STRONA GŁÓWNA  /  O NAS  /  PAULA BOREK

WOJCIECH WOŹNIAK

Mężczyzna w garniturze_Wojciech_Woźniak

Trener, konsultant w obszarze strategii, procesów i narzędzi
dla sprzedaży

BIO

Wojciech Woźniak to trener, konsultant w obszarze strategii, procesów i narzędzi dla sprzedaży oraz przedsiębiorca branży nowoczesnych technologii. To również ekspert sprzedaży B2B, komunikacji wewnętrznej w organizacji, strategii sprzedaży i marketingu, zarządzania zespołami rozproszonymi oraz budowania relacji z klientem. Wojciech jest przede wszystkim praktykiem, dlatego w trakcie jego szkoleń i warsztatów możesz spodziewać się mnóstwa porad i przykładów z życia.

Doświadczenie zawodowe

Pracował jako dyrektor sprzedaży pionu ds. kluczowych klientów w Orbico Group (dystrybutor koncernu Procter&Gamble) oraz jako dyrektor handlowy oraz dyrektor marketingu i logistyki u największych dystrybutorów farmaceutycznych: Lubfarm S.A i Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. Wojciech był też jednym z twórców sieci niepublicznych Policealnych Szkół Detektywów i Pracowników Ochrony. Odpowiadał za realizację planów sprzedażowych liczonych w miliardach złotych rocznie. Najmniejszy zespół, którym zarządzał liczył sześć osób, największy – trzysta.

Zarządzał budżetami marketingowymi liczonymi w dziesiątkach milionów złotych. Przez wiele lat był ponadto odpowiedzialny za wyszukiwanie, zakup i wdrożenie rozwiązań IT oraz kontraktowanie usług zewnętrznych (m.in. usługi logistyczne i szkoleniowe). Wojciech Woźniak sam również sprzedawał do klientów personalnych branży FMCG i farmacja, takich jak największe sieci sklepów, drogerii i aptek oraz hurtownie ponadregionalne. Zarządzał organizacjami sprzedażowymi dedykowanymi do obsługi zarówno kanałów tradycyjnych jak i nowoczesnych.

Doświadczenie szkoleniowe

Sama wiedza i doświadczenie to jednak nie wszystko. Ważne jest też to, w jaki sposób zostanie przekazana. Wojciech przeprowadził ponad 1200 dni szkoleń sprzedażowych i warsztatów strategicznych dla różnych zespołów w różnych firmach i branżach.

Wybrani klienci

Wojciech realizował szkolenia oraz projekty rozwojowe i konsultingowe między innymi dla:

RMF Group ∙ Sandoz Novartis Group ∙ Selgros ∙ DMG Mori ∙ Bridgestone ∙ Dajano ∙ Drosed ∙ Hydrex Diagnosis ∙ IPME ∙ Seris Konsalnet ∙ Lexmark ∙ MSWiA ∙ Narodowy Instytut Wolności ∙ Domotel ∙ Petmex ∙ Qubiqua ∙ Shop-Dent ∙ Vigran ∙ Orbico Group ∙ Oring∙ Polska Grupa Farmaceutyczna ∙ Wropak ∙ Tok-Frez ∙ TJX Europe ∙ Blue Line Work ∙ AiFO ∙ Herbapol Wrocław ∙ ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne ∙ JagMar ∙ Zasada Bikes ∙ EkoPak

Certyfikaty i szkolenia:

• Introduction to Project Management (University of Adelaide via EdX – 2019)
• Business Analytics Fundamentals (Babson College via EdX – 2019)
• Computer Science for Business Professionals CS50’s (Harvard University – 2018)
• Sprzedaż konsultacyjna (RCBusiness – 2017)
• Organizacja programów lojalnościowych (Infor – 2010)
• Zarządzanie zespołem sprzedażowym (STS – 2009)
• Zarządzanie sprzedażą na rynku tradycyjnym (McHayes&Steward Group – 2008)
• Zarządzanie strategiczne (Pracuj.pl – 2008)
• Szkolenie kupieckie dla sprzedawców (McHayes&Steward Group – 2007)
• Coaching (Door Training – 2006)
• Excel poziom średnio-zaawansowany (Open Mind – 2005)
• Train the Trainer część 1 i 2 (Procter&Gamble 2001)

POZNAJ POZOSTAŁYCH TRENERÓW SENSE