
Dzień 30 września 2020 roku z pewnością zmieni funkcjonowanie wielu firm, placówek oświatowych, czy instytucji publicznych. Zmiany jakie niesie ze sobą ustawa o dostępności stwarzają zupełnie nowy obszar do pracy, a także podnoszenia kompetencji. Celem ustawy jest poprawa komfortu życia i funkcjonowania osób ze szczególnymi potrzebami. Każda z instytucji władz publicznych jest zobowiązana do oddelegowania osoby w ramach pełnienia roli Koordynatora ds. Dostępności.
Zatem jakie oczekiwania i zadania niesie ze sobą nowo utworzona funkcja w organizacji?
Przede wszystkim jest to tworzenie i wdrażanie planu na rzecz poprawy dostępności danej instytucji, ale także wsparcie właśnie tych osób w dostępie do informacji i świadczonych usług. Dla wielu z nich jest to nowa tematyka, która będzie wymagała pogłębienia wiedzy i nabycia kompetencji, tak by móc dobrze pełnić nowe obowiązki. Tutaj pojawia się wyzwanie dla firm szkoleniowych, które tworzą programy rozwoju i wsparcia z obszaru Dostępność Plus. W odpowiedzi na potrzeby rynku opracowaliśmy kurs kwalifikacyjny z egzaminem, którzy wyposaży koordynatorów w specjalistyczną wiedzę i narzędzia do pracy, co przełoży się bezpośrednio na zwiększenie pewności siebie w pełnieniu tej szczególnej funkcji. Trzy poziomy kwalifikacji dają możliwość wyboru zagadnień, przez co każdy elastycznie dopasuje kurs do swoich potrzeb.
NAJNOWSZE WPISY
Kurs Design Thinking dla nauczycieli akademickiej
Dlaczego spełnianie standardu WCAG 2.1 jest ważne w biznesie?
SENSE laureatem w zestawieniu Orły Kształcenia 2022
Automatyzacja procesów biznesowych w przedsiębiorstwach
Wyzwania transformacji cyfrowej w przedsiębiorstwie
Szukamy osoby na staż!
Jak wciągnąć ludzi w transformację cyfrową?
Podpisaliśmy list intencyjny z Łukasiewicz – PIT
Voucher szkoleniowy na 2023 rok!
Ranking Firma Szkoleniowa Roku 2022
Dotacje na Branżowe Centra Umiejętności z KPO
Krajowy Plan Odbudowy – cel szczegółowy A1
FENG – zatwierdzony przez komisję!
Ogłoszono 4 nowe nabory w ramach KPO dla branży spożywczej!
Automatyzacja procesów produkcyjnych w meblarstwie
PROCES ZMIAN W SENSE
ROBOGRANTY DLA BRANŻY MEBLARSKIEJ
Newsletter
Bądź na bieżąco z informacjami o szansach na dofinansowanie i nowych możliwościach rozwoju Twojej organizacji

Doktor nauk społecznych z zakresu socjologii. Specjalistka w zarządzaniu organizacją, synergicznej współpracy z biznesem, kierowaniu projektami, budowaniu marki, kreowaniu wizerunku, pozyskiwaniu środków na działalność organizacji. Zarządzała wieloma zespołami, efektywnie realizując wskaźniki i budując przyjazną atmosferę. Naturalny lider. Organizator i koordynator konferencji międzynarodowych i projektów. Autorka specjalistycznych publikacji z zakresu niepełnosprawności.
Efekty jej pracy nie są przypadkowe, gdyż zawsze strategicznie planuje działania.