zdjęcia 7 osób; konferencja Czas na DEI_kwadrat

I Konferencja "Czas na DEI"

Bezpłatne wydarzenie online

Spotkanie poświęcone tematyce różnorodności, równości i inkluzywności w biznesie – dla tych, którzy chcą poszerzyć horyzonty i zyskać nową perspektywę!

Jako autorzy_ki pierwszego w Polsce Trendbooka poświęconego DEI widzimy, jak ważne jest aktualizowanie i weryfikowanie wiedzy w tym temacie.

Nieustannie zależy nam na dostarczaniu inspiracji i ostrzeganiu przed pułapkami i błędnymi kierunkami. To wydarzenie jest kontynuacją zdobywania nowych informacji, dzielenia się wiedzą i uczenia (się) DEI.

Dołącz do naszego wydarzenia online i nadajmy wspólnie kierunek DEI w Polsce!

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Ikonki sense (3)

Kiedy: 

19 czerwca 2024 r. 

godz. 10:00-13:30

Ikonki sense (1)

Gdzie:

online ClickMeeting

iKONKA SENSE

Cena:

Konferencja jest bezpłatna – inwestujesz swój czas, a my dzielimy się wiedzą

Ikonki sense (2)

Poznaj program konferencji:

PATRONATY NAD TRENDBOOKIEM

DLA KOGO KONFERENCJA?

PROGRAM KONFERENCJI

10:00 - 10:10
Otwarcie konferencji

Monika Mardas-Brzezińska – Prezeska SENSE consulting  

10:10 - 10:30
Trendy 2024: kluczowe kierunki zmian w wyzwaniach związanych z DEI

dr Natalia Marciniak-Madejska - Dyrektorka Centrum Dostępności SENSE

10:30 - 11:00
DEI vs. EB. Budowanie silnej marki pracodawcy poprzez działania na rzecz inkluzywności

Mateusz Jabłonowski - konsultant i trener, ekspert EB 

11:00 - 11:30
Fakty i mity DEI. Rozmowy z życia wzięte

Michał Knapik - KRUK S.A.

11:30 - 12:00
Czy dyrektywa o jawności wynagrodzeń zniweluje lukę płacową?

Anna Kamińska - Szuszczyński Kamińska Kancelaria Prawa Pracy 

12:00 - 12:45
Panel dyskusyjny: Quick wins – strategie DEI dla obciążonych pracą działów HR

Wiktoria Danielewska - Assembly, Katarzyna Salamończyk-Napierska - Volkswagen Poznań, Natalia Marciniak-Madejska - Dyrektorka Centrum Dostępności SENSE

12:45 - 13:15
Nowa IDEA: inclusion, diversity, equity, accesibility

Agata Spała-Zakrzewska - konsultantka i trenerka, ekspertka DOS

13:15 - 13:30
Zakończenie konferencji

JAKIE KORZYŚCI OTRZYMASZ Z UDZIAŁU W KONFERENCJI?

Dowiesz się, jak różnorodność w zespole może przyczynić się do innowacyjności i przewagi konkurencyjnej. Poznasz narzędzia i strategie, które pomogą w pełni wykorzystać potencjał zróżnicowanego zespołu.

Dzięki prelekcjom ekspertów dowiesz się, jak stworzyć inkluzywne środowisko pracy, które sprzyja zaangażowaniu pracowników i ich lojalności. Silna kultura organizacyjna to fundament sukcesu każdej firmy.

Nauczysz się, jak eliminować bariery i uprzedzenia w miejscu pracy, co prowadzi do zwiększenia produktywności i lepszej współpracy w zespole.

Prezentacje dostarczą Ci wskazówek oraz konkretnych przykładów, jak wdrażać polityki DEI w praktyce. Poznasz najnowsze trendy i prognozy na 2024 rok dotyczące różnorodności, równości i inkluzywności. Dowiesz się, jakie zmiany i wyzwania czekają na firmy oraz jakie strategie warto wdrożyć, aby być na bieżąco i skutecznie zarządzać DEI.

Udział w konferencji to także szansa, na budowanie wizerunku firmy odpowiedzialnej społecznie to ważny krok ku zrównoważonemu rozwojowi.

Odkryjesz, jak działania na rzecz różnorodności i inkluzywności mogą wzmocnić wizerunek Twojej firmy jako atrakcyjnego pracodawcy. Nauczysz się, jak skutecznie komunikować swoje wartości DEI, aby przyciągnąć i zatrzymać najlepsze talenty na rynku.

Każda uczestniczka i każdy uczestnik konferencji otrzyma imienny certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.

4 kobiety uśmiechnięte z trendbookiem w ręku siedzą na ławce w tle zielone drzewa

Prelegent(k)ami spotkania będą:

portret kobiety: Natalia Marciniak-Madejska

Wykładowczyni akademicka i konsultantka w zakresie projektowania uniwersalnego, prostego języka, zarządzania projektami i inkluzywnego zarządzania. Autorka publikacji na temat inkluzji społecznej osób z niepełnosprawnościami. Członkini Krajowej Rady Konsultacyjnej przy Pełnomocniku Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami (2017-2021).

zdjęcie mężczyzny Michał Knapik

Z obszarem Diversity, Equity & Inclusion związany od 2018 roku. Przygodę rozpoczął w Qurate Retail Group. W agencji Admind współpracował z globalnymi markami, koordynował wielokulturowym zespołem i wspierał certyfikację B-Corp. Przez dwa lata realizował założenia polityki DEI w Grupie mBanku, gdzie dbał także o sieci pracownicze i wellbeing.

mężczyzna na zdjęciu Mateusz Jabłonowski

Ekspert rynku pracy, autor książki „Employer branding. Praktyczny podręcznik”. Wspiera i uczy o rozwiązaniach z obszaru employer brandingu, komunikacji wewnętrznej, diversity & inclusion, personal brandingu, employee advocacy – które działają, są praktyczne i innowacyjne.

Pomaga ludziom HR-u z różnych branż i firm różnej wielkości, którzy poszukują sprawnego i skutecznego doradztwa w zakresie prawnych aspektów prowadzonej polityki personalnej. Dba, by jej Klienci mogli koncentrować się na tym, co wychodzi im najlepiej, czyli budowaniu organizacji, w których pracownicy chcą pracować.

Doświadczona menedżerka z ponad 20-letnim stażem w dziedzinie zarządzania, HR oraz biznesu. Pełniła różnorodne funkcje, m.in. Chief People Officer, HR Director, Client Service Director oraz Marketing Manager, co pozwala jej być profesjonalnym partnerem w podejmowaniu i realizowaniu różnorodnych wyzwań z zakresu HR.

zdjęcie kobiety - Agata Spała-Zakrzewska

Specjalizuje się w dwóch obszarach: wsparciu firm i instytucji w zatrudnianiu pracowników z niepełnosprawnością oraz wdrażaniu dostępnych usług w instytucjach publicznych i niepublicznych.

Od kilku lat z sukcesem rozwija się w obszarze HR w jednym z wiodących koncernów motoryzacyjnych. Od zawsze w centrum stawia ludzi – aktualnie kierując zespołem, który dba o transparentną komunikację, wzmacnia employer branding dbając o motywacje i zaangażowanie pracowników.

portret kobiety Monika Mardas-Brzezińska

Innowatorka, działaczka społeczna, edukatorka i pasjonatka zmian. Prezeska SENSE, organizacji wspierającej biznes, sektor zdrowia, nauki i instytucje publiczne w usługach dotacyjnych, rozwojowych i projektowaniu innowacji. Założycielka pierwszego w Polsce inkubatora innowacji dla edukacji.

PARTNERZY WYDARZENIA

Masz pytania? Skontaktuj się z nami