STRONA GŁÓWNA  /  O NAS  / CEZARY WOJTCZAK

CEZARY WOJTCZAK

Trener biznesu i konsultant, menedżer

BIO

Jako trener łączę światy… Często właśnie taką opinię słyszy o swoich warsztatach. Dlaczego? Ponieważ pracuje, wykorzystując swoje bardzo obszerne i różnorodne doświadczenia ze świata biznesu, nauki, mediów, kultury i dyplomacji. Jest absolwentem studiów MBA, był prezesem zarządu spółki prawa handlowego, zarządzał firmą produkcyjną, ale przede wszystkim był dziennikarzem. Jako redaktor mediów elektronicznych poprowadził kilka tysięcy audycji oraz programów informacyjnych i publicystycznych głównie w formule „na żywo”. Po drodze była też uczelnia i prowadzenie zajęć w szkołach średnich, co umocniło jego wiarę w sens edukacji młodzieży. Dziś jest trenerem do zadań specjalnych… Pomagam menedżerom w budowaniu naturalnego autorytetu. Nie siłą, krzykiem czy przewagą stanowiska, ale wiarą w siebie, kulturą i bardzo świadomą komunikacją. Przygotowuję ludzi do wystąpień publicznych. Od prezentacji wewnętrznych, poprzez expose szefa, konferencje, debaty, aż do wystąpień medialnych na poziomie spółek giełdowych. Pracuje w ciszy i dyskrecji. Mało ludzi wie z kim i dla kogo pracował. Za to codziennie widać jego efekty pracy…

  • Obszarami jego szkoleń są wystąpienia publiczne oraz kompetencje menedżerskie. Realizuje projekty na wielu poziomach zaawansowania tych tematów. Pracuje dla menedżerów każdego szczebla, liderów, przywódców, ale też aktywistów, którzy chcą przekonać do swoich pomysłów czy idei. Mówić każdy może. Jednak nie każdy potrafi zrobić to tak, aby inni podążali za nim z nadzieją na lepszy świat.
  • Jego doświadczenie praktyczne to ponad 10.000 godzin warsztatów, wykładów, konferencji, debat, prezentacji w formule bezpośredniej i zdalnej. Łatwiej wymienić te firmy, dla których jeszcze nie pracował, niż te, w których zrealizował różnorakie projekty.
  • Prowadzi szkolenia od ponad 15 lat. Często trafiają do niego właściciele firm, którzy zarobili naprawdę „duże” pieniądze, ale zrozumieli też, że w biznesie kapitałem są nie tylko monety, ale również wiarygodność i zaufanie.

 

Przykładowe osiągnięcia:

  • Za swoją pracę na rzecz polskiej armii zostałem odznaczony brązowym oraz srebrnym medalem za zasługi dla obronności kraju. To był czas, kiedy pomagał w przygotowaniu naszych żołnierzy do misji zagranicznych.
  • Jest współorganizatorem corocznego Forum Gospodarczego Welconomy w Toruniu. To inicjatywa dwojga niezwykłych ludzi – Grażyny i Jacka Janiszewskich, którzy od 30 lat udowadniają, że Polacy potrafią ze sobą rozmawiać.
  • Jest pomysłodawcą i autorem kampanii społeczno-edukacyjnych „Ostatni dzwonek” oraz „Bądź solidarny, bądź COVIDARNY!”, w których propagował szczepienia przeciw COVID-19.
  • Był Prezesem Fundacji na rzecz Wsparcia Innowacji w Jednostkach Samorządu Terytorialnego, która wdrażała pionierskie rozwiązania ułatwiające komunikację między gminami, powiatami i województwami, a ich mieszkańcami.
  • Nie przebiegł ultramaratonu. Nie pokonał wpław Cieśniny Gibraltarskiej. Nie ukończył Giro d’Italia, lecz… wychował córkę i syna, z którymi łączy go silna i zdrowa więź.

 

Współpracuje m.in. z: 

Współpracuję z największymi firmami szkoleniowymi w Polsce. Poprowadził szkolenia dla setek firm z najróżniejszych branż. W jego portfolio są przedsiębiorstwa małe i duże. Mikrofirmy i korporacje. Startupy i wielowiekowe uniwersytety. Każda litera alfabetu to pierwsza litera jednej z firm, dla której pracowałem… 

Solar Company, OneDayMore, Getinge, Przelewy 24,  AGH, Amerbrokers, Alior Bank, Alstom, Baltona, BASF, BGK, BGŻ, BP, Carrefour, Dupon,Glaxo, GM, Grant Thornton, Hays, Infor, KGHM, Knauf, Lotos, MAN Trucks, Media Expert, MediaRegionalne, Navo, Novol, PKO Bank Polski, PAP, PESA, Polfa, Politechnika Łódzka, Polkomtel, PORR,PZU, Reckitt Benckiser, Real, Red Bull, Rossmann, Samsung, Sage, Selvita, Spółdzielcza Grupa Bankowa, TP SA, UMK, Unilever, Volkswagen.

POZNAJ POZOSTAŁYCH TRENERÓW SENSE