Współpracujemy z instytucjami publicznymi i pomagamy prywatnym przedsiębiorstwom aranżować przestrzenie, organizować usługi i tworzyć produkty tak, by zwiększać grupy odbiorców i umożliwiać korzystanie z nich także osobom ze szczególnymi potrzebami. Obcokrajowcy, seniorzy, osoby z różnymi chorobami i niepełnosprawnościami, rodzice z wózkami dziecięcymi i dzieci, osoby o nietypowej budowie ciała – to tylko niektóre kategorie dotychczas marginalizowane w placówkach handlowych i usługowych, systemie edukacji, na rynku pracy, w służbie zdrowia, sieci – wszędzie tam, gdzie pojawiają się bariery architektoniczne, cyfrowe i komunikacyjne, które uniemożliwiają im swobodny dostęp. Pomagamy zrozumieć ich potrzeby, rozwijać produkty i usługi oraz projektować rozwiązania uniwersalne i bez barier.
CENTRUM DOSTĘPNOŚCI
I PROJEKTOWANIA UNIWERSALNEGO
Prowadzimy kompleksowe audyty dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej, a także mapujemy procesy i wskazujemy obszary, w których pojawiają się bariery.
Dzielimy się swoją wiedzą o potrzebach osób ze szczególnymi potrzebami, barierach dostępności, projektowaniu uniwersalnym, komunikacji i obsłudze klienta z niepełnosprawnościami. Prowadzimy kursy dla koordynatorów ds. dostępności.
STWORZYLIŚMY CENTRUM DOSTĘPNOŚCI, BY UCZYĆ PROJEKTOWANIA UNIWERSALNEGO
CENTRUM DOSTĘPNOŚCI SENSE TO
W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?
NAJLEPSI EKSPERCI Z CAŁEJ POLSKI

SENSE CONSULTING
Dr Natalia Marciniak-Madejska

POLITECHNIKA POZNAŃSKA
Dr hab. Marcin Butlewski

POLITECHNIKA ŚLĄSKA
Dr Iwona Benek

FUNDACJA AKTYWIZACJA
Dariusz Gosk
BRANŻOWE SPECJALIZACJE
Z NAMI MOŻECIE CZUĆ SIĘ PEWNIE

JESTEŚMY CZŁONKIEM PARTNERSTWA NA RZECZ DOSTĘPNOŚCI
NASI WYBRANI KLIENCI
















Newsletter
Bądź na bieżąco z informacjami o szansach na dofinansowanie i nowych możliwościach rozwoju Twojej organizacji
POWIĄZANE WPISY
Trend inkluzyjności i różnorodności
Ponad 500 milionów na całym świecie, co dziesiąty mieszkaniec Unii Europejskiej, a co siódmy Polak – jest osobą niepełnosprawną. Powszechność problemu niepełnej sprawności uruchamia debatę publiczną na temat równych szans osób sprawnych i tych, których sprawność jest ograniczona. Równych szans oznacza równego dostępu do przestrzeni, obiektów, produktów i usług.
Jak zostać uczelnią dostępną?
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju już po raz trzeci ogłosiło konkurs UCZELNIA DOSTĘPNA w ramach Działania 3.5 POWER. Jego celem jest poprawa dostępności uczelni dla osób z niepełnosprawnościami dzięki wdrożeniu zmian organizacyjnych, architektonicznych, technologicznych i edukacyjnych oraz podniesienie świadomości i kompetencji kadry uczelni z zakresu niepełnosprawności, które pozwolą na likwidację barier i poprawę dostępu osób z niepełnosprawnościami do kształcenia na poziomie wyższym.