
dostępności szpitali i placówek POZ

dostępności szpitali i placówek POZ
Inwestycje w ochronie zdrowia ze 100% dofinansowaniem!
Szukasz środków na sfinansowanie inwestycji takich jak winda dla osób mających trudności z poruszaniem się po schodach, czy matek z wózkami? Chcesz przygotować portal internetowy dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami? Potrzebujesz zmodernizować system rejestracji pacjentów? Pogram Dostępność Plus dla Zdrowia jest skierowany właśnie do Ciebie.
Czym jest Program Dostępność Plus dla Zdrowia?
Program Dostępność Plus dla Zdrowia to wsparcie grantowe dla szpitali i placówek POZ na poprawę dostępności w zakresie architektonicznym, cyfrowym, komunikacyjnym i organizacyjnym dla osób ze szczególnymi potrzebami. 100% dofinansowania i w tym aż 70% na środki trwałe i infrastrukturę (cross-financing).
Celem konkursu Dostępność Plus dla Zdrowia jest zapewnienie osobom ze szczególnymi potrzebami swobodnego dostępu do dóbr, usług i możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym. W ramach programu szpitale i placówki POZ mają możliwość pozyskania grantu na dostosowanie przestrzeni publicznej, usług i konkurencyjności do potrzeb wszystkich obywateli, tak aby zapewnić im swobodny dostęp do usług medycznych.

Wartość grantu
*UWAGA! Podane wartości mogą ulec zmianie.

Termin naboru wniosków
Nabór ma charakter otwarty i potrwa do wyczerpania alokacji!
Jakie koszty sfinansujesz w ramach projektu Dostępność Plus dla Zdrowia?
Wszystkie nakłady finansowe w ramach projektu Dostępność Plus dla Zdrowia muszą umożliwiać Twojej placówce realizację standardów dostępności.
Przykładowe nakłady inwestycyjne:
Przykładowe usługi szkoleniowe i doradcze:
Proces oceny wniosków

ETAP 1
Ocena formalna wniosku (np. status jednostki, liczba złożonych wniosków, kwota projektu).

ETAP 2
Audyt wstępny prowadzony u wnioskodawcy przez Ministerstwo Zdrowia. Ma on na celu wykazanie zasadności realizacji zakresu zadań ujętego we wniosku.

ETAP 3
*UWAGA! Dokument może ulec modyfikacji, gdyż trwają nad nim prace w Ministerstwie!
Wytyczne dotyczące wnioskujących w ramach konkursu Dostępność Plus dla Zdrowia
Placówki POZ
Wnioskodawcą może być świadczeniodawca udzielający świadczeń gwarantowanych w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna co najmniej w zakresach: „świadczenia lekarza POZ”, „świadczenia pielęgniarki POZ” i „świadczenia położnej POZ”, zwany dalej „placówką POZ”. Nie jest wymagane by wnioskodawca posiadał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia obejmującą wszystkie ww. 3 zakresy świadczeń (dopuszczalne jest udzielanie ww. świadczeń w oparciu o umowę z innym świadczeniodawcą).
Szpitale
Wnioskodawcą jest podmiot leczniczy prowadzący szpital, posiadający umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej i jest zakwalifikowany do jednego z następujących poziomów PSZ: Szpitale III stopnia, Szpitale ogólnopolskie, Szpitale onkologiczne lub pulmonologiczne, Szpitale pediatryczne
*UWAGA! Kryteria te określone były w dokumentacji w poprzednim naborze. Czekamy na ogłoszenie informacji o naborze w celu ich potwierdzenia.