STRONA GŁÓWNA  /  O NAS  / MARTA SOSIŃSKA

MARTA SOSIŃSKA

Trener Biznesu, Certyfikowany trener FRIS, Ekspert HR, Facylitator Reiss Profile Master

 

BIO

Od 15 lat związana z zarządzaniem zasobami ludzkimi w organizacjach na stanowiskach HR Biznes Partnera, czy specjalisty w obszarze HR. Miłośniczka wykorzystywania nowych technologii w rozwoju pracowników w tym projektowania gier szkoleniowych. Pasjonatka procesów Assessment i Development Center z wykorzystaniem najnowszych technik badających talenty pracowników. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń i kompleksowym doradztwa w zakresie HRM oraz rozwoju umiejętności menedżerskich.  Coach biznesowy oraz doradca zawodowy. Specjalizuje się  w:

– szkoleniach z zakresu: zarządzania zespołem: szeroko pojętą komunikacją i współpracą w zespole, motywacją i budowaniem zaangażowania, delegowania zadań, rozwiązywania konfliktów, asertywności liderskiej, coachingu, budowania autorytetu, podejmowania decyzji, odporności psychicznej, zarządzania zespołami hybrydowymi, planowanie i zarządzanie czasem, organizacja spotkań itp. 

– szkoleniach w oparciu o narzędzia psychometryczne FRIS, Reiss Motivation Profile

– szkoleniach dla specjalistów z obszaru rozwoju umiejętności osobistych i interpersonalnych

– szkoleniach z obszaru facylitacji offline i online

– szkoleniach z obszaru HR – m.in. Tworzenie matryc kompetencyjnych, rekrutacja i selekcja pracowników z elementami EB, szkolenia z obszaru tego jak uczyć innych z elementami mentoringu, szkolenia z projektowania i realizacji AC/DC. 

– Szkolenia z obszaru doradztwa zawodowego dla przyszłych i obecnych doradców zawodowych 

 • Doświadczeniach praktycznych

Najwięcej doświadczenia zdobyłam podczas pracy w działach personalnych, gdzie projektowałam i realizowałam procesy rekrutacji i selekcji. Zajmowałam się tworzeniem matryc kompetencyjnych i tworzeniem ścieżek rozwoju. Projektowałam i realizowałam sesje AC/DC. 

Jako HRB partner przez 4 lata zarządzałam zespołem rekruterów gdzie zdobyła doświadczenie z tego obszaru. 

 • Stażu pracy jako trener i jako praktyk

– Posiadam 10 letnie doświadczenie jako praktyk z obszaru prowadzenia szkoleń dla managerów, specjalistów oraz osób indywidualnych. Jestem również praktykującym doradcą zawodowym. Mam ponad 2 letnie doświadczenie jako wykładowca akademicki.

 

Przykładowe osiągnięcia:

 • Ponad 4000 godzin szkoleń 
 • Ponad 2000 godzin z obszaru doradztwa zawodowego i konsultacji HRM
 • Przeprowadzenie około 1000 rozmów rekrutacyjnych z kandydatami
 • Od 5 lat współpracuję z firmą szkoleniową, która jest bardzo zadowolona z efektów mojej pracy i zleca mi kolejne procesy rozwojowe. 
 • Prowadzenie szkoleń z wykorzystaniem technologii VR.
 • Zmiany postaw i rozwój samoświadomości w wielu obszarach uczestników szkoleń.
 • Rekomendacje od klientów z obszaru szkoleń, doradztwa zawodowego. 
 • Duże zadowolenie klientów z energii i jakości prowadzonych szkoleń. 

 

Współpracuje m.in. z:

Przez ostatnie 10 lat współpracowałam z firmami szkoleniowymi więc to one były moimi głównymi klientami. Od ponad 5 lat współpracuję głównie z firmą ProUp Solutions. Jestem zobowiązana tajemnicą poufności i nie mogę wymieniać nazwy firm. Główne branże dla których prowadziłam szkolenia: produkcja, energetyka, finanse, IT i szeroko rozumiane nowe technologie, medyczna (stomatologiczna), usługi HR, sieci sklepów.

 

Certyfikaty i szkolenia:

 • Szkoła Analizy Transakcyjnej – Grupa Spotkanie

POZNAJ POZOSTAŁYCH TRENERÓW SENSE