkcji/procesu świadczenia usług.
KPO dla zdrowia
Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia czyli dotacje z KPO dla branży medycznej! Zgłoś się do nas i zwiększ swoje szanse!
NCBR Ścieżka SMART – konsorcja 2025
NCBR Ścieżka SMART – konsorcja: 1,3 mld dla firm na projekty B+R przygotowane wspólnie z innym przedsiębiorstwem lub jednostką naukową!
Infrastruktura ochrony zdrowia – POZ
Zyskaj dotacje na rozwój infrastruktury ochrony zdrowia dla POZ. Poziom dofinansowania w konkursie wynosi nawet do 100% kosztów inwestycji! Sprawdź szczegóły!
Infrastruktura ochrony zdrowia – AOS
Zyskaj dotacje na rozwój infrastruktury ochrony zdrowia dla ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS). Poziom dofinansowania w konkursie wynosi nawet do 100% kosztów inwestycji! Sprawdź szczegóły!
Ścieżka SMART – 2024
Ścieżka SMART – Dotacje PARP i NCBR na innowacje 2024 rok ze środków UE z zakresu B+R, wdrożenia innowacji, rozwoju eksportu, OZE, cyfryzacja
A2.2.1 – KPO Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym związanych z GOZ
A2.2.1 Zdobądź dotację na Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym związanych z GOZ, Krajowy Plan Odbudowy
Dig.IT Transformacja Cyfrowa Polskich MŚP – Granty na cyfryzację!
Dig.IT. Zyskaj 50% dotacji dla firm na cyfryzację. Wsparcie MŚP na zakup i wdrożenie rozwiązań IT służących transformacji cyfrowej.
Wsparcie poprawy energetycznej przedsiębiorstwa i upowszechnienie GOZ
10.2 Wsparcie poprawy energetycznej firm i upowszechnienie GOZ – do 70% dofinansowania! Dla firm MŚP z WLKP Wschodniej
Dotacje dla podmiotów publicznych z Wielkopolski
2.1 Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych – do 70% dofinansowania dla sektora publicznego z województwa wielkopolskiego- sprawdź szczegóły!
1.3 Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP
Zgarnij dotację na rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym w Twojej Firmie! Nawet 100% dofinansowania na realizację projektu.
Dotacje na wzornictwo dla MŚP – Polska Wschodnia
Dotacje dla Polski Wschodniej: 100 mln zł dla firm z sektora MŚP. Rozwijaj swoją firmę dzięki dotacji na wzornictwo dla MŚP
Dotacje na automatyzację i robotyzację dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej!
Dotacje dla Polski Wschodniej zyskaj nawet 85% dofinansowania projektów na automatyzację i robotyzację w Twojej Firmie!
3.1 FERS Uczelnie coraz bardziej dostępne
400 mln zł dotacji dla uczelni na zwiększenie dostępności- zyskaj 97% dofinansowania na zwiększenie dostępności uczelni.
1.1 Wsparcie działalności badawczo-rozwojowej (B+R) woj. podkarpackie
Przedsiębiorco z Podkarpacia, zdobądź nawet 80% dotację dla firm na 1.1 wsparcie działalności B+R dla podkarpackich firm
Ścieżka SMART na rzecz dostępności
667 mln wsparcia dla firm. Ścieżka SMART dla projektów na rzecz dostępności, czyli zaspokajania potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.